Żyjemy na „naleśniku”, czy „pączku”: rakieta „Falcon 9” firmy SpaceX, pokazuje nam „okrągłą” planetę.

„Falcon 9” wyniósł na orbitę 114 statków kosmicznych, które miały zostać rozmieszczone w 82 misjach, z których 78 zostało potwierdzonych. Zespoły nadal przeglądają dane dla pozostałych ładunków, chociaż dostarczenie dodatkowych informacji o stanie ich ładunków może zająć klientom trochę czasu. Reasumując, nasza planeta raczej jest „okrągła”, ale dyskusje prowadzić zawsze można nadal.


Wielu stwierdzi, że „teoria spiskowa”, bo takie zaiste także istnieją, jest czymś złym, głupim, jest stratą czasu. Ja jednak uważam inaczej, otóż moim zdaniem „teorie spiskowe” są dobre, ponieważ osobie, która jest świadoma i przebudzona, pomagają w rozwoju intelektualnym, poszerzają jej horyzonty myślenia, oraz w przyszłości pozwalają na odróżnienie „teorii spiskowej”, od „prawdy”. Moim zdaniem „teorie spiskowe”, są niczym szkoła, pozwalająca rozwijać się i dojrzewać w umiejętności poszukiwania i dostrzegania „prawdy”.

Szanowni Państwo, oszałamiająco piękne wideo z wystrzelenia rakiety „Falcon 9” firmy SpaceX w tym tygodniu, pokazało „bardzo okrągłą” Ziemię, gdy rakieta osiągnęła zewnętrzną orbitę. Zatem mamy widok „okrągłej” a nie „płaskiej” Ziemi. I teraz już mogę sobie wyobrazić jak wielu mówi: „jak to okrągłej Ziemi, ona jest przecież płaska”. I odwrotnie: „no nareszcie udowodnili, że Ziemia jest okrągła”.

Nie ukrywam, że uwielbiam dobrą i merytoryczną debatę i sam w większości przypadków lubię dyskutować o kontrowersjach związanych z płaską ziemią lub okrągłą ziemią. Takie dywagacje są zaiste uczące, i można się w czasie ich trwania, dowiedzieć wielu „nowych” rzeczy, oraz poznać poglądy innych. Ważne aby była to dyskusja merytoryczna i prowadzona w przyjaznej oraz „otwartej” atmosferze (bez wstępnych uprzedzeń).

W trakcie debaty „obie strony” będą zapewne używać również Pisma Świętego, aby przedstawić swoje punkty, zwykle „walcząc do remisu”. Przy okazji zdarza się i tak, że każda ze stron uważa, że to ta druga strona jest tą „szaloną stroną”. Takie podejście jest złe i nie sprzyja dotarciu do konstruktywnych wniosków. Ja sam dla przekory dodam: czy jest potrzebne nam do na przykład zbawienia, wiedzieć czy Ziemia jest okrągła, płaska, eliptyczna, i tak dalej? No zdecydowanie, taka wiedza jest nam do zbawienia nie potrzebna (ale to tak na marginesie nadmieniam).

Znam jedną osobę, która pozostanie bezimienna, a która tak się na mnie raz wściekła, że zerwała ze mną przyjaźń, a ja nie rozmawiałem z tą osobą wiele lat, z wolnego wyboru tej właśnie osoby (w życiu nic na siłę). Wierzę w chrześcijańską wolność i wolność myśli, i nie przeszkadza mi to ani trochę, jeśli ktoś myślisz, że żyjemy na „naleśniku”, czy „pączku”. Całe szczęście, że ta osoba, z czasem przemyślała wiele, i dziś na nowo prowadzimy, nie raz i nie dwa „emocjonujące dyskusje”.

Drodzy Czytelnicy, to był krótki lot, trwający mniej niż dziesięć minut, ale wideo, które dostarczył, zapiera dech w piersiach. Wyraźne, czyste i ostre są ruchome obrazy, pokazujące cudownie okrągłą ziemię w kształcie kuli. Co o tym sądzimy? Czy jest to „głęboko fałszywy film”, ostrożnie zmieniający płaską ziemię w okrągłą, aby ukryć fakt, że ziemia jest w rzeczywistości płaska? Dlaczego SpaceX i Elon Musk mieliby to zrobić, co by zyskali?

Nie mówię, że nie zmienili wideo, po prostu pytam, co dzięki temu zyskują? I zanim odpowiesz na to pytanie, odpowiedz mi na to: „jaka wielka prawda zawarta w Biblii zmienia się lub nie zmienia, jeśli ziemia jest płaska?” Izajasz mówi, że Ziemia jest okręgiem, wierzę w to, i to jest dokładnie to, co widziałem w filmie SpaceX. Duży, okrągły okrąg. A teraz Spójrzcie na wspomniany przeze mnie cytat:

Czy nie wiecie? Czy nie słyszeliście? Czy wam tego nie opowiadano od początku? Czy nie pojmujecie tego dzieła stworzenia ziemi? Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny.”

Księga Izajasza 40:21-22.

Falcon 9” wyniósł na orbitę 114 statków kosmicznych, które miały zostać rozmieszczone w 82 misjach, z których 78 zostało potwierdzonych. Zespoły nadal przeglądają dane dla pozostałych ładunków, chociaż dostarczenie dodatkowych informacji o stanie ich ładunków może zająć klientom trochę czasu. Reasumując, nasza planeta raczej jest „okrągła”, ale dyskusje prowadzić zawsze można nadal.


Przeczytaj również:

Sekret SARS-CoV-2 dotyczy tego, czym jest koronawirus, czym jest ta bezobjawowa pandemia.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


6 stycznia, 2023


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *