Zło chce kontrolować człowieka w myśl idei: „dobrze się baw, nie interesuj się światem i wydarzeniami cię otaczającymi”.

Oszukuje, aby powiedzieć nam, co jest – nie jest, a co nie jest – jest. Dobry jest zły, zły jest dobry. Całkowita rewolucja! Rzeczywistość została stworzona przez Boga, więc diabeł jej nienawidzi. Jeśli rzeczywistość jest taka, że ​​pewne działanie jest złe, przekona nas, że nie jest tak, jeśli możemy uzyskać z niej coś pożądanego. Jeśli zastanowimy się nad znaną nam osobą, która lubi manipulować, zauważymy, że jej interakcje z innymi zawsze były w rodzaju skłonienia innych do robienia tego, co ona chce. Demon chce kontrolować człowieka i narasta w nim wściekłość, gdy nie może tego robić.


,,Jedyne, co musicie robić to dobrze się bawić, nie interesujcie się światem i wydarzeniami was otaczającymi. On będzie z wami, pozwólcie mu uczyć się waszych zachowań, pozwólcie mu to robić każdego dnia waszego życia, słuchajcie tego, co wam nakaże, ponieważ on powraca z całą mocą i nikt oraz nic tego nie zmieni. Człowiek będzie mógł być, kim zechce, płomień nauki doszczętnie wypali dotychczasowy ład.’’

Wizja objawiona Antonowi LaVey przez byt duchowy nazywający samego siebie Angra Mainyu. LaVey to założyciel i najwyższy kapłan Kościoła Szatana.

Niedawno odbyłem podróż po całym kraju i, jak się zdarzyło, znalazłem się w pewnej kaplicy, pod opieką jednego z tradycyjnych katolickich towarzystw kapłańskich o dobrej opinii. Na początku homilii natychmiast podniosłem się na duchu, potem nastąpiło jedno z najlepszych kazań, jakie kiedykolwiek słyszałem, głosząc na temat diabła i istnienia zła, kapłan wspomniał również o niekończącej się walce z nim. Słyszenie tych słów w tamtym czasie wydawało się wyraźnie opatrznościowe, zważywszy na potop idei LGBT, nacierający na naszą Ojczyznę.

,,Raz wyrzucał złego ducha [u tego], który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione.’’

Ewangelia Według Świętego Łukasza.

W wyżej przytoczonym fragmencie Ewangelii, Jezus z Nazaretu egzorcyzmował człowieka opętanego przez demona. Wiemy z historii, że Jego apostołowie również wyrzucali diabły, a nawet dzisiaj Kościół ma egzorcystów, którzy uwalniają osoby opętane przez demony. Pismo Święte ostrzega nas również przed nimi. Każdej nocy we wspomnianej kaplicy czyta się ten fragment z pierwszego listu św. Piotra: ,, Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając, kogo pożreć.’’

Kim zatem jest ten starożytny diabeł, który prześladuje nasze kroki i zastawia na nas pułapkę? Jakimi metodami się posługuje, planując naszą wieczną ruinę? Jak możemy się uwolnić od jego szponów? Czy to tylko symboliczny symbol zła, jak mówią moderniści, tak jak wujek Sam symbolizuje rząd USA? Ale nie, on jest prawdziwą osobą, nie oszukujmy się, zło jest osobowe i czeka w ukryciu ucząc się naszych słabości i zachowań.

Przed stworzeniem świata materialnego Bóg stworzył anioły, czyste duchy nie mające materialnego ciała, nasycone intelektem i wolną wolą. Jako czyste duchy mają one wielką wiedzę i moc. Aby anielskie stworzenia mogły zasłużyć na wieczne zbawienie, Bóg wystawił je na próbę. Dwie trzecie pod przewodnictwem świętego Michała pozostanie wierne swemu Stwórcy, kochając Go i służąc Mu. Jedna trzecia dowodzona przez Lucyfera zbuntowała się i została wyrzucona z nieba.

Dlatego Kościół uroczyście naucza: „Diabeł i inne demony zostały rzeczywiście stworzone przez Boga w naturalny sposób, ale same stały się złe.’’ Pomyśl o wszystkim, co cudowne o anielskiej naturze: o intelekcie, który poszukuje Prawdy i przekazuje ją, woli, która kocha Dobroć i pragnie jej rozpowszechnienia. Pomyślcie teraz o jego zepsuciu: intelekt, który ucieka od Prawdy i szerzy kłamstwa, wolę, która nienawidzi Dobroci i chce jej wykorzenienia.

Będąc jeszcze w anielskiej naturze, kiedy ostatecznie upadłe anioły podjęły decyzję o buncie, ich wola została na zawsze ustalona, ​​a więc demony do dziś buntują się przeciwko porządkowi ustanowionemu przez Boga, podżegając do nienawiści do Niego i niszcząc Jego podobieństwo do człowieka. W porównaniu z nami diabeł jest bardziej przebiegły, nie ma potrzeby spać, może być natychmiast w dowolnym miejscu i jest tu od bardzo dawna.

Odkąd się urodziliśmy, studiował ciebie i mnie, zauważając nasze słabości, widząc nasze pragnienia, planując nasz upadek. Jego metody są zawsze takie same: zamieszanie i oszustwo. On jest Ojcem Kłamstw. Używa zamieszania, aby nas zdestabilizować, ponieważ jeśli wiemy dokładnie, jaka jest prawda, nie pokochamy jego sztuczek. Zasłania umysł, sprawiając, że prawdy absolutne nie wyglądają tak absolutnie, a samo zło nie wygląda tak źle.

Następnie oszukuje, aby powiedzieć nam, co jest – nie jest, a co nie jest – jest. Dobry jest zły, zły jest dobry. Całkowita rewolucja! Rzeczywistość została stworzona przez Boga, więc diabeł jej nienawidzi. Jeśli rzeczywistość jest taka, że ​​pewne działanie jest złe, przekona nas, że nie jest tak, jeśli możemy uzyskać z niej coś pożądanego. Jeśli zastanowimy się nad znaną nam osobą, która lubi manipulować, zauważymy, że jej interakcje z innymi zawsze były w rodzaju skłonienia innych do robienia tego, co ona chce. Demon chce kontrolować człowieka i narasta w nim wściekłość, gdy nie może tego robić.

Zatem, jeśli diabeł szerzy swoją tyranię poprzez kłamstwa, musimy jeszcze bardziej trzymać się Prawdy. Musimy mocno wierzyć w to, co Bóg powiedział przez Swego Jednorodzonego Syna. Aktem pokory jest poddanie naszych umysłów temu, co Bóg objawił, nawet, jeśli nie rozumiemy go w pełni, to akt pokory, zagraża dumie szatana. Ponad to nasza wiara nie powinna być martwa, ale ożywiona nadzieją i miłością. Więc musimy się modlić i przestrzegać przykazań.


Przeczytaj również:

„Oni” są „świętymi” Lucyfera. Tak jak Bóg ma Swoich świętych, tak i Lucyfer ma szczególnie wybranych, demonicznie umiłowanych.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *