„Young Global Leaders” czyli szkoła młodych dyktatorów NWO (New World Order). W tle koordynator Klaus Schwab.

Inne godne uwagi nazwiska na liście szkolnej to: Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii, której rygorystyczne środki blokujące zostały pochwalone przez światowe władze ds. Zdrowia; Emmanuel Macron, prezydent Francji, rocznik 2017; Sebastian Kurz, który do niedawna był kanclerzem Austrii; Viktor Orbán, premier Węgier; Jean- Claude Juncker, były premier Luksemburga i przewodniczący Komisji Europejskiej; Angela Merkel, była kanclerz Niemiec, rocznik 1992; Annalena Baerbock, liderka niemieckich Zielonych, która była pierwszym kandydatem tej partii na kanclerza w wyborach 2022. Gubernator Kalifornii Gavin Newsom, a także były kandydat na prezydenta USA, rocznik 2005; Peter Buttigieg, sekretarz transportu USA, rocznik 2019.


Uwaga! To bardzo mocny materiał – wręcz lektura obowiązkowa! Przeczytaj go koniecznie, bo ujawnia mechanizmy wyborów „politycznych marionetek” na najwyższe stanowiska władzy i kto pociąga za ich sznurki. Zdziwisz się, że wszyscy główni „aktorzy polityczni” mówiący jednym głosem, są absolwentami tej samej szkoły, którą nie zawsze ujawniają w oficjalnym CV.

Ekonomista Ernst Wolff uważa, że ​​ukryty sojusz przywódców politycznych i korporacyjnych wykorzystuje pandemię w celu rozbicia gospodarek krajowych i wprowadzenia globalnej waluty cyfrowej. Jak to się dzieje, że ponad 190 rządów z całego świata ostatecznie poradziło sobie z pandemią COVID-19 w prawie dokładnie ten sam sposób, przy czym blokady, mandaty za brak masek i karty szczepień są teraz powszechne wszędzie?

Odpowiedź może leżeć w szkole Young Global Leaders (Młodzi Globalni Liderzy), którą założył i zarządzał Klaus Schwab ze Światowego Forum Ekonomicznego, i przez którą przeszło wielu dzisiejszych prominentnych liderów politycznych i biznesowych w drodze na szczyt. Niemiecki ekonomista, dziennikarz i autor Ernst Wolff ujawnił w nagraniu wideo z podcastu Niemieckiego Komitetu Corona kilka faktów na temat szkoły Young Global Leaders Schwaba, które są istotne dla zrozumienia wydarzeń na świecie podczas pandemii.

Chociaż Wolff jest znany głównie jako krytyk globalistycznego systemu finansowego, ostatnio skupił się na ujawnieniu tego, co uważa za ukrytą agendę stojącą za środkami antycovidowymi uchwalonymi na całym świecie. Historia zaczyna się od Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), które jest organizacją pozarządową założoną przez Klausa Schwaba, niemieckiego ekonomistę i inżyniera mechanika, w Szwajcarii w 1971 roku, kiedy miał zaledwie 32 lata.

WEF jest najbardziej znane opinii publicznej z konferencji, które odbywają się co roku w Davos w Szwajcarii, które mają na celu zgromadzenie liderów politycznych i biznesowych z całego świata w celu omówienia bieżących problemów. Dziś jest to jedna z najważniejszych na świecie sieci globalnej elity władzy, finansowana przez około tysiąc międzynarodowych korporacji.

WEF, które do 1987 roku nosiło nazwę Europejskiego Forum Zarządzania, już na swoim pierwszym spotkaniu w lutym 1971 roku zdołał zgromadzić 440 dyrektorów z 31 krajów, co, jak wskazuje Wolff, było nieoczekiwanym osiągnięciem dla kogoś takiego jak Schwab, który miał bardzo niewielkie doświadczenie międzynarodowe i zawodowe.

Wolff uważa, że ​​powodem mogą być kontakty, które Schwab nawiązał podczas swojej edukacji uniwersyteckiej, w tym studiowanie z równie ważną osobą jak były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i sekretarz stanu USA Henry Kissinger. Wolff zwraca również uwagę, że kiedy Schwab tam był, Harvard Business School planowała własne forum zarządzania i możliwe, że Harvard ostatecznie zlecił mu jego zorganizowanie.

Forum początkowo skupiało tylko osoby ze świata ekonomii, ale wkrótce zaczęło przyciągać polityków, wybitne postacie mediów (m.in. z BBC i CNN), a nawet celebrytów. W 1992 roku Schwab utworzył równoległą instytucję, szkołę Global Leaders for Tomorrow, która w 2004 roku zmieniła nazwę na Young Global Leaders. Uczniowie w szkole muszą ubiegać się o przyjęcie, a następnie poddawani są rygorystycznemu procesowi selekcji.

Wśród członków pierwszej klasy szkoły w 1992 roku było już wielu, którzy stali się ważnymi liberalnymi postaciami politycznymi, takimi jak Angela Merkel, Nicolas Sarkozy, Justin Trudeau i Tony Blair. Obecnie jest około 1300 absolwentów tej szkoły, a lista absolwentów zawiera kilka nazwisk późniejszych szefów instytucji zdrowia w swoich krajach. Czterech z nich to byli i obecni ministrowie zdrowia Niemiec, w tym Jens Spahn, który od 2018 roku jest federalnym ministrem zdrowia. Philipp Rösler, który był Ministrem Zdrowia w latach 2009-2011, został mianowany Dyrektorem Zarządzającym WEF przez Schwaba w 2014 roku.

Inne godne uwagi nazwiska na liście szkolnej to:

– Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii, której rygorystyczne środki blokujące zostały pochwalone przez światowe władze ds. Zdrowia;

– Emmanuel Macron, prezydent Francji, rocznik 2017;

– Sebastian Kurz, który do niedawna był kanclerzem Austrii;

– Viktor Orbán, premier Węgier;

– Jean- Claude Juncker, były premier Luksemburga i przewodniczący Komisji Europejskiej;

– Angela Merkel, była kanclerz Niemiec, rocznik 1992;

– Annalena Baerbock, liderka niemieckich Zielonych, która była pierwszym kandydatem tej partii na kanclerza w wyborach 2022.

– Gubernator Kalifornii Gavin Newsom, a także były kandydat na prezydenta USA, rocznik 2005;

– Peter Buttigieg, sekretarz transportu USA, rocznik 2019.

Wszyscy ci politycy, którzy sprawowali urząd w ciągu ostatnich dwóch lat, faworyzowali ostre reakcje na pandemię COVID-19, co również znacznie zwiększyło władzę ich rządów.

Ale lista absolwentów szkoły nie ogranicza się do przywódców politycznych. Znajdujemy na niej również wielu liderów prywatnego przemysłu, w tym Billa Gatesa z Microsoftu (rocznik 1993), Jeffa Bezosa z Amazona (rocznik 1992), Richarda Bransona z Virgin i Chelsea Clinton z Fundacji Clintona. Wszyscy z nich wyrazili poparcie dla globalnej odpowiedzi na pandemię, a wielu z nich osiągnęło w wyniku tych działań znaczne zyski.

Wolff uważa, że ​​to ludzie stojący za WEF i szkołą Young Global Leaders są tymi, którzy tak naprawdę decydują o tym, kto będzie rządził, chociaż podkreśla, że nie wierzy, że to sam Schwab podejmuje te decyzje. Sądzi, że jest tylko koordynatorem. Wskazuje ponadto, że wśród absolwentów szkoły są nie tylko Amerykanie i Europejczycy, ale także ludzie z Azji, Afryki i Ameryki Południowej, co wskazuje, że jej zasięg jest naprawdę ogólnoświatowy.

W 2012 roku Schwab i WEF założyli kolejną instytucję, Global Shapers Community, która zrzesza osoby poniżej 30. roku życia zidentyfikowane przez nich jako posiadające potencjał przywódczy z całego świata. Do tej pory przez ten program przeszło około 10 000 uczestników, którzy regularnie odbywają spotkania w 400 miastach. Wolff uważa, że ​​jest to kolejny poligon doświadczalny, na którym przyszli przywódcy polityczni są wybierani, weryfikowani i przygotowywani przed umieszczeniem ich w światowym aparacie politycznym.

Wolff zwraca uwagę, że bardzo niewielu absolwentów szkoły Young Global Leaders umieszcza ją w swoim CV. Mówi, że widział ją tylko na jednym – u niemieckiego ekonomisty Richarda Wernera, znanego krytyka establishmentu.

Wolff sugeruje, że szkoła wydaje się lubić nawet krytyków systemu, ponieważ innym nazwiskiem wśród jej absolwentów jest Gregor Hackmack, niemiecki szef Change.org. Wolff uważa, że ​​dzieje się tak, ponieważ organizacja chce prezentować się jako uczciwa i zrównoważona, chociaż chce również posiadać „krytyków” do pełnienia roli kontrolowanej opozycji.

Inną wspólną cechą absolwentów Young Global Leaders jest to, że większość z nich ma ubogie CV, co może wskazywać, że decydujące znaczenie o ich karierze i ulokowaniu na wysokich szczeblach władzy ma ich związek z instytucjami Schwaba, a nie faktycznymi umiejętnościami. Jest to najbardziej widoczne, kiedy absolwenci szkoły WEF są publicznie pytani o sprawy, o których z wyprzedzeniem nie nakazano im rozmawiać, a ich trudności w znalezieniu odpowiedzi są często dość oczywiste. Wolff twierdzi, że ich rolą jest jedynie pełnienie roli medialnych twarzy osób, które nimi sterują i pozostają w cieniu debaty publicznej.

Biorąc pod uwagę rosnące niezadowolenie z decyzji antycovidowych stosowanych w praktyce przez absolwentów szkoły, którzy są obecnie przywódcami krajowymi, Wolff uważa, że ​​możliwe jest, że ci ludzie zostali wybrani ze względu na ich chęć zrobienia wszystkiego, co im się każe, i że są przygotowani aż do porażki, aby późniejszy sprzeciw mógł zostać wykorzystany do uzasadnienia stworzenia nowej formy władzy – rządu światowego.

Wolff zauważa, że ​​politycy o wyjątkowych i silnych osobowościach oraz oryginalnych poglądach stali się rzadkością, a wyróżniającym charakterem przywódców narodowych ostatnich 30 lat była ich łagodność i przywiązanie do ścisłej globalistycznej linii podyktowanej z góry. Było to szczególnie widoczne w reakcji większości krajów na pandemię, gdzie politycy, którzy dwa lata temu niczego nie wiedzieli o wirusach, nagle ogłosili, że COVID-19 jest poważnym kryzysem zdrowotnym, który uzasadnia zamykanie ludzi w ich domach, zamykanie firm i niszczenie całych gospodarek.

Dokładne określenie sposobu funkcjonowania szkoły jest trudne, ale Wolffowi udało się czegoś o nim dowiedzieć. We wczesnych latach istnienia szkoły, kilka razy w roku wszyscy członkowie klasy spotykali się na dziesięciodniowym „szkoleniu wykonawczym” w Harvard Business School. Wolff wierzy, że poprzez spotkanie z kolegami z innych klas i stanie się częścią szerszej sieci, absolwenci nawiązują kontakty, na których polegają w późniejszej karierze.

Dziś w programie szkoły znajdują się kursy prowadzone przez pięć lat w nieregularnych odstępach czasu, co w niektórych przypadkach może pokrywać się z początkami kariery politycznymi lub zawodowymi niektórych jej absolwentów – co oznacza, że ​​będą oni regularnie odwiedzać Davos. Na przykład Emmanuel Macron i Peter Buttigieg zostali wybrani do szkoły niespełna pięć lat temu, co oznacza, że ​​jest możliwe, że regularnie uczestniczą w programach związanych z Young Global Leaders podczas sprawowania urzędu politycznego i mogą w rzeczywistości nadal w nich uczestniczyć.

Absolwenci szkoły Young Global Leaders, a wcześniej Global Leaders for Tomorrow, znajdują się w bardzo dobrej sytuacji, biorąc pod uwagę, że mają dostęp do sieci kontaktów WEF. Obecna Rada Powiernicza WEF składa się z takich luminarzy, jak Christine Lagarde, była dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego i obecna prezes Europejskiego Banku Centralnego; królowa Rania z Jordanii, która została uznana przez magazyn „Forbes” za jedną ze 100 najpotężniejszych kobiet na świecie; czy Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, największej międzynarodowej korporacji zarządzającej inwestycjami, która zarządza rocznie około 9 bilionami dolarów.

Śledząc powiązania między absolwentami szkoły, Wolff twierdzi, że widać, że nadal polegają na sobie nawzajem w zakresie wsparcia swoich inicjatyw długo po tym, jak uczestniczyli w programach Young Global Leaders. Wolff uważa, że ​​wiele elitarnych uniwersytetów odgrywa rolę w procesie wyznaczanym przez WEF i nie należy ich już postrzegać jako działających poza obszarami polityki i ekonomii.

Przytacza przykład Harvard Business School, która co roku otrzymuje miliony dolarów od darczyńców, a także Harvard School of Public Health, która została przemianowana na Harvard TH Chan School of Public Health po tym, jak otrzymała 350 milionów dolarów od miliardera Geralda Chana z Hongkongu. To samo dotyczy Szkoły Zdrowia Publicznego Johnsa Hopkinsa, która stała się Szkołą Zdrowia Publicznego Johnsa Hopkinsa Bloomberga po tym, jak magnat medialny Michael Bloomberg przekazał szkole 1,8 miliarda dolarów w 2018 roku.

Wolff stwierdza, że ​​wpływ WEF wykracza daleko poza tych, którzy przeszli przez programy Young Global Leaders i Global Shapers, ponieważ liczba osób uczestniczących w corocznych konferencjach w Davos jest znacznie większa niż wielu podejrzewa. Wspomina, że ​​został poinformowany, że każdego roku około 1500 prywatnych odrzutowców przywozi uczestników na to wydarzenie, przeciążając szwajcarskie lotniska.

Wolff uważa, że ​​głównym celem działań WEF jest ułatwianie i dalsza współpraca na wysokim szczeblu między dużym biznesem a rządami krajowymi, co już obserwujemy. Viviane Fischer, inna uczestniczka podcastu „Corona Committee”, wskazuje, że brytyjska firma Serco zajmuje się między innymi implementowaniem multikulturalizmu (ang. „processes migrants”) dla rządu brytyjskiego, a także prowadzi więzienia na całym świecie.

Międzynarodowy zasięg przemysłu farmaceutycznego jest również znaczny. Wolff wspomina, że ​​na przykład Bill Gates, absolwent Global Leaders, od dawna współpracuje z firmą Pfizer, jednym z głównych producentów kontrowersyjnych „szczepionek” mRNA przeciwko COVID-19, poprzez inicjatywy jego Fundacji w zakresie zdrowia publicznego w Afryce na długo przed wybuchem pandemii.

Być może nieprzypadkowo Gates stał się jednym z głównych orędowników lockdownów i „szczepionek” przeciw COVID-19, odkąd stały się one dostępne, a dziennik „The Wall Street Journal” poinformował, że jego Fundacja zarobiła około 200 miliardów dolarów na „korzyściach społecznych” z dystrybucji „szczepionek” przed wybuchem pandemii. Można sobie tylko wyobrazić, jakie są dziś zyski ze „szczepionek”.

Technologia cyfrowa, która jest obecnie wszechobecna, również odgrywa znaczącą rolę w globalnych projektach elity. Wolff podkreśla, że ​​firma BlackRock, prowadzona przez absolwenta Young Global Leaders, Larry’ego Finka, jest obecnie największym doradcą banków centralnych na świecie i od ponad 30 lat zbiera dane na temat światowego systemu finansowego i niewątpliwie lepiej rozumie, w jaki sposób system działa niż same banki centralne.

Wolff uważa, że ​​jednym z celów obecnej polityki prowadzonej przez wiele rządów jest zniszczenie działalności małych i średnich przedsiębiorców, aby międzynarodowe korporacje z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i Chinach mogły zmonopolizować biznes na całym świecie. Amazon, kierowany do niedawna przez absolwenta Young Global Leaders, Jeffa Bezosa, w szczególności osiągnął ogromne zyski w wyniku środków blokujących, które zdewastowały klasę średnią.

Wolff twierdzi, że ostatecznym celem tej dominacji przez duże platformy jest wprowadzenie cyfrowej waluty bankowej. Zaledwie w ciągu ostatnich kilku miesięcy Chińskie Międzynarodowe Forum Finansowe, które jest podobne do WEF, zaproponowało wprowadzenie cyfrowego juana, który z kolei mógłby zostać umiędzynarodowiony przez sieć walutową opartą na blockchainie Diem.

Co ciekawe, Diem jest następcą Libry, kryptowaluty, która została po raz pierwszy ogłoszona przez Facebook Marka Zuckerberga, wskazując, że globalna waluta, która przekroczy moc dolara lub juana, i jest zarządzana dzięki współpracy sieci biznesowych z Chin, Europy i Ameryki, jest obecnie przedmiotem dyskusji. W radzie nadzorczej Międzynarodowego Forum Finansów znajdują się takie nazwiska jak Christine Lagarde z WEF; Jean-Claude Trichet, były prezes Europejskiego Banku Centralnego; oraz Horst Köhler, były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Wolff wyjaśnia dalej, że blokady i kolejne „akcje pomocowe”, które miały miejsce na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat, postawiły wiele krajów na skraju bankructwa. Aby uniknąć katastrofy gospodarczej, rządy na całym świecie uciekły się do wykorzystania 650 miliardów specjalnych praw ciągnienia, czyli SDR-ów, które są dodatkowymi rezerwowymi aktywami walutowymi zarządzanymi przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Kiedy do tego dojdzie, rządy te znajdą się w poważnych tarapatach, dlatego wprowadzenie waluty cyfrowej stało się nagłym priorytetem i od samego początku może być ukrytym celem lockdownów.

Wolff mówi, że dwa kraje europejskie są już przygotowane do rozpoczęcia korzystania z waluty cyfrowej: Szwecja i Szwajcaria. Być może nieprzypadkowo. Szwecja praktycznie nie miała ograniczeń lockdownowych z powodu pandemii, a Szwajcaria podjęła tylko bardzo łagodne środki. Wolff uważa, że ​​powodem tego może być to, że oba kraje nie musiały dobijać swoich gospodarek poprzez środki blokujące, ponieważ były już przygotowane do rozpoczęcia korzystania z cyfrowej waluty przed wybuchem pandemii.

Twierdzi, że może być przygotowywana nowa runda lockdownów, która na dobre wykończy gospodarki na świecie, prowadząc do masowego bezrobocia, a co za tym idzie do wprowadzenia uniwersalnego dochodu podstawowego i korzystania z waluty cyfrowej zarządzanej przez bank centralny. Ta waluta może być ograniczona.

Co więcej, Wolff wskazuje, że inflacja obserwowana obecnie na całym świecie jest nieuniknioną konsekwencją faktu, że rządy krajowe, po zaciągnięciu pożyczek z banków centralnych, wprowadziły do ​​światowej gospodarki około 20 bilionów dolarów w niecałe dwa lata. Podczas gdy poprzednie „akcje pomocowe” były kierowane na rynki, ostatnia runda trafiła do zwykłych ludzi, w wyniku czego wzrastają ceny produktów, na które zwykli ludzie wydają pieniądze, takich jak żywność.

Ostateczny wniosek, jaki należy z tego wyciągnąć, zdaniem Wolffa, jest taki, że demokracja, jaką znaliśmy, została po cichu zlikwidowana, chociaż wciąż podtrzymywana jest iluzja procesów demokratycznych. Faktem jest, że analiza metod działania rządów na całym świecie pokazuje, że elita superbogatych i wpływowych jednostek skutecznie kontroluje wszystko, co dzieje się w polityce, co stało się szczególnie widoczne w chwili reakcji na pandemię.

Najlepszym sposobem walki z ich projektami, mówi Wolff, jest po prostu edukowanie ludzi o tym, co się dzieje, i uświadomienie im, że narracja o „superniebezpiecznym wirusie” jest kłamstwem, które ma na celu nakłonienie ich do zaakceptowania rzeczy, które są sprzeczne z ich własnymi interesami. Jeśli nawet 10% zwykłych obywateli zda sobie z tego sprawę i zdecyduje się na podjęcie działań, może to pokrzyżować plany elity i być może otworzyć zwykłym obywatelom drzwi do odzyskania kontroli nad własnym życiem.


Autorstwo: Michael Lord
Korekta tłumaczenia automatycznego: Maurycy Hawranek
Źródła oryginalne: RairFoundation.com
Źródło polskie: WolneMedia.net


2 marca, 2022


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *