Wychwalanie Bandery na Ukrainie. Skandaliczny koncert w Kijowie, pełen nienawiści do Polski.

,,Tej taktyki masowych mordów Ukraińcy nauczyli się od Niemców. To, dlatego czystki etniczne UPA zaskakiwały swą skutecznością i dlatego wołyńscy Polacy w 1943 roku byli niemal tak samo bezradni jak Żydzi na Wołyniu w 1942 roku.

Kampania przeciwko Polakom zaczęła się na Wołyniu, a nie w Galicji, prawdopodobnie właśnie, dlatego że tutaj policja ukraińska odegrała większą rolę w wydarzeniach Holokaustu. Łączy to zagładę Żydów z rzezią Polaków i wyjaśnia obecność na Wołyniu tysięcy doświadczonych w ludobójstwie Ukraińców.’’

Timothy Snyder.

Tradycja powiązana z OUN i UPA, a także zakrojonej na szeroką skalę kolaboracji z III Rzeszą to obecnie chleb powszedni na Ukrainie. Nasz wschodni sąsiad, nie odcina się od haniebnej przeszłości, wręcz przeciwnie, próbuje na jej bazie stworzyć patologiczną historię, która będzie w jakiś chory i abstrakcyjny sposób cementować naród Ukrainy. Nie możemy również zapominać o gloryfikowaniu ,,bohaterów’’, jak sami Ukraińcy nazywają członków nacjonalistycznego SS Galizien (1 dywizja ukraińska), która dokonała licznych rzezi na polskim narodzie.

Torturowano dzieci na oczach całych rodzin, następnie mordowano całe rodziny, przy pomocy siekier, wideł czy broni, którą ukraińscy nacjonaliści wcześniej otrzymali z Niemiec. To wszystko i jeszcze więcej stanowi obecnie tradycję wciąż żywą u naszego wschodniego sąsiada. Niepokojące jest również i to, że pośród młodych Ukraińców obecna jest żywa nienawiść do Polaków i brak potrzeby przepraszania za Wołyń.

W obecnej chwili, wedle szacunków polskich instytucji w naszym kraju przebywa około czterysta tysięcy Ukraińców, tendencja jest wzrostowa i zakłada podwojenie tej liczby w najbliższych miesiącach. Wielu z obecnie przebywających obywateli Ukrainy na terenie Rzeczpospolitej utrzymuje się z zasiłków socjalnych. To z kolei determinuje do niepohamowanego ściągania całych rodzin z Ukrainy. Niepokojące jest to, że rząd Polski nic sobie z tego typu tendencji nie robi, mało tego utrzymuje ukraińskich ,,uchodźców’’ a oni pozyskane pieniądze i tak przesyłają na wschód.

Skąd u nas tego typu negatywne nastawienie? Otóż wystarczy spojrzeć na fotografię, którą dziś zamieściliśmy w publikacji, a która przedstawia młodych obywateli Ukrainy na koncercie w Kijowie. Koncert odbył się niemal w rocznicę upamiętniającą rozpoczęcie bestialskiego ludobójstwa naszych Rodaków na Wołyniu. Przy okazji promowana jest akcja Jestem Banderowcem, co stanowi jawną obelgę dla Polski i Polaków. Tego typu zachowanie połączone z państwową gloryfikacją Stepana Bandery, to nic innego jak ostrzeżenie dla rządu Polski. Za wschodnią granicą formuje się państwo, które za wzór stawia idee nacjonalistyczne.

Organizacja mordów, ich przebieg, rozmiary, zasięg terytorialny oraz cele i motywy, jakie tej akcji przyświecały, uprawniają zdaniem pionu śledczego IPN do stwierdzenia, iż na terenie Wołynia w latach 1939–1945 doszło do zbrodni ludobójstwa. Zbrodnie były dziełem Ukraińskiej Powstańczej Armii, wzmocnionej w marcu i kwietniu 1943 roku przez dezerterów z Ukraińskiej Policji Pomocniczej, wspomaganej przez ukraińskie chłopstwo zwane czernią, Samoobronni Kuszczowi Widdiły i Służbę Bezpeky OUN-B.

W obliczu wydarzeń, do jakich doszło na Wołyniu oraz obecnego stanowiska Państwa Ukraińskiego, które w jakimś stopniu po pierwsze umywa ręce od wydarzeń rzezi Wołyńskiej i po drugie w pewnym sensie gloryfikuje UPA, można zadać pytanie czy fala imigracji obywateli Ukrainy do Polski jest czymś pozytywnym czy może w przyszłości przyniesie negatywne skutki, które odczują przyszłe pokolenia Polaków.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

1 thought on “Wychwalanie Bandery na Ukrainie. Skandaliczny koncert w Kijowie, pełen nienawiści do Polski.

  1. Oni nie pojmuja tragedii wyszukanych morderstw,odpowiednie wychowanie nowych wladz zwieksza ryzyko powtorki a byc moze o to wlasnie chodzi komus aby czyimis lapami rozpetac wojne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *