Współczesność woła o dumnych wojowników, ożywionych swoją wiarą, którzy zaryzykują reputację dla szerzenia wiary i miłości.

Dookoła nasz szerzy się pewien zadziwiający paradoks, a polega on na tym, że wielu ludzi jest szczęśliwych tylko wtedy, gdy może robić to, co inni. Teraz wszyscy mamy równy wybór, bez względu na konsekwencje, jednak czy sądzicie, że tak właśnie wygląda prawdziwa wolność? Otóż nie. Każdy obywatel Ziemi powinien wiedzieć, że wolność nie polega na robieniu tego, czego się chce, ale na robieniu rzeczy właściwych. To jest wolność, dla której można umrzeć.


,,Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginał, ale miał życie wieczne.’’

Jan 3:16.

Jak wygląda droga do świętości? Co jeszcze wydarzy się w naszym życiu i sprawi, że staniemy się lepsi, bardziej ludzcy każdego kolejnego dnia naszego życia? Wreszcie, co się nie wydarzy i nie sprawi, że tacy właśnie moglibyśmy się stać. Drodzy Czytelnicy, powołania przychodzą, kiedy się ich najmniej spodziewamy, lub nie spodziewamy się ich wcale. Czy pamiętacie o swoim powołaniu? Do czego zostaliście powołani, do czego narodziliście się na ten świat?

Tak, Bóg przygotował was już przed narodzeniem na to wszystko, co kiedyś ma dotknąć każdego noworodka, młodego człowieka i wreszcie staruszka u kresu drogi w tym życiu a na progu życia kolejnego. Życia oferującego prawdziwą wolność, życia oferującego wolność od zła i tego wszystkiego, co stanowi krzyż obarczający barki człowieka. Życia oferującego światło w nawet najmroczniejszych momentach naszego istnienia. Czy to zbieg okoliczności? Nie sądzę.

Drodzy Czytelnicy, czy wasze życie jest zbiegiem okoliczności? Czy jest szansą? Być może wielu z was odczuwa negatywne skutki samotności. Być może niektórzy z was są teraz nieszczęśliwi, zagubieni, niepewni jutra, zranieni. To nie jest czas na poddawanie się lub wycofywanie, ponieważ czasem w cierpieniu zawarte jest odkupienie. Wielu z was to chrześcijanie, dlatego pamiętajcie, że żaden sługa nie może być większy od swego mistrza, każdy musi nieść swój własny krzyż.

Wielu współczesnych chrześcijan przyjęło regułę opierającą się na zasadzie wesołych rozmów o Jezusie i całej tej radosnej otoczce związanej z miłosiernym i de facto ślepym Bogiem. Jednak w życiu Nazarejczyka było wiele bólu i cierpienia, przed zmartwychwstaniem. Wasza droga nie będzie inna, świadomość tej prawdy przybliża do wyzwolenia i sprawia, że człowiek może być silniejszy mocą swojego Boga, może podążać w kierunku swojego celu.

Właśnie, dlatego jest tak ważnym, aby każdy, kto poczuje w sobie siłę, był gotów powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK. By wreszcie był w stanie wyjść poza własny krąg życia i odważnie, bez wstydu wyrazić swoją wiarę publicznie. Drodzy czytelnicy, świat potrzebuje szlachetnych wojowników, ożywionych swoją wiarą. Wojowników jak Święty Paweł czy Łukasz Apostoł, którzy zaryzykowali swoje imię i reputację dla szerzenia wiary i miłości Jezusa całemu światu.

Bóg wzywa każdego z nas do czynienia rzeczy wielkich, jednak czasem zawodzimy Go, odrzucając to jako jakieś mentalne rozmycie. Nadszedł czas dla tego pokolenia, aby przyjąć to wezwanie. Wezwanie Boga i Jego delikatną dłoń, która cię poprowadzi przez resztę życia. Początkiem wszystkiego, początkiem drogi jest zawsze modlitwa. Umiejętność rozmowy z Bogiem jako kimś realnym, kimś, kto stworzył nas i ostatecznie czeka u progu wieczności.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

Człowiek znalazł się w obliczu niebezpieczeństwa poddania się własnym ekscesom, nie powinniśmy tego ignorować. Wielki święty z Auschwitz, święty Maksymilian Kolbe powiedział, że obojętność jest największym grzechem XX wieku. Czy jest tak również w wieku XXI? Jeżeli tak, to musimy przerwać tę obojętność, tę destrukcyjną tolerancję dla zła i stanąć po stronie prawdy. Nie zostaliście powołani do życia po to by się dostosowywać. URODZILIŚCIE SIĘ PO TO BY SIĘ WYRÓŻNIAĆ.

Dookoła nasz szerzy się pewien zadziwiający paradoks, a polega on na tym, że wielu ludzi jest szczęśliwych tylko wtedy, gdy może robić to, co inni. Teraz wszyscy mamy równy wybór, bez względu na konsekwencje, jednak czy sądzicie, że tak właśnie wygląda prawdziwa wolność? Otóż nie. Każdy obywatel Ziemi powinien wiedzieć, że wolność nie polega na robieniu tego, czego się chce, ale na robieniu rzeczy właściwych. To jest wolność, dla której można umrzeć.


Przeczytaj również:

To, co oddasz Jezusowi zostanie przez Niego uzdrowione, natomiast to, co pozostawisz w cieniu stanie się dostępne dla demona.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *