Unia Europejska się rozpada. Zagubiono podstawowe wartości i prawa człowieka.

,,Cholera to zły dzień dla Europy, nie porzucajmy młodego pokolenia w Wielkiej Brytanii.’’

Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel.

,,Katastrofa dla Wielkiej Brytanii oraz całej Europy.’’

Wiceszef socjaldemokracji (SPD) Thorsten Schäfer-Gümbel.

„To była błędna decyzja, za którą należy srogo zapłacić,”

Groził Elmar Brok z CDU.

W dniu dzisiejszym realna sytuacja Unii Europejskiej to powolny rozpad, być może do poziomu paru państw takich jak Niemcy, Francja, Belgia, Hiszpania i Austria. Polityka otwartych drzwi i nazwijmy to przekornie ubogacenia kulturowego, jakie miało nadejść z falą imigracji, okazała się jedną wielką tragedią, której konsekwencje Europa będzie odczuwać jeszcze przez długie lata, jeżeli dziś zaprzestałaby kontynuowania tego zgubnego kierunku.

Wiemy jednak, że nie zamierza tego czynić, dodatkowo Angela Merkel jest zadowolona z prowadzonej polityki imigracyjnej UE. Co oznacza rozpad Unii Europejskiej? Oznacza powrót do dawnego Status Quo, reanimacja granic, wewnętrznej polityki bez nadzoru Brukselskiej Komisji, większa swoboda i możliwość samostanowienia. Niestety wszystko wskazuje na to, że do tworu, jakim jest UE mógł wstąpić dosłownie każdy, niestety z tego post apokaliptycznego organizmu tak łatwo wypisać się już nie będzie.

Polska i nasz region to były kraje, które stanowiły zaplecze finansowe dla rozpasania zachodu. Dodajmy, że Wielka Brytania nieoficjalnie jest szantażowana horrendalnymi sumami, jakie będzie zmuszona wpłacić do Brukselskiej kasy, jeżeli opuści struktury nazwijmy to Euro Kołchozu. Dziś oficjalnie dowiadujemy się, że niewyobrażalne sumy pieniędzy wypływały po za granice Polski i innych krajów takich jak chociażby Słowacja, Węgry, Czechy.

W zamian otrzymywaliśmy konkretną formę dotacji, która dziś okazuje się jest znacznie niższa od poziomu rozkradania naszej Ojczyzny. UE oferowała nam rower przy blasku fleszów i wizjerach kamer, natomiast pokątnie w ukryciu zabierała nam z pod nosa najnowszy model, jakiego byście drodzy Czytelnicy sobie nie wymyślili samochodu. Tak w ostatnich latach wyglądała współpraca na linii Unii Europejska a Polska.

To jednak nie wszystko, w ostatnim czasie kładziono nacisk na coraz większą integrację polityczną, której ostatecznym celem, było stworzenie jednolitego prawda w całej Unii a następnie likwidacja rządów poszczególnych krajów na rzecz utworzenia zcentralizowanej władzy w Brukseli. Nie tak dawno padł pomysł likwidacji ministrów finansów poszczególnych krajów i utworzenia takiego stanowiska w UE dla wszystkich krajów członkowskich.

A zatem dziś minister finansów a jutro premier i prezydent. Ideologia współczesnej Unii to nie współpraca gospodarcza, ale sięganie po coraz większą władzę. Drodzy czytelnicy dzisiejszy artykuł rozpoczęliśmy od przytoczenia kilku wypowiedzi prominentnych polityków Europejskich, którzy dosłownie rwą sobie włosy z głowy tylko, dlatego że jeden z 28 ośmiu krajów członkowskich opuszcza UE. Dziwna sytuacja prawda?

1 do 28 a lament jak przy rozpadzie całej Unii. Otóż ów Brexit może przyczynić się do rozpadu UE albo do głębokich zmian, jakie tam będą wreszcie musiały się narodzić. Wielka Brytania pokazuje jasno, że w Europie można funkcjonować bez przynależenia do Euro Kołchozu, a tego typu myślenie jeszcze do nie dawna były uważane za zbrodnie, ponieważ UE jest czymś doskonałym i nie można było tego podważać. Mało tego, Schulz stwierdza, że obecnie na naszym kontynencie jest tak niebezpiecznie przez państwa narodowe.

,,Trzeba zakończyć to skupianie się na małych, pojedynczych państwach. W średniej perspektywie czasu doprowadzi to do utworzenia europejskiego FBI. Potrzebna jest jedna, wspólna (europejska) polityka azylowa oraz wspólne podejście przy przyjmowaniu uchodźców oraz imigrantów. Należy stworzyć prawdziwy, europejski rząd.’’

Wyjściem z obecnego kryzysu, którego nie oszukujmy się, głównymi prowodyrami są Niemcy i Francja jest powrót do koncepcji popieranej niegdyś przez Jana Pawła II. Koncepcja ta zawiera się w słowach: „Europa równych państw i wolnych narodów.” Bez tej podstawy nie będzie UE, a nawet, jeżeli ów twór ostatecznie się w jakiś sposób ostanie to z pewnością nie będzie to twór przyjazny obywatelom poszczególnych krajów, nie będzie to twór przyjazny temu, co do tej pory stanowiło korzenie Europy.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *