UE ujawnia plany dotyczące „portfela tożsamości cyfrowej” finansowanego z unijnego pakietu odbudowy, po COVID-19.

Niektóre kraje Unii Europejskiej mają już własne krajowe systemy identyfikacji cyfrowej, a elektroniczny portfel, który rozwija Bruksela, będzie z nimi współpracował. Komisja planuje omówić portfel z 27 krajami członkowskimi UE i ma na celu skłonienie ich do uzgodnienia szczegółów technicznych najpóźniej do jesieni 2022 roku, tak, aby można było jak najszybciej rozpocząć projekty pilotażowe.


Unia Europejska ujawniła w czwartek (3-06-2021r.) plany „Wielkiego Resetu” cyfrowego portfela identyfikatorów, z którego mieszkańcy mogliby korzystać, aby uzyskać dostęp do usług w całej wspólnocie, oczywiście wszystko w ramach strategii odbudowy po pandemii COVID-19, która to odbudowa obejmuje niebywałe przyspieszenie przejścia do świata online (do świata całkowitej kontroli oraz inwigilacji społecznej).

Tak wiem. Tak mam tego świadomość, że wielu ludzi, po prostu chce, żeby te wszystkie bzdury pandemiczne się wreszcie skończyły, żeby móc wrócić do swojego starego życia. Uwierzcie mi, że to rozumiem, ale za jaką cenę ma być ten powrót? I czy ta cena de facto nie wyklucza możliwości powrotu do „starej normalności”? Trzeba wziąć pod uwagę, że to „stare i poczciwe życie” umarło razem z nadejściem COVID-19 i już nie wróci w tym roku ani prawdopodobnie w żadnym innym.

Naszym zadaniem, zadaniem wolnych i świadomych ludzi w chwili obecnej jest po pierwsze obrona naszej wolności oraz po drugie odnalezienie się w nowej rzeczywistości, w celu oddziaływania na nią, w celu kształtowania jej podstawowych cech w taki sposób, aby były przychylne człowiekowi. Szanowni Państwo, spoglądając na liczne wiarygodne przepowiednie i proroctwa a także na Biblię, możemy wywnioskować, że nastał czas prawdziwej wojny między dobrem a złem, między wolnością a zniewoleniem i wreszcie między prawdą i kłamstwem. Miejmy tego świadomość.

Bill Gates spędził większą część ostatnich czterech dekad, gorączkowo pracując nad stworzeniem świata, w którym każdy człowiek na Ziemi jest oznaczony cyfrową identyfikacją. Pracował również nad światem, w którym każdemu obywatelowi wstrzykuje się tak zwaną szczepionkę mRNA, która w dalszej fazie będzie mogła być „zmieniona”. COVID-19 był narzędziem, dzięki któremu te dwa cele są teraz osiągane.

Jeśli jesteście grzeczni, chłopcy i dziewczynki, to „Wielki Brat” pozwala wam wyjść na zewnątrz i bawić się bez konieczności noszenia maski, bez limitów, bez spałowania, aresztowania, nadzoru i szykanowania. Ale wyjść na zewnątrz, aby „kupować i sprzedawać” bez cyfrowego chipa ID? Bez elektronicznej gotówki? Niestety, ale już za kilka lat tego typu „swawola” może być całkowicie zakazana (i to wcale nie jest utopia).

Europejski portfel tożsamości cyfrowej zaproponowany przez komisję wykonawczą UE to aplikacja na smartfony, która umożliwi użytkownikom przechowywanie elektronicznych dowodów tożsamości i innych oficjalnych dokumentów, takich jak prawa jazdy, recepty i dyplomy szkolne. Mieszkańcy wspólnoty będą mogli korzystać z elektronicznego portfela, aby uzyskać dostęp do usług publicznych lub prywatnych zarówno online, jak i offline.

Portfel ten umożliwi klientowi wynajęcie samochodu na lotnisku, przeprowadzenie niezbędnych kontroli tożsamości i innych potrzebnych dokumentów w formie cyfrowej. Bywalcy klubów nocnych będą mogli pokazać aplikację strażnikom przy drzwiach, aby udowodnić swój wiek. Inne potencjalne zastosowania obejmują otwieranie rachunków bankowych, podpisywanie umów najmu mieszkań i zapisywanie się na uniwersytety poza krajem ojczystym danej osoby. Lista będzie regularnie poszerzana.

Cyfryzacja jest kluczową częścią unijnego pakietu odbudowy po pandemii COVID-19. Fundusz stymulacyjny o wartości 750 miliardów euro, obejmuje poziomy odniesienia dla krajów członkowskich, nakładając obowiązek wydania jednej piątej z otrzymanych pieniędzy na projekty cyfrowe, takie jak cyfryzacja administracji publicznej.

Tak, więc Mateusz Morawiecki i spółka wmawiają Polakom, że wywalczyli 770 miliardów złotych. Abstrahuje od tego, że to całkowite kłamstwo, ale nawet, jeżeli byłaby to prawda to 20% z tej urojonej puli zostanie przekazane na cyfryzację, to jest miliardy zostaną rozkradzione, a już na pewno zwykły „Polski Śmiertelnik” nie zobaczy ani jednej złotówki z tej puli.

Niektóre kraje Unii Europejskiej mają już własne krajowe systemy identyfikacji cyfrowej, a elektroniczny portfel, który rozwija Bruksela, będzie z nimi współpracował. Komisja planuje omówić portfel z 27 krajami członkowskimi UE i ma na celu skłonienie ich do uzgodnienia szczegółów technicznych najpóźniej do jesieni 2022 roku, tak, aby można było jak najszybciej rozpocząć projekty pilotażowe.


Przeczytaj również:

Problem: terroryzm. Reakcja: strach i trwoga. Rozwiązanie: atak na kraje islamskie i inwigilacja.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *