Światowa elita finansjery Cz.1 ,,Jest coś nie tak z tym światem.’’

,,Jest coś nie tak z tym światem. Na przykład, że są osoby w Holandii na określonych pozycjach, które mają konta bankowe w Panamie a prawo zezwala im na niepłacenie podatków tu w Holandii i jest to całkowicie legalne, przy czym praktycznie większość społeczeństwa jest zmuszana do płacenia coraz wyższych podatków.’’

Holenderski bankier Ronald Bernard.

Sukces i niezależność, te dwa słowa prowadzą mnóstwo ludzi do świata finansów, gdzie po przez zgłębienie wielu sektorów gospodarki zaczynają rozumieć jak w gruncie rzeczy działa współczesny świat i czym jest elita globalnej finansjery oraz czym się zajmuje. Część z tych ludzi, którzy poznają prawdę, z czasem dzieli się nią z opinią publiczną i tak się stało w przypadku Ronalda Bernarda, który głodny sukcesu i niezależności dotarł do miejsc, w których było niewielu.

,,Banki są ogniwem pomiędzy rządami państw, międzynarodowymi korporacjami, agencjami wywiadu i organizacjami terrorystycznymi (…) Agencje wywiadu zamiast pomagać obywatelom i ich chronić, handlują narkotykami, bronią i ludźmi. Celowo pomagają tworzyć konflikty i siać spustoszenie. Nie zatrzymają się przed niczym, aby osiągnąć swój cel.’’

Ronald Bernard.

Ronald zdobył miliony, założył kilka firm i czuł się spełniony. To wówczas nadszedł moment przełomowy w jego życiu. Moment, od którego rozpoczęła się jego niebywała historia. Otóż poznał on człowieka, który zaproponował mu prawdziwe pieniądze, władzę i splendor. Zdradził mu, że jeżeli chce rzeczywiście sięgnąć szczytów to będzie mógł tego dokonać tylko i wyłącznie w świecie globalnych finansów, o to jak całą sprawę relacjonuje Ronald Bernard.

,,Człowiek ten powiedział mi, że mogę zająć jego miejsce a on wszystkiego mnie nauczy. Zaproponował, że przedstawi mnie w środowisku, jednak w zamian oczekiwał abym płacił mu dziesięć procent z tego, co zarobię. Tak, więc w skrócie on mi oddał swoje miejsce w świecie finansowym w zamian, za co ja zgodziłem się oddawać mu dziesięć procent tego, co zarobię.

Oczywiście zgodziłem się na taki układ a wtedy on powiedział: ,,Jest jeszcze jedna rzecz o której musisz wiedzieć, jeśli nie możesz zamknąć swojego sumienia w przysłowiowej zamrażarce i nie mówię tu o jakichś minus osiemnastu stopniach Celsjusza tylko a minus stu stopniach to w ogóle w to nie wchodź.’’ Komunikat, więc był taki, Ty chcesz mnóstwa pieniędzy, możesz je zdobyć a ja ci w tym pomogę, ale ma to wysoką cenę, bo nie możesz tego robić z czystym sumieniem. Cóż zaśmiałem się z tego, byłem młody i naiwny… To był błąd.’’

Ronald wspomina o bardzo małym kręgu ludzi u samego szczytu światowej finansjery, w miejscu gdzie ma miejsce proces przepływu pieniędzy pomiędzy poszczególnymi krajami. ,,To wówczas człowiek zdaje sobie sprawę, jaki ten świat jest tak naprawdę mały.’’ – Dodaje. Najpotężniejsze światowe banki, które wymieniają waluty potrzebują swoich zaufanych marionetek, takiego słowa używa Ronald Bernard. Marionetek od spraw, w których chodzi o przepływ olbrzymich pieniędzy.

W trakcie tych procesów używane są pewne konstrukcje finansowe i poszczególne zapisy w prawie międzynarodowym, by w taki sposób transferować pieniądze i by wszystko wyglądało poprawnie tak by żadna z instytucji nadzorujących te operacje – i to ma miejsce na całym świecie – by nikt się nie obudził i nie zobaczył, co tak naprawdę się dzieje, tak jak to miało miejsce w przypadku skandalu z Panamą (chodzi tutaj o słynną aferę Panama Papers). O to, co w tej sprawie mówi Ronald:

,,Ta afera pokazuje, że jest coś nie tak z tym światem. Na przykład, że są osoby w Holandii na określonych pozycjach, które mają konta bankowe w Panamie a prawo zezwala im na niepłacenie podatków tu w Holandii i jest to całkowicie legalne, przy czym praktycznie większość społeczeństwa jest zmuszana do płacenia coraz wyższych podatków.

I właśnie tego typu konstrukcje były częścią mojej pracy, ale proszę mi wierzyć, afera Panama Papers to nic istotnego w porównaniu do tego, co dzieje się w światowych finansach.’’

Większość współczesnej cywilizacji uważa, że na świecie istnieją dwie przeciwstawne siły, dwie przeciwstawne strony, ta dobra i ta zła, stąd tyle wojen i konfliktów, ponieważ obie te frakcje miałyby się nieustannie ścierać w walce o przyszły wygląd naszej planety. Ronald Bernard Holenderski Bankier, człowiek, który miał kontakt z osobami reprezentującymi najwyższe szczeble piramidy władzy, mówi coś zupełnie innego.

Stwierdza on, że na wyższym poziomie nie ma złych i dobrych, jest tylko gra a oni wszyscy tak naprawdę razem współpracują. Muszą się trzymać reguł, które sami stworzyli w celu tłumienia reszty społeczeństwa, po to, aby na szczycie nie było zbyt tłoczno, dlatego właśnie przestrzegają ściśle ustalonych przed latami zasad. W praktyce wygląda to tak, że ludzie znajdujący się na niższym szczeblu nie mogą wiedzieć, co tak naprawdę dzieje się na samym szczycie.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *