Stowarzyszenie Naukowców Katolickich zorganizuje konferencję: „Istoty pozaziemskie, sztuczna inteligencja i umysły poza człowiekiem”.

Wykopaliska w jaskiniach Qumran ujawniły prawie tysiąc starożytnych zwojów, które stanowiły ważne przebłyski z przeszłości ludzkości. Archeologowie byli zakłopotani, kiedy okazało się, że odnaleźli wśród nich jeden niezwykły tekst, zwój zawierający wskazówki dotyczące śmierci Nefilim, o nazwie ,,Księga Gigantów’’. Należy zauważyć, że Biblia zawiera kilka odniesień do Nefilim i większość z nich można znaleźć w Księdze Rodzaju. Niemniej jednak znaczna część informacji dotyczących gigantów pochodzi z apokryficznej Księgi Henocha.


Konferencja zatytułowana: „Istoty pozaziemskie, sztuczna inteligencja i umysły poza człowiekiem” odbędzie się w hotelu Hilton w dniach 4-6 czerwca 2021 roku. Wydarzenie to będzie również transmitowane na żywo, oraz zostaną sporządzone liczne publikacje związane z tą konferencją. Dyskusje konferencyjne dostarczą naukowych i teologicznych spostrzeżeń na temat rzeczywistych i hipotetycznych inteligencji, zwłaszcza pozaziemskich i sztucznych inteligencji.

„Będzie trzynaście paneli dyskusyjnych. Połowa z nich będzie dotyczyła życia pozaziemskiego. Odbędą się liczne rozmowy wielu wielkich ekspertów na ten temat.” Powiedział dr Stephen Barr, prezes Towarzystwa Naukowców Katolickich. Zaproszeni prelegenci omówią także różne możliwości istnienia życia pozaziemskiego na podstawie: astrofizyki, astrochemii, biologii ewolucyjnej oraz teologii katolickiej.

Szanowni Państwo, brzmi to niesamowicie, jednak co to oznacza? Otóż oznacza to, że Stowarzyszenie Naukowców Katolickich (SCS) zorganizuje w Waszyngtonie konferencję na temat obcych cywilizacji oraz nieludzkiej inteligencji. Pamiętacie słowa papieża Franciszka z 2014 roku? Oto one: „Jeśli jutro pojawi się wyprawa Marsjan, a niektórzy z nich przylecieli już do nas, tutaj…? Marsjanie, prawda? Co by wówczas się stało?” Papież Franciszek dalej zauważył i powiedział słuchaczom, że chrzest jest dostępny dla wszystkich. Interesujące prawda?

A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to, więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.”

Księga Rodzaju.

Drodzy Czytelnicy, czy zauważyliście zmianę dziejową, jaka bardzo szybko zaszła na naszych oczach? Otóż jeszcze nie tak dawno mówiono: „co ty, idiota? Kosmici nie są prawdziwi.” Teraz ci sami ludzie mówią: „co ty, idiota? Wszyscy wiedzą, że kosmici już tu są.” I zgadnij, co? Absolutnie są, to prawda, tylko, że nie są kosmitami, są potomkami gigantów opisanych w Księdze Rodzaju, Starego Testamentu. Jest powiedziane, że powrócą oni tuż przed początkiem czasu wielkiego ucisku, rozumianego jako czasy ostateczne.

Wśród prelegentów znajdą się między innymi: Jonathan Lunine, dyrektor Cornell Center for Astrophysics and Planetary Science; Karin Öberg, profesor astronomii i dyrektor studiów licencjackich na Uniwersytecie Harvarda; Simon Conway Morris, przewodniczący Ewolucyjnej Paleobiologii na Uniwersytecie w Cambridge; oraz Christopher Baglow, dyrektor Science and Religion Initiative w McGrath Institute for Church Life na Uniwersytecie Notre Dame.

Dr. Stephen Barr, prezes Towarzystwa Naukowców Katolickich powiedział, że konferencja stanowi otwarte forum do refleksji na temat przecięcia się nauki z dziedzinami teologii i filozofii. Dodał, że cel konferencji jest taki sam, jak ogólny cel Towarzystwa Naukowców Katolickich to jest budowanie wspólnoty wśród katolickich naukowców i bycie świadkiem dla świata. Na koniec podkreślił znaczenie promowania udanej współpracy między nauką a wiarą:

Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ jest wielu ludzi, którzy uważają, że nauka i wiara są nie do pogodzenia. Myślę, że jeśli ludzie zauważą, że istnieje duża organizacja wielu pobożnych, praktykujących katolików naukowców, to myślę, że będzie to miało wartość dla każdego świadka wiary.”

Dr. Stephen Barr.

Reasumując należy zauważyć, że wykopaliska w jaskiniach Qumran ujawniły prawie tysiąc starożytnych zwojów, które stanowiły ważne przebłyski z przeszłości ludzkości. Archeologowie byli zakłopotani, kiedy okazało się, że odnaleźli wśród nich jeden niezwykły tekst, zwój zawierający wskazówki dotyczące śmierci Nefilim, o nazwie ,,Księga Gigantów’’. Należy zauważyć, że Biblia zawiera kilka odniesień do Nefilim i większość z nich można znaleźć w Księdze Rodzaju. Niemniej jednak znaczna część informacji dotyczących gigantów pochodzi z apokryficznej Księgi Henocha.

Ta starożytna żydowska praca religijna przypisywana jest pradziadowi Noego. Enoch jest, co najmniej zagadkową postacią. Księga Rodzaju mówi nam, że żył on na Ziemi przez 365 lat, zanim został wzięty przez Boga. Podczas jego pobytu na ziemi, nasza planeta była zamieszkana przez anioły, które swobodnie wchodziły w interakcje z ludźmi, ostatecznie krzyżując się z córkami ludzkimi i rodząc rasę nienaturalnie silnych i gigantycznych hybryd zwanych Nefilim. Pochodzenie słowa Nefilim nie jest w pełni zrozumiałe, ale uczeni zaproponowali kilka etymologii: ,,upadły’’, ,,apostata’’ lub ,,tych, którzy powodują upadek innych’’.

Księga gigantów znaleziona w jaskiniach Qumran oferuje inną perspektywę niż Księga Henocha. Chociaż fragmenty zwoju są niepełne, przedstawiają ponury obraz. Otóż, Nefilim uświadamiają sobie, że w wyniku ich gwałtownych i odbiegających od Bożych zasad działań stają w obliczu nieuchronnej zagłady a to przeraża ich na tyle, by poprosić Henocha, aby przemawiał w ich imieniu przed Bogiem. Tekst rozpoczyna się od opisania, jak Nefilim nękały Ziemię i wszystko, co na niej żyło.


Przeczytaj również:

Biblijni Giganci. Znalezisko u stóp gór Tapalpa ostatecznym dowodem?


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *