Rzecznik papieski i jego zastępca odchodzą. Papież Bergoglio traci kolejnych współpracowników.

,,Ale kiedy zdacie sobie sprawę, że Watykan jest rządem, nad którym papież jest w rzeczywistości królem, wtedy Objawienie nabiera zupełnie nowego znaczenia. Pamiętajcie, że Kościół katolicki, zapoczątkowany przez pogański rząd Rzymu w 313 roku jest również polityczną jednostką, która będzie rządzić intensywnie, ale krótko w czasach ostatecznych.’’

Greg Burke.

Papieski rzecznik prasowy oraz jego zastępca rezygnują z zajmowanych stanowisk. Coraz więcej osób ucieka przed tonącym statkiem, którym jest sam Franciszek. Z kolei Watykańscy publicyści przecierają oczy ze zdumienia, gdy słyszą coraz to nowsze rewelacje, wypływające z ust tego papieża. Krótkie oświadczenie Watykanu nie uzasadniło rezygnacji, lecz mocniej podsyciło domysły i spekulacje. Rzecznik Greg Burke, Amerykanin, napisał na Twitterze, że on i jego hiszpański zastępca, Paloma Garcia Ovejero, pragnęli większej autonomii od departamentu Watykanu, który nadzoruje wszelką komunikację, zwaną dykasterią komunikacji. Cenzura w Watykanie?

Rzecznik Watykanu i jego zastępca zrezygnowali w związku z narastającą ilością nieporozumień dotyczących strategii komunikacji z mediami, cała sytuacja zakończyła rok 2018 wstrząsem w strukturze informacyjnej Stolicy Apostolskiej. Jednak prawda jest również taka, że rok ten zapisze się pod znakiem wpadek i skandalicznych wypowiedzi papieża Franciszka. Na przykład skandal z pedofilią w tle obejmuje dziesiątki biskupów, papież Franciszek wielokrotnie próbował bagatelizować tę sprawę i tłumić dowody, i na wszelki wypadek usiłował obwiniać ofiary.

Nic, więc dziwnego, że osoby z najbliższego otoczenia Franciszka rezygnują z zajmowanych funkcji w administracji. W rzeczywistości wielu publicystów uważa za niesamowite fakt, iż zaistniała fala ucieczek z otoczenia Bergoglio jest stosunkowo tak niewielka, jeżeli zestawi się ją z ,,negatywną rewolucją’’ jaką ten jezuita przeprowadza w łonie kościoła. Nie można, nie zauważyć, iż Kościół Rzymski jest w bałaganie, który wciąż staje się bardziej i bardziej bałaganiarski.

Watykańskie źródło utrzymuje, że zarówno Burke, jak i Ovejero pragnęli większej autonomii od departamentu watykańskiego, który nadzoruje wszelką komunikację, zwaną Dicastery for Communications. Dlatego też odeszli, po tym, jak papież Franciszek mianował osobistego przyjaciela, włoskiego dziennikarza Andreę Tornielli, na stanowisko dyrektora redakcyjnego wszystkich komunikatów watykańskich. Otóż Tornielli ma stanowić swoisty kurek informacyjny, przez który przepłynie tylko to, co on sam uzna za stosowne. Burke i Ovejero podkreślają, że nie mogą zgodzić się na cenzurę i brak wolności słowa.

Pięćdziesięciu dziewięciu letni były reporter z Rzymu dla Fox News Greg Burke, dołączył do Watykanu w 2012 roku jako doradca w Sekretariacie Stanu i został rzecznikiem w 2016 roku. Jest członkiem konserwatywnej katolickiej grupy Opus Dei. Co jednak interesujące, osoba ta wielokrotnie negatywnie wypowiadała się o samym ustroju panującym w Watykanie. Nie brakuje szokujących wypowiedzi w tej kwestii, poniżej przytaczamy jedną z nich:

,,Księga Objawienia, w rozdziałach siedemnastym i osiemnastym, pokazuje nam Kościół katolicki w całej jego szatańskiej chwale. Wielokrotnie chrześcijanie napiszą do mnie i powiedzą, że są zdezorientowani, ponieważ to, co czytali w siedemnastym i osiemnastym rozdziale, wygląda jak kościół połączony z rządem, i to jest wstrząsające.

Ale kiedy zdacie sobie sprawę, że Watykan jest rządem, nad którym papież jest w rzeczywistości królem, wtedy Objawienie nabiera zupełnie nowego znaczenia. Pamiętajcie, że Kościół katolicki, zapoczątkowany przez pogański rząd Rzymu w 313 roku jest również polityczną jednostką, która będzie rządzić intensywnie, ale krótko w czasach ostatecznych.’’

Greg Burke.

Drodzy Czytelnicy, to smutne i zastanawiające, jednak obecnie wielu katolików czyta ze zmieszaniem, zaskoczeniem i bólem liczne, tak zwane lapsusy słowne papieża Bergoglio. Nie otrzymują oni z Watykanu tego światła, które rozjaśnia mrok i porządkuje zamęt, jaki w nich powstał. Drodzy czytelnicy. Sam wielki mistrz włoskiej masonerii, Gustavo Raffi, nazajutrz po konklawe obwieścił: ,,Przy papieżu Franciszku nic już nie będzie takie, jak wcześniej.’’


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. en.wikimedia.org


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *