Religia i psychologia: co zamierza uczynić demon w momencie, gdy nas atakuje?

,,Także obecnie mam przypadki chłopców w wieku sześciu, siedmiu, dziesięciu lat, którzy prawdopodobnie są dotknięci czarem. Wobec niektórych nie jestem jeszcze w stanie ustalić dokładnej diagnozy, ale podejrzewam, że są ofiarami czarów. Złemu duchowi zawsze bardzo zależy na dzieciach, kiedy je dręczy. Zależy mu na tym, żeby pozostać w ukryciu i nie ujawniać się, ponieważ w przeciwnym razie zostaje wypędzony, pokonany. Gdy objawia się jego obecność, czyni wszystko żeby zostać.’’

Ksiądz egzorcysta Gabriel Amorth.

Co zamierza uczynić Diabeł w momencie, gdy nas atakuje, gdy zaczyna się nami bardziej interesować? Po pierwsze i najważniejsze, celem głównym Szatana jest zniszczyć w człowieku obraz Boga, obraz Stwórcy. Człowiek z biegiem lat rozwija się, nabywa nowych umiejętności i kształtuje swoją osobowość oraz charakter, Demon chce uniemożliwić każdemu człowiekowi jedność z Jezusem. Demon chce tak wpłynąć na kształtowanie osobowości by ta posłużyła jako narzędzie do odcięcia woli człowieka od chęci dążenia ku Bogu.

Szatan ponad dwa tysiące lat temu chciał zniszczyć Jezusa z Nazaretu, obecnie usiłuje zniszczyć tych, którzy dążą do upodobnienia się do Boga- Człowieka, jednak ostatecznie nie może temu podołać, ponieważ każdy, kto ze szczerym sercem i skruchą zwróci się do Boga zostanie wyzwolony z pod panowania demona. Demon chce zniszczyć człowieka, chce go rozbić, chce abyśmy stali się jak on, który jest duchem rozbitym oraz upadłym, to jest istota odwiecznej walki duchowej.

Bardzo ważne jest, aby zawsze pamiętać, że demon nie może wejść do naszego ducha, tam nie ma wstępu. To jest szalenie istotne. Natomiast może mieć dostęp do sfery psychologicznej, może mieć także dostęp do sfery fizycznej oraz cielesnej. Może także częściowo przyćmić wyższe władze umysłowe i w ten sposób zaciemniać intelekt, a to z kolei wpływa na wypaczenie sensu wiary oraz zniekształcenie obrazu Boga w nas samych.

Ksiądz egzorcysta Gabriel Amorth bardzo często podkreślał, że jednym z głównych efektów opętania czy też samego procesu nękania człowieka przez demona jest zaburzenie pamięci ontologicznej, tej która pozwala nam mieć świadomość, że pochodzimy od Boga. Przy tej okazji należy raz jeszcze podkreślić, że dusza człowieka, Sanktuarium Boga w nas samych, nie może zostać opętana przez żadną siłę demoniczną.

A zatem cała działalność złego ducha dokonuje się w trzech zniszczalnych władzach umysłowych. W pamięci psychologicznej, w wyobraźni, w uczuciowości, oraz w sferze fizycznej, czyli w bodźcach psychofizycznych ciała, chorobach ciała i udrękach cielesnych. Te władze są polem jego działania, ale nie może pójść dalej. To powinno dodać nam otuchy, ponieważ w gruncie rzeczy ukazuje niemoc demona, mało tego, bardzo często demon może na tyle zaszkodzić naszemu życiu na ile sami mu na to pozwolimy.

Reasumując należy zauważyć, że demon porusza się w granicach wyznaczonych przez Boga. Demon nie ma władzy nad człowiekiem. Natomiast jest także rzeczą oczywistą, że kiedy oddalamy się od Boga, kiedy przekraczamy próg prawa poprzez niedozwolone praktyki, dostarczamy złym duchom okazji do tego, aby nas zaatakował, ale dopóki jesteśmy z Bogiem to niebezpieczeństwo praktycznie nie istnieje, a jeśli się pojawi to tylko dzięki woli samego Stwórcy. Wówczas jest to doświadczenie, które służy do naszego odkupienia albo do odkupienia świata.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *