Redakcja: Informacje

,,Słowo tajemnica jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń. Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.


Świat podlega nieustannym zmianom, zadaniem mediów jest obiektywne relacjonowanie wydarzeń zachodzących na całym globie. Niestety w obecnych czasach dziennikarstwo przerodziło się w uprawianie polityki, obecnie media to czwarta władza, w opinii wielu, jest to władza najpotężniejsza, ta, która ma możliwość kreować rzeczywistość wedle zlecenia właścicieli poszczególnych koncernów medialnych. A zatem nie liczy się prawda, lecz treść, którą należy przekazać i przekształcić ją w realne wydarzenie.

W taki sposób to, co wyimaginowane, nierzeczywiste staje się faktem. Nie możemy sobie pozwolić na akceptację kłamstwa, nie możemy być bierni wobec zakłamywania rzeczywistości. To wszystko i wiele więcej zmobilizowało nas do stworzenia strony salon informacyjny. Wierzymy w to, co widzimy, interpretujemy fakty i przekazujemy je Wam Drodzy Czytelnicy. Interesuje nas tylko prawda i dążenie do sedna danego zagadnienia, które obierzemy za cel.


,,Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.”

George Orwell.


Poszukujemy odpowiedzi, nowych dróg a także wyzwań. To wszystko sprawia, że płyniemy pod prąd, a tylko taki sposób życia zapewnia świeżą wodę, zapewnia realne istnienie ludzkie, w którym to my decydujemy a nie ktoś decyduje za nas. Życie jest jedno, to też warto o nie walczyć, warto poszukiwać i stawiać sobie nowe wyzwania. Ta strona jest swego rodzaju także wyzwaniem, ponieważ nie wiemy jak ostatecznie zostanie ona przyjęta i odebrana.

Wierzmy jednak mocno, iż osób poszukujących prawdy na świecie jest wiele, mało tego, ich liczba nieustannie wzrasta, dzięki czemu świadomość społeczna staje się bardziej poszerzona i dogłębna. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszego zaproszenia, zapraszamy Was do wkroczenia na drogę ku prawdzie, na drogę ku nowym horyzontom. Podróż ta będzie niezwykła i momentami zaskakująca, jednak życie takie jest, dziś nas zaskakuje po to by już jutro ukazać nam swoje prawdziwe oblicze.


Drodzy Czytelnicy, na koniec pragniemy zauważyć, że w XXI wieku rozwinęło się pojęcie złudnej wolności. Dziś tak często ktoś wmawia człowiekowi XXI wieku, że ten ma prawo wyboru, ale czy aby rzeczywiście tak jest? Terror płynący z ekranu telewizora, morderstwa, przemoc, są jak choroby, które zbyt często rzucają odbiorcę na kolana, odbiorcę będącego wyrobem fabryki manipulacji i kłamstwa.

Symptomy stresu, kolejne recepty na lekarstwa przeciwdziałające lękom i strachowi, czy tak wygląda zdrowe społeczeństwo, społeczeństwo uzależnione od leków i lekarzy? To, co teraz napiszemy, nie spodoba się wielu osobom, jednak czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.


POZDRAWIAMY

REDAKCJA salon-informacyjny.pl

”Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

George Orwell.