Proroctwo Patryka Geryla Cz.2 Enigmatyczne procesy naszej planety.

Nasza planeta nieustannie zmienia się, podlega procesom, które znamy, ale również podlega procesom, które dopiero odkrywamy i które być może odkryjemy kiedyś w przyszłości. To też teoria przebiegunowania naszej planety, sięgająca już czasów starożytnych jest jak najbardziej godna uwagi. A teraz spójrzmy na to, co piszę znany profesor Charles Hapgood o możliwości zaistnienia wyżej opisywanej katastrofy czy też przemiany.

,,Znalazłem dowód na trzy rozmaite pozycje bieguna północnego w niedawnym okresie czasu. Podczas ostatniego zlodowacenia Ameryki Północnej biegun wydawał się znajdować w Zatoce Hudsona. Przesunął się na swoje obecne miejsce pośrodku Oceanu Arktycznego jakieś 12 000 lat temu. Datowanie za pomocą metody badania rozpadu cząstek radioaktywnych sugeruje, że biegun znalazł się w Zatoce Hudsona jakieś 50 000 lat temu a przedtem był ulokowany na Morzu Grenlandzkim. Jeszcze 30 000 lat wcześniej biegun mógł znajdować się w okręgu Yukon w Kanadzie. Jeśli zmieni się biegun północny, zmieni się także i biegun południowy.’’

,,Połącz ze sobą precesje równonocny, przesunięcie się skorupy ziemskiej i odwrócenie pola magnetycznego, a otrzymasz w ten sposób obraz kolosalnego mordercy. Góry i wyspy wypiętrzy on w niebo oraz spowoduje gigantyczną zagładę. Co ważne, nikt nie kwestionuje powiązania pomiędzy epoką lodowcową a zmianami magnetycznymi naszej planety.’’

Profesor. Charles Hapgood.

Podstawowymi śladami z przeszłości świadczącymi o końcu konkretnych cywilizacji są przede wszystkim artefakty, manuskrypty, hieroglify czy różnego rodzaju zapiski pozostawione przez starożytnych dla przyszłych pokoleń. Często owe zapiski, jak w przypadku księgi Majów pod tytułem ,,Księga Umarłych’’ stanowią ostrzeżenie przed czymś co może się powtórzyć w przyszłości. Zatem mamy tutaj informację o cyklu naszej planety, który to cykl może doprowadzić do wyginięcia wielu gatunków zwierząt a także do wyginięcia całych cywilizacji.

Inne znaki to zastygnięto magma, która ma określone pole magnetyczne. Owe pole jest takie samo, jakie panowało w momencie zastygania w danym miejscu. Dziś wiele odkryć pokazuje nam, że magma posiada odwrotny magnetyzm do tego, jaki w naszych czasach panuje na danej półkuli a to świadczy o przebiegunowaniu. Ponad to liczne kaniony wyżłobione przez ogromne ilości wody także świadczą o bardzo gwałtownych procesach zachodzących w przeszłości na naszej planecie. Obecnie można odnieść wrażenie, że nasza planeta budzi się na nowo, liczne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów oraz skrajne zjawiska atmosferyczną świadczą o tym, iż coś jest nie tak.

Coś jest nie tak, albo po prostu zbliża się kolejny cykl, który nie jest jeszcze znany ludzkości, lub jest przed nią ukrywany by nie rozprzestrzeniać paniki. Znany badacz Steven M. Stanley z Uniwersytetu Johna Hopkinsa podkreśla, że zlodowacenie odgrywało główną rolę w niemal wszystkich wielkich katastrofach, jakie zaszły na naszej planecie. Znaczne ochłodzenie było głównym czynnikiem, które doprowadziło do wymarcia wielu gatunków zwierząt oraz roślin.

Jeszcze nie tak dawno, bo sto lat temu cały świat zszokowała informacja, że wielkie płyty lodowcowe o grubości półtora kilometra mogły pokrywać kiedyś tereny o umiarkowanym klimacie w Ameryce Północnej i w Europie. To wszystko po raz kolejny łączy się z teorią Patryka Geryla, który przestrzega przez kosmicznymi zmianami, jakie zajdą na naszym słońcu, czego konsekwencją będzie przebiegunowanie naszej planety a co za tym idzie liczne katastrofy.

Dalej pozostanie już tylko ochłodzenie i kolejna epoka lodowcowa, która w jakimś stopniu na nowo spustoszy naszą planetę, a my jako ludzie będziemy musieli rozpoczynać od nowa. Oczywiście to teoria, czy też jak wielu mówi proroctwo, jednak tego typu informacji dobrze jest nie bagatelizować, lecz gdzieś w naszej głowie szufladkować, chociażby w ramach ciekawostki, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy owa wiedza będzie nam potrzebna.

Tym stwierdzeniem podsumujemy nasze rozważania dotyczące odkryć Patryka Geryla, oraz istnienia licznych cykli naszej planety oraz naszego słońca. Owe cykle trwają nadal, niezależnie od tego czy mamy świadomość ich istnienia czy też nie. Przeszłość jednak pokazuje nam, że nasza planeta wielokrotnie była poddawana licznym konwulsjom, po których następowały globalne zmiany. Być może takie zmiany i globalne konwulsje nadchodzą po raz kolejny, nie możemy tego potwierdzić, ale też nie możemy tego zdementować.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


2 thoughts on “Proroctwo Patryka Geryla Cz.2 Enigmatyczne procesy naszej planety.

  1. Bardzo ciekawe podejście. Czasami warto zastanowić się głębiej nad rzeczami, które nas otaczają. Można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski, a jednocześnie odnaleźć drugie dno sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *