Prawda o Halloween: po zabiciu ofiary, spuszczali tłuszcz z ciała i napełniali nim tykwę lub dynię, a następnie wkładali świecę.

Urocze latarnie na werandzie zostały po raz pierwszy użyte przez druidów w ich ludzkich ofiarach. Po zabiciu ofiary, spuszczali tłuszcz z ciała ofiary i napełniali nim tykwę lub dynię, a następnie wkładali do środka świecę. Złowroga twarz została wyrzeźbiona na zewnętrznej stronie dyni. Zrobiono to, aby uspokoić ich bogów, ciemne duchy, szatana. 31 października był obchodzony przez druidów z wieloma ofiarami z ludzi i festiwalem ku czci ich boga słońca i Samhain, pana zmarłych.


Wywołamy sobie ducha? A może trafi się nam „Casper”? On taki przyjemny, słodki, ach zapewne większość duchów taka jest… Prawda? Tutaj Tabliczka Ouija, tam jakieś karty tarota, wosk, różnego rodzaju „magiczne formułki”. Nie możemy zapomnieć o zaklęciach, czarach, a być może i trafi się nam jakaś „ofiara”? Czyż to wszystko nie jest takie pociągające i powabne? Cóż, niestety nie jest i należy to sobie powiedzieć wyraźnie i stanowczo.

Teraz, jeśli nazywasz siebie chrześcijaninem i nie rozumiesz, o co tyle szumu, zapewniam cię, że nie jesteś chrześcijaninem. Nie napisałem, że nie zostaniesz zbawiony, napisałem, że nie jesteś chrześcijaninem (żyjesz w iluzji chrześcijaństwa), ponieważ Halloween jest bardzo wyraźnie satanistyczne. Dodatkowo jest to znak czasu, że w ostatnich latach, fascynacja okultyzmem dosłownie eksplodowała.

Halloween jest czymś, w czym żaden chrześcijanin nie powinien brać udziału. Moc ciemności, świat duchów, bezdenna otchłań, nieumarłe zombie, które wędrują po ulicach i demoniczne stworzenia, o których nawet czytanie jest przerażające. To ma być element chrześcijaństwa? Element Ewangelii i nauczania Jezusa Chrystusa? O nie, to jest coś całkowicie przeciwstawnego, dlatego Halloween nosi wyraźne znamiona satanizmu.

Prawda jest również i taka, że kiedy chrześcijanie uczestniczą w Halloween, to kontynuują tradycję druidów, która rozpoczęła się od składania ofiar z ludzi i czczenia bogów świata podziemnego. Biblia mówi, że chrześcijanin jest powołany do wolności, że jesteśmy pod łaską, a nie pod Prawem. Nowe życie w Jezusie Chrystusie dało nam wolność życia tak, jak wybieramy. Ale z tą wolnością przychodzi niesamowita odpowiedzialność za przeżywanie naszego życia w taki sposób, że jesteśmy przygotowani na Trybunał, który odbędzie się przed Chrystusowym Tronem.

Dobre wybory, Boże wybory, dokonane tu na ziemi zbiorą korony w Niebie. Ale używanie tej samej wolności jako okazji do naszych własnych egoistycznych pragnień, skutkuje utratą tych koron. Wybierzcie dzisiaj, komu będziecie służyć, mówi Biblia. Bóg pozwala nam dokonywać wyborów. Szanowni Państwo, jedyną rzeczą jaka jest naprawdę naszą własnością, jest właśnie wolna wola. Nie zmarnujmy tego.

W całej Biblii czytamy o szatanie, diable, którego jedynym celem jest atakowanie ludzi, spowodowanie ludzkości jak największej ilości nieszczęść i smutku. Biblia mówi, że przychodzi on tylko po to, aby szukać swoich ofiar, zabijać swoje ofiary i niszczyć tak wiele istnień zbawionych i niezbawionych, jak to tylko możliwe. Szatan jest ciągłą siłą wabiącą nas na manowce, ciągnącą nas w dół na ciemną stronę a do tego używa wszelkich możliwych środków, w tym także Halloween.

Halloween w ameryce jest jednym z najczęściej obchodzonych „świąt” w ciągu roku, a chrześcijanie uczestniczą w nim prawie tak samo, jak każda inna grupa ludzi. Rodzice ubierają swoje małe ukochane dzieci w kostiumy księżniczek i kowbojów, pukają do drzwi po cukierki i dekorują swoje domy lampionami, wiszącymi duchami, uroczymi czarownicami i czarnoksiężnikami. Ten zwyczaj jest coraz bardziej widoczny także w Polsce, niestety.

Wielu chrześcijan obchodzi Halloween, nie myśląc o pochodzeniu tego „święta” lub prawdziwym znaczeniu. Nie można oddzielić Halloween od druidów, ponieważ to oni zapoczątkowali halloween. Przez kilkaset lat przed Chrystusem Celtowie zamieszkiwali dzisiejszą Francję, Niemcy, Anglię, Szkocję i Irlandię. Celtyckich kapłanów nazywano druidami. Ludzie ci zostali ostatecznie podbici przez Rzymian.

Informacje o Celtach i druidach pochodzą od Cezara i rzymskich historyków, oraz greckich pism z około 200 r. p.n.e. i bardzo wczesnych zapisów znalezionych w Irlandii. Greckie i rzymskie pisma o druidach skupiają się głównie na ich częstych i barbarzyńskich ofiarach z ludzi. Starożytne irlandzkie teksty niewiele mówią o ofiarach z ludzi, ale szczegółowo opisują użycie magii przez druidów do wzniecania burz, rzucania klątwy na miejsca, zabijania za pomocą zaklęć i tworzenia magicznych przeszkód.

Urocze latarnie na werandzie zostały po raz pierwszy użyte przez druidów w ich ludzkich ofiarach. Po zabiciu ofiary, spuszczali tłuszcz z ciała ofiary i napełniali nim tykwę lub dynię, a następnie wkładali do środka świecę. Złowroga twarz została wyrzeźbiona na zewnętrznej stronie dyni. Zrobiono to, aby uspokoić ich bogów, ciemne duchy, szatana. 31 października był obchodzony przez druidów z wieloma ofiarami z ludzi i festiwalem ku czci ich boga słońca i Samhain, pana zmarłych.

Biblia mówi nam, abyśmy nie tylko unikali zła, ale także wszystkiego, co może wydawać się złe. Jesteśmy wezwani, aby być «solą i światłem» dla zagubionego i umierającego świata. Jesteśmy powołani, by być «ludem szczególnym», wyraźnie odmiennym od otaczającego nas świata. Uczestnictwo w święcie diabła jest co najmniej złym świadectwem. Wykorzystaj swoją wolność w Chrystusie, co do kwestii halloween. Pamiętaj tylko, że pewnego dnia Jezus zapyta cię o to na Sądzie. Jakiej odpowiedzi udzielisz Mu w owym dniu?


Przeczytaj również:

Okultyzm w historii ludzkości i prawdziwe odrodzenie magii w roku 1904.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. nara.getarchive.net


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *