Polskie władze skutecznie zwalczają koronawirusa. Z kolei za chodzie Europy dominuje opłakany obraz bezsilności.

Wiele osób, z którymi mamy do czynienia często zadaje pytanie: „co by było z naszym krajem gdyby to Platforma Obywatelska obecnie rządziła?” Pytania tego typu powielają się również w licznych e-mailach, które do nas Nadsyłacie. W gruncie rzeczy pytania te i wiążące się z nimi obawy są jak najbardziej słuszne, wystarczy wspomnieć nie tak odległe czasy, kiedy na klęski żywiołowe lub punktowe anomalia pogodowe, przedstawiciele rządu Platformy Obywatelskiej odpowiadali „sorry taki mami klimat.”

Nie można nie zauważyć, że w strukturach Platformy Obywatelskiej brakuje ludzi oddanych Ojczyźnie oraz co za tym idzie, także Narodowi Polskiemu. Ponad to wyżej wspomniana formacja polityczna ewidentnie cierpi na deficyt zdrowego rozsądku a i przede wszystkim deficyt intelektualny. Zatem jeżeli spojrzymy na sytuację, w której to przedstawiciele Platformy Obywatelskiej sprawowaliby władzę w obecnej sytuacji bezprecedensowego kryzysu na skalę międzynarodową, wówczas nasz kraj, nasza ojczyzna, znalazłyby się w skrajnym niebezpieczeństwie.

Ten wstęp chcemy zakończyć słowami, które de facto kończą większość wiadomości nadsyłanych do naszej redakcji przez Czytelników, słowa te brzmią: „chwała Bogu, że Platforma Obywatelska nie wygrała ostatnich wyborów i nie rządzi, ci ludzie są skrajnie niekompetentni, dodatkowo bardziej troszczą się o neoliberalne elity zachodu aniżeli Polskę.” Zatem można uznać, a notabene tego typu wnioski same cisną się do głowy, że liberałowie Polscy im dalej znajdują się od władzy tym lepiej dla samej Rzeczpospolitej.

W konsekwencji, czego należy pochwalić obecny rząd, to jest Prawo i Sprawiedliwość oraz Prezydenta Andrzeja Dudę i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, za podejmowane działania, których tak często nie podejmują kraje znacznie bardziej narażone na oddziaływanie pandemii koronawirusa, jak chociażby Włochy, Wielka Brytania czy Niemcy. To pokazuje, że rząd Polski doskonale synchronizuje się z Narodem w walce z pandemią, która stanowi ogromne zagrożenie dla kraju, zwłaszcza w momencie zbagatelizowania tego zagrożenia.

Całe szczęście póki, co Polska jako jedność zdaje egzamin, z wyjątkiem polityków Platformy Obywatelskiej, którzy sieją zamęt, populizm, co w obecnej sytuacji jest karygodne i de facto w naszych oczach dyskwalifikuje te formację. Drodzy Czytelnicy pamiętajmy również o tym, że obecna pandemia i kwarantanna, która się z nią wiąże stanowi pewnego rodzaju przygotowanie do czasu, w którym z koronawirusem wygramy i trzeba będzie ponownie stanąć na przysłowiowe nogi.

Zatem im kraj zachowa lepszą kondycję w czasie pandemii po przez stosowanie zdecydowanych i trafnych rozwiązań współgrających z kwarantanną, tym bardziej jego gospodarka będzie konkurencyjna po zakończeniu pandemii. To pozwala nam wyciągnąć wnioski takie, że Włochy, Niemcy, Hiszpania czy Wielka Brytania największy kryzys mają dopiero przed sobą. Prawdopodobnie obywatele tych krajów nawet do końca nie zdają sobie z tego faktu sprawy.

Zatem raz jeszcze chcemy podkreślić, mijające dni ukazują naszym oczom sprawnie i zdecydowanie działający rząd Polski, co budzi optymizm na przyszłość. Do nas należy uważać, dbać o siebie i naszych najbliższych, nie narażać się, stosować do zaleceń i nie popadać w panikę. Przeczekajmy tego koronawirusa, to kwestia czasu, gdy pandemia ustąpi. Na koniec chcemy również dodać, że w obliczu wydarzeń, z którymi dziś zmaga się Europa i cała planeta, nasz kraj znajduje się w czołówce tych, które skutecznie walczą z pandemią.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *