Polska „globalną szmatą”? Zamknąć kopalnię (natychmiast), uprowadzenie pasażerskiego samolotu i zabawa z sankcjami na Nord Stream 2.

W oparciu tylko i wyłącznie o powyższe przykłady, można rzeczywiście stwierdzić, że Polska została sama, a wszystko dzięki nieudolnej polityce zagranicznej PiS. Przykro jednak przy tym wszystkim robi się na myśl, że nasza piękna Ojczyzna jest traktowana jak szmata na światowych salonach, za pozwoleniem patriotów z PiSu. Na zakończenie przychodzi jedna myśl do głowy: „Boże uchroń Rzeczpospolitą przed takimi patriotami”.


Nie tak dawno, po kilka tygodni temu jasnowidz Krzysztof Jackowski, na swoim kanale na portalu youtube, w jednej z analiz (które de facto bardzo często są niezwykle trafne), pozwolił sobie na stwierdzenie, że polska nie ma przyjaciół, niejako pozostała sama, co jak wiadomo ma się nijak do propagandy PiSu, który wszem i wobec ogłasza jak to pod rządami tej właśnie partii Polska stała się hegemonem nie tylko w Europie, ale i na świecie.

Abstrahuje od tego czy ktoś przepada za Panem Krzysztofem Jackowskim czy też nie, moim celem jest wykazanie, że Pan Jackowski wyraził swoją opinię, do której jak najbardziej ma prawo, a mimo to został zaatakowany przez Stanisława Żaryna rzecznika prasowego Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Żaryn stwierdził, że rosyjskie media wykorzystują działalność Jackowskiego do siania antypolskiej propagandy.

Czyli z tego wynika, że nie można mieć swojego zdania w Polsce, ponieważ jeżeli ono istnieje i do tego (nie daj Panie Boże) w złym świetle stawia PiS, wówczas ktoś taki to rosyjska onuca czy, no nie wiem, szpieg (z krainy dreszczowców?). To jest kpina po prostu jawne ośmieszenie i to jeszcze powiązane ze służbami specjalnymi. No, ale! Nie możemy być gołosłowni, zatem dziś przytoczymy trzy modelowe przykłady przyjacielskich stosunków względem naszej Ojczyzny pod rządami hegemona sprawiedliwości i ekspansji myślowej, jakim jest PiS (a przynajmniej tam nam wmawia propaganda).

Po pierwsze w ostatnim czasie pojawiają się coraz częściej informacje o tym, że USA wycofają się z sankcji nałożonych w związku z projektem budowy Nord Stream 2. W ostatnich dniach tego typu oświadczenie padło już oficjalnie, później po kilku następnych dniach, USA wycofały się z niego i rzeczywiście nałożyły dodatkowe sankcje na wyżej wspomniany projekt. Ale co to oznacza? To oznacza, że USA zaczyna grać Polską i gwarantujemy wam, że w przyszłości ta „rozgrywka” jeszcze mocniej się ujawni. Na marginesie dodamy, że Polska wpłaciła miliardy na sprzęt wojskowy od USA, przy czym nie otrzymała praktycznie nic, no chyba, że jest to sprzęt wojskowy bezobjawowy jak ta cała pandemia.

Po drugie wyrok TSUE (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej) w sprawie natychmiastowego zamknięcia kopalni. Trybunał przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia: „Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów”. Wyrok kuriozalny!

Trybunału nie interesują tysiące miejsc pracy oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski, ponieważ kopalnia ta dostarcza węgiel do elektrowni, która z kolei dostarcza energię elektryczną do paru milionów Polaków! W tym są to szpitale i tego typu priorytetowe placówki. Ale cóż, natychmiast zamknąć a: „kto umrze ten umrze”. W chwili obecnej wiemy już, że jednak Trybunał wycofa się ze swojego całkowicie obłąkanego stanowiska, czy to sukces?

Na pewno tak, ale i przestroga na przyszłość, ponieważ jeżeli Unia Europejska jest zdolna do tego typy „morderczych”: nakazów i województwo Polskie musi przeprowadzić samobójcze czynności, ponieważ województwo Czeskie, wyraziło obawy, to gdzie my żyjemy? Niestety Drodzy Państwo, ale PiS rękoma Morawieckiego podpisał zrzeczenie się kolejnych prerogatyw suwerennościowych naszej Ojczyzny w postaci tak zwanego „Planu Odbudowy”, przy czym jest to tak naprawdę „Plan zadłużenia i federalizacji UE”. To też szykujmy się na więcej tego typu absurdów już w niedalekiej przyszłości (czy suwerenność Polski jest warta jakiejkolwiek ceny?).

I wreszcie po trzecie, myśliwiec MiG-29 zmusił do lądowania w Mińsku polski samolot pasażerski linii lotniczych Ryanair. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem na całym świecie, budząc zrozumiałe oburzenie a także liczne komentarze wskazujące na jawne upokorzenie Polski. Tutaj akurat ta sytuacja nie wymaga żadnego komentarza dodatkowego, ponieważ faktycznie Polski rząd jest jak dziecko we mgle.

A zatem tylko ostatnie dni przyniosły informacje o wyroku TSUE (natychmiastowe zamknięcie kopalni), o możliwym zniesieniu sankcji przez USA względem projektu Nord Stream 2 (wbrew pozorom ta sprawa nadal jest otwarta), i wreszcie uprowadzenie Polskiego samolotu pasażerskiego przez naszego sąsiada (Białoruś) z którym mamy widocznie tak doskonałe stosunki dyplomatyczne. Swoją drogą Czesi to także nasz sąsiad, ale skarżą na Polskę do TSUE. Aha no tak, jest jeszcze sąsiad Ukraina, który z banderowców, to znaczy morderców Polaków, robi sobie bohaterów narodowych.

W oparciu tylko i wyłącznie o powyższe przykłady, można rzeczywiście stwierdzić, że Polska została sama, a wszystko dzięki nieudolnej polityce zagranicznej PiS. Przykro jednak przy tym wszystkim robi się na myśl, że nasza piękna Ojczyzna jest traktowana jak szmata na światowych salonach, za pozwoleniem patriotów z PiSu. Na zakończenie przychodzi jedna myśl do głowy: „Boże uchroń Rzeczpospolitą przed takimi patriotami”.


Przeczytaj również:

Bardzo ważne: List Otwarty naukowców i lekarzy do Ministra Zdrowia w sprawie bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *