Polityczne przemiany w Polsce czyli ,,Nocna Zmiana’’. Czy dalsza dominacja postkomunizmu doprowadzi do zaniku państwa?

,,Chciałbym stąd wyjść tylko z jednym osiągnięciem. I jak do tej chwili miałem przekonanie, że z nim wychodzę. Chciałbym mianowicie wtedy, kiedy ten gmach opuszczę, kiedy skończy się dla mnie ten, nie ukrywam, strasznie dolegliwy czas, kiedy po ulicach mojego miasta mogę się poruszać tylko samochodem, ale w towarzystwie torującej mi drogę i chroniącej mnie od kontaktu z ludźmi eskorty, że wtedy, kiedy to się wreszcie skończy, będę mógł wyjść na ulice tego miasta, wyjść i popatrzeć ludziom w oczy. I tego wam, panie posłanki i panowie posłowie, życzę po tym głosowaniu.’’

Jan Olszewski. Fragment pamiętnego przemówienia przed głosowaniem, zainicjowanym przez Lecha Wałęsę, o natychmiastowe odwołanie Jana Olszewskiego z funkcji premiera.

Lech Wałęsa, Donald Tusk, Waldemar Pawlak i Aleksander Kwaśniewski to postacie, które w szczególny sposób należy łączyć z tak zwaną Nocną Zmianą, która wstrzymała na pewien okres dekomunizację w Polsce. To działania wyżej wspomnianych osób, doskonale ukazane w dokumentalnym filmie z roku 1994 pod tytułem Nocna Zmiana, doprowadziły do upadku rządu Jana Olszewskiego. Kim był Jan Olszewski?

Był to człowiek heroicznej postawy, patriota i osoba kochająca Polskę, do tego stopnia, iż po mimo obelg, kpin i gróźb, Olszewski zdecydował się powiedzieć NIE ogromnym wpływom agenturalnym UB i SB w III Rzeczpospolitej, za co zapłacił wysoką cenę. Czy ostatecznie Jan Olszewski, były premier Polski, poniósł porażkę? Zdecydowanie porażki nie poniósł, wręcz przeciwnie. Działania rządu Jana Olszewskiego doprowadziły do samoczynnego ujawnienia się tajnych agentów SB, zajmujących wysokie stanowiska w państwie Polskim.

Kto w tak histeryczny sposób atakował działania Antoniego Macierewicza, by ten zaprzestał działań na rzecz lokalizowania ludzi czynnie współpracujących z SB? Przede wszystkim prezydent Lech Wałęsa, dziś po wielu latach rozumiemy skąd to działanie pełne pasji, by zatrzymać proces ujawnienia byłych agentów komunistycznych. TW Bolek stanowi w tym przypadku pełną odpowiedz. Drodzy Czytelnicy, działania Jana Olszewskiego charakteryzowały się heroizmem, miłością do Ojczyzny oraz uwielbieniem dla prawdy.

Nocna Zmiana zahamowała proces dekomunizacji w Polsce, przyczynili się do tego Lech Wałęsa, Donald Tusk, Waldemar Pawlak oraz Aleksander Kwaśniewski i wielu innych, mniej znanych polityków. Nie na darmo panuje przekonanie, iż nie ma nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. W przypadku byłych agentów SB, działających na szkodę Polski, tak właśnie się stało. Chwała wszystkim tym, którzy brew medialnej nagonce dążyli do ujawnienia prawdy na temat zdrajców Rzeczpospolitej i Narodu Polskiego.

,,Polska mogła zmienić swoją tragiczną geopolityczną determinację! Polska marnuje, być może na całe pokolenia, swoją szansę, jaka zdarzyła się jej po raz pierwszy od trzech wieków! Polską rządzi układ, którego dalsza dominacja skończy się zanikiem tego państwa.

Jarosław Kaczyński. Wypowiedz z roku 1994.

Należy również zauważyć, że w 1992 roku, działalności Antoniego Macierewicza szefa MSW zagrażała nie tylko byłym agentom SB w Polsce, ale również interesom Izraela i Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z relacją podaną przez RWE i TVP dnia 4 czerwca 1992 roku: ,,Ujawnienie publiczne treści dokumentów, ujawnionych przez Macierewicza, których bezskutecznie poszukiwała przez trzy miesiące w archiwum MSW Komisja (Ajnenken, Holzer, Król i Michnik), byłoby totalną katastrofą nie tylko dla Europy ale wręcz dla całego świata.’’

Co znajdowało się w części nieujawnionych dokumentów, do których dotarło MSW? Dziennikarze badający tę sprawę utrzymują, iż była mowa o działalności Stanów Zjednoczonych w Polsce, mającej na celu oddanie Polski w ręce Izraela. Plany obejmowały powołanie państwa Izrael na części terytorium III Rzeczpospolitej. Jest to informacja sensacyjna, jednak nie można jej potwierdzić. Powstaje jednak pytanie czy tego typu informacje rzeczywiście zainicjowałyby katastrofę geopolityczną nie tylko w Europie, ale i na całym świecie?

Każdy Polak powinien pamiętać, że tak zwana Nocna Zmiana dotyczyła odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Wydarzenia te w znacznym stopniu zakłóciły odnowę Rzeczpospolitej, zahamowały proces dekomunizacji, ugruntowały korupcję w sądach oraz pośród polityków. Ówczesne działania Lecha Wałęsy, cechujące się paranoicznym strachem przed jakimkolwiek ujawnieniem dokumentów zebranych przez MSW, ukazały całkowitą prawdę o potężnych anty polskich siłach działających wewnątrz kraju.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *