Piramida Cheopsa Cz.2 Wyjątkowa lokalizacja, która nie może być przypadkowa.

Jeżeli rozpoczęlibyśmy przeglądanie starożytnych zapisków, których ostatecznie pozostało wiele po dzień dzisiejszy, to w takich właśnie zapiskach powinny znajdować się informacje opisujące przebieg prac nad tym obiektem, tak wielkie przedsięwzięcie powinno zostać opisane. Niestety takich dokumentów nie ma, jedyne opisujące w jakimś stopniu tajemnicę piramidy Cheopsa to zapiski pochodzące z 450 roku przed naszą erą.

Ich autorem był Herod, który w tych latach podróżował po Egipcie i niestrudzenie wypytywał kapłanów o tajemnicę skrywaną przez tę wielką piramidę. Dlaczego piszemy akurat o relacji Heroda z 450 roku p.n.e.? Otóż jest to dokument, który zyskał sobie największą przychylność naukowców i badaczy. Istnieją również i inne dokumenty jednak, co do ich autentyczności czy też czasu pochodzenia występują bardzo duże rozbieżności.

Zapewne istnieje wiele znalezisk, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego, ale nie dlatego że nadal leżą przykryte piachem gdzieś w Egipcie, lecz dlatego, że bardzo szybko zostały rozprowadzone na czarnym rynku artefaktów. Obecnie w prywatnych sejfach wielu kolekcjonerów leżą tego typu artefakty i czekają aż ich czas nadejdzie. Wystarczy wspomnieć o Archiwum Watykańskim, jest to miejsce, które skrywa wiele tajemnic. Te tajemnice to także coś niewygodnego dla samego Kościoła, stąd nadal pozostają tajemnicami.

Co jednak wiemy o tej piramidzie, bo przecież istnieje wiele potwierdzonych informacji, do których można dotrzeć po przez samą obserwację owej budowli. A zatem piramida jest pięciokątem regularnym z jednym wyciętym fragmentem. To nie jest przypadek, ponieważ dla Egipcjan piątka była uważana za liczbę świętą. W komorze królewskiej znajduje się pusty sarkofag, o czym pisaliśmy w pierwszej części artykułów poświęconych piramidzie Cheopsa, ma on wymiary dziesięć i pół metra długości, pięć metrów szerokości oraz pięć i pół metra wysokości.

Komora czy też komnata lub wnęka, jest przyozdobiona przez dokładnie doszlifowane granitowe bloki. Zarówno płyty sufitowe oraz same ściany są idealnie wypolerowane w przeciwieństwie do podłogi, która jest pofałdowana oraz chropowata. Nie wiadomo, czemu miała służyć ta niedokładność, lecz z pewnością była to zaplanowana przez budowniczych różnica. Piramida jest usytuowana dokładnie według osi północ południe.

Odchylenie od strony północnej wynosi dokładnie 2’28’’ na północny zachód z kolei od strony południowej 1’57’ na południowy zachód. Przez wielu naukowców jest to uważane za błąd lub też przypadek, jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę coś takiego jak proces dryfu kontynentów to będziemy mogli szybko stwierdzić, że pomyłka ta praktycznie nie istnieje. Odległość piramidy od bieguna południowego równa jest odległości od środka Ziemi, oraz odległości od bieguna do środka Ziemi.

Konstrukcja ta, podobnie jak wiele innych tego typu konstrukcji megalitycznych stoi niemal dokładnie na trzydziestym równoleżniku. Południk przebiegający przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przed ląd, dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części. Możemy to również ująć w ten sposób, że piramida Cheopsa jest zlokalizowana w centrum kontynentalnym masy lądu stałego naszej planety.

Są to informacje bardzo ciekawe, ponieważ trudno wierzyć w to, iż piramida Cheopsa została przypadkowo wzniesiona w tym właśnie miejscu. Ewidentnie można dostrzec, że lokalizacja ta nie jest przypadkowa, lecz ściśle wyliczona przez starożytnych. Jedno obecnie nie ulega wątpliwości, piramida Cheopsa to współczesna tajemnica, która czeka jeszcze na odkrycie. Mało tego, można pokusić się o stwierdzenie, że piramida ta jest wiadomością czy też przesłaniem starożytnych dla przyszłych cywilizacji. Co jednak zawiera owo przesłanie?

Kolejne interesujące informacje to te, które opisują osiadanie tego obiektu. Otóż przez 5000 lat piramida Cheopsa osiadła o około 0,01 metra, natomiast najnowsze współczesne budowle mają tendencję do osiadania w ciągu 200 lat o około 0,1 metra, zatem różnica jest spora. Kąt pochylenia ścian bocznych piramidy względem podłoża wynosi dokładnie 51 stopni i 17 minut i nie jest to zwykłe pochylenie, ponieważ dzięki tym wartościom raz w ciągu doby, wraz z ruchem obrotowym naszej planety, jedna ze ścian piramidy ustawia się niemal prostopadle do płaszczyzny ekliptyki, w której krążą wszystkie planety naszego Układu Słonecznego. Czyżby kolejny przypadek i niezamierzone działanie?

Płaszczyzna ta jest równoległa do linii łączącej naszą dzienną gwiazdę a zatem Słońce z potężnym źródłem promieniowania, jakie nie tak dawno odkryto w centrum naszej galaktyki. Innymi słowy możemy opisać to i w ten sposób, że raz na dobę ściana południowa piramidy Cheopsa całą swą powierzchnią zbiera promieniowanie płynące do nas z głębin wszechświata. Są to informacje zadziwiające, zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę różnicę, która istniała po między starożytnymi o obecną technologią.

Oczywiście owa różnica jest kreowana przez naukowców, ponieważ liczne dowody i najnowsze odkrycia przeczą tej tezie. Mało tego okazuje się, że w wielu przypadkach starożytni wiedzieli znacznie więcej a niżeli współcześni badacze i naukowcy. Wokół piramidy Cheopsa krąży obecnie wiele legend i teorii, które w gruncie rzeczy mijają się z rzeczywistością i są jedynie osadem zbierającym się i narastającym przez setki lat.

Otóż nie jest prawdą to, iż kąty piramidy dzielą deltę Nilu na dwie równe części, ani również i to, że jest ona zegarem słonecznym, pokazującym pory i długość roku, nie jest również prawdą fakt, że piramida ta została wybudowana przez obce cywilizacje. Można ten wątek badać i rozwijać gdyż jest wysoce ciekawy, jednak jest to nadal hipoteza a nie teza. Natomiast do ciekawszych spostrzeżeń należą niewątpliwie odkrycia Ericha von Danikena, związane z wymiarami i ciężarem niektórych części piramidy.

Wysokość piramidy podniesiona do dziesiątej potęgi jest równa średniej odległości naszej planety od Słońca, jak również to, że masa sarkofagu podniesiona po piętnastej potęgi jest równa masie Ziemi. Czy jednak jest to czysta numerologia oparta jedynie na przypadku? Cóż tego póki, co nie wiemy, można jedynie spekulować, jedno jest jednak tutaj pewne, piramida Cheopsa to zbiór milczących kamieni, które przez tysiące lat widziały bardzo wiele.

Skrywają one prawdę i przesłanie, jakie twórcy tej piramidy chcieli przekazać przyszłym pokoleniom a przede wszystkim przyszłym cywilizacjom, które zamieszkają ziemię. Reasumując temat piramidy Cheopsa można jeszcze dodać, że dzięki nowoczesnej technice ustalono, iż puste przestrzenie wewnątrz piramidy stanowią około 10 procent objętości. Człowiek zdołał spenetrować jak na razie około jednego procenta tejże objętości, a zatem pozostało jeszcze dziesięć razy tyle.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *