Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi w przyszły piątek, oświadczył Watykan.

W komunikacie prasowym na watykańskiej stronie internetowej wyjaśniono, że w 1917 roku w środkowej Portugalii, Fatimie: „Matka Boża [Maryja Panna, Matka Jezusa] poprosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że gdyby ta prośba nie została spełniona to Rosja rozprzestrzeni swoje błędy na cały świat, promując wojny i prześladowania Kościoła”.


Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi w przyszły piątek, oświadczył Watykan. Konsekracja odbędzie się podczas celebracji pokuty w Bazylice Świętego Piotra. Co to oznacza? To oznacza mocne i wyraźne wypełnienie prośby zawartej w Tajemnicach Fatimskich. Tak więc Fatima „realizuje się” na naszych oczach „tu i teraz”. Objawienia Fatimskie nie są przeszłością ale najprawdopodobniej tym „co nadchodzi”.

Biblijna Maryja to niesamowita Kobieta i piękny obraz poddania się woli Pana Jezusa Chrystusa, który ją stworzył. Maryja Jest Królową Niebios. Zatem w piątek papież Franciszek pomodli się do „Matki Boga” i poprosi, aby Ukraina i Rosja zostały poniekąd poddane Jej „władaniu”, Jej „matczynej opiece”. Myślę, że diabeł, który nienawidzi „Królowej Nieba” zareaguje bardzo szybko i gwałtownie na tę modlitwę. Mam nadzieję, że wszystko jednak przebiegnie jak należy i zapanuje pokój na Ukrainie.

Szanowni Państwo Konsekracja Maryi jest zdefiniowana przez watykańską Kongregację Do Spraw Kultu Bożego jako uznanie: „szczególnej roli Maryi w tajemnicy Chrystusa i Kościoła, powszechnego oraz przykładnego znaczenia Jej świadectwa Ewangelii.” Oraz: „zaufania w Jej wstawiennictwo i skuteczność jej patronatu”. Biskupi Cerkwi Prawosławnej Ukrainy w zeszłym miesiącu w liście poprosili papieża o poświęcenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

W tych godzinach niezmierzonego bólu i straszliwej udręki dla naszego narodu my, biskupi Konferencji Episkopatu Ukrainy, jesteśmy rzecznikami nieustannej i serdecznej modlitwy, wspieranej przez naszych kapłanów i osoby konsekrowane, która dociera do nas od wszystkich chrześcijańskich ludzi aby Wasza Świątobliwość poświęcił naszą Ojczyznę i Rosję.

Odpowiadając na tę modlitwę, pokornie prosimy Waszą Świątobliwość o publiczne dokonanie aktu poświęcenia się Najświętszemu Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji, zgodnie z prośbą Matki Bożej Fatimskiej”.

Czytamy w liście skierowanym do Papieża Franciszka.

Jak donosi The Jerusalem Post: „Ten sam czyn, tego samego dnia, dokona w Fatimie kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.” Jak stwierdził sam dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni: „Krajewskiego wysyła tam papież.” Ponad to Kardynał Konrad Krajewski notabene nasz rodak, był na Ukrainie w zeszłym tygodniu, aby okazać troskę o jej obywateli. Papieski jałmużnik dokonuje w imieniu papieża uczynków miłosierdzia.W komunikacie prasowym na watykańskiej stronie internetowej wyjaśniono, że w 1917 roku w środkowej Portugalii, Fatimie: „Matka Boża [Maryja Panna, Matka Jezusa] poprosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że gdyby ta prośba nie została spełniona to Rosja rozprzestrzeni swoje błędy na cały świat, promując wojny i prześladowania Kościoła.

Objawienia fatimskie z 1917 roku to jedne z najsłynniejszych objawień maryjnych Kościoła katolickiego. Trzy tajemnice zostały ujawnione przez Maryję poprzez objawienia. Drugą tajemnicą było to, że zakończy się I wojna światowa, ale za panowania Piusa XI rozpocznie się kolejna wojna światowa, jeśli ludzie nadal będą obrażać Boga. Wiemy, co wydarzyło się później.

Była również mowa o poświęceniu Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. I rzeczywiście od 1917 roku nastąpiły dodatkowe konsekracje Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas swojego pontyfikatu Papież Jan Paweł II trzykrotnie konsekrował Maryi cały Kościół i świat ALE nie zrobił tego wprost mówiąc o Rosji, co w mojej opinii było jednym z największych błędów tego Wielkiego Papieża.


Przeczytaj również:

Sekret SARS-CoV-2 dotyczy tego, czym jest koronawirus, czym jest ta bezobjawowa pandemia.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


16 marca, 2022


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *