Opętanie Anneliese Michel. Niemiecki Biskup na to: ,,Szatan nie istnieje.’’

,,Cokolwiek mówiliby niektórzy powierzchownie myślący teologowie, diabeł jest dla wiary chrześcijańskiej tajemniczą, ale rzeczywistą, osobową, a nie symboliczną realnością. Co więcej, jest on realnością władczą, złowrogą wolnością przeciwstawiającą się Bogu i panującą nad ludźmi, o czym poucza nas historia ludzkości, ten ogrom powtarzających się nieszczęść, których nie sposób wytłumaczyć działalnością wyłącznie człowieka. Sam człowiek nie ma dość siły, by stawić opór szatanowi. Ale zjednoczeni w Jezusie mamy pewność, że go zwyciężymy.’’

Joseph Ratzinger. ,,Raport o stanie wiary.’’

Anneliese Michel urodziła się 21 września 1952 roku w Leiblfing w rodzinie głęboko wierzących katolików. Od dziecka była bardzo chorowita, co tylko ukazywało jej delikatność i kruchość. W przedszkolu nie potrafiła obronić się przed agresywnymi dziećmi. Jednak jak wspominają ją koleżanki, była całkiem normalna, potrafiła być wesoła i często żartować. Poza swoją religijnością niczym nie wyróżniała się wśród młodzieży w jej wieku.

Coś nienormalnego zaczęło się z nią dziać krótko przed szesnastą rocznicą urodzin, czyli na jesieni roku 1968. Według świadectwa jednej z koleżanek Anneliese nie mogła się ruszyć po koszmarnej nocy. Czuła się jakby ściśnięta przez jakąś przeogromną siłę, która nie pozwalała jej oddychać. Daremna próba wołania o pomoc, przemoczone łóżko i wszechogarniający strach. Prawie rok później sytuacja się powtórzyła, traumatyczne przejścia powracają.

Anneliese zaczyna odtąd miewać dziwne ataki i paraliże ciała. Kiedy dostała zapalenia opłucnej i gruźlicy została wysłana w lutym 1970 roku do sanatorium dla dzieci i młodzieży w Mittelbergu. Tam po raz pierwszy zaczyna widzieć diabelskie twarze, których nie mogła bliżej opisać. We wrześniu 1970 roku rozpoczęła naukę w Aschaffenburgu. Dziwne ataki ciągle się powtarzają Rodzice szukają pomocy u różnych lekarzy.

Anneliese była wielokrotnie badana przez wielu specjalistów. Jesienią 1970 roku lekarze przyznali, że są bezsilni wobec braków postępów w leczeniu pomimo wykorzystania wszelkich dostępnych w tamtym czasie metod. W 1973 roku rodzice Anneliese postanowili zwrócić się do różnych egzorcystów o pomoc. Początkowo odmawiano udzielenia jej egzorcyzmu, tłumacząc, że powinna kontynuować leczenie farmakologiczne. Była pod stałą opieką kapłanów.

Dopiero po siedmiu latach od wystąpienia pierwszych symptomów opętania, jesienią 1975 roku Biskup Wurzburga Josef Stangl udzielił oficjalnej zgody na egzorcyzm. Anneliese Michel egzorcyzmowało dwóch księży. Proboszcz Ernst Alt oraz salwatorianin Arnold Renz. Większość przeprowadzonych egzorcyzmów została udokumentowana przez nagranie 52 taśm magnetofonowych. Z pamiętnika, jaki prowadziła Anneliese wynika, że jasno i wyraźnie uświadamiała sobie to, że jej straszliwe zmaganie się z mocami zła oraz wszelkie wynikające stąd cierpienia i upokorzenia pomagają innym ludziom osiągnąć zbawienie.

Ostatni egzorcyzm miał miejsce 30 czerwca roku 1976 w czasie, którego Anneliese otrzymała rozgrzeszenie od księdza Renza. Zmarła następnej nocy we śnie. Lekarz wezwany, aby wystawić akt zgonu uznał, że śmierć nie nastąpiła w sposób naturalny. Sprawa została skierowana do sądu. Sąd krajowy uznał, że przyczyną śmierci Anneliese było zagłodzenie. Rodzice dziewczyny, oraz dwaj duchowni egzorcyści, zostali uznani winnymi za nieumyślne spowodowanie śmierci poprzez doprowadzenie dziewczyny do śmierci w skutek niedbalstwa.

Sąd wymierzył im kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawierzeniu na trzy lata. W obronie egzorcystów w tamtym czasie nie stanął żaden z niemieckich biskupów. Biskup diecezjalny, który pozwolił na ten egzorcyzm, później wydał niezgodny z nauczaniem Kościoła Katolickiego dokument stwierdzający, że szatan nie istnieje, a Anneliese nie była w związku z tym opętana. Po mimo, wydania tego oświadczenia wielu katolików wierzy w opętanie Anneliese. Obecnie w żadnej niemieckiej diecezji nie ma wyznaczonego kapłana do pełnienia stałej posługi egzorcystycznej.

Na podstawie zgromadzonych materiałów nakręcono film pod tytułem: ,,Egzorcyzmy Emily Rose’’. Wszystkim zainteresowanym tematem egzorcyzmów Anneliese Michel polecamy ów produkcję, która odmieniła życie już wielu osób. Film w pełni przedstawia zmagania samej opętanej, rodziny oraz księży egzorcystów z Lucyferem w walce o ludzką duszę oraz zbawienie człowieka.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *