Odwróć się od współczesnej manipulacji, to uwolni pokłady twojego intelektu i wzbudzi w tobie respekt do samego siebie.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

W XXI wieku politycy bardzo często oferują wolność wyboru, by umocnić w społeczeństwie przekonanie złudnej możliwości samostanowienia. Prawda jednak jest inna, społeczeństwa XXI wieku nie mają możliwości realnego wpływu na politykę, lecz każdy pojedynczy człowiek uważany jest za własność systemu, kolejny numer na liście. Dlatego nadszedł czas by otworzyć oczy, przebudzić się z letargu i zrozumieć, że politycy nie są cudotwórcami, lecz zbyt często zwykłymi figurantami wykonującymi polecenia finansowych mocodawców.

Elity kontrolują życie setek milionów ludzi po przez strach, funkcjonowanie w ciągłym lęku, tak działa telewizja, w sposób histeryczny straszy na każdy możliwy sposób. Terror leje się z ekranów, głos płynący z głośników nakazuje wierzyć w szerzącą się falę przemocy jednak, kto jest beneficjentem rozpędzonej machiny zwanej paniką? Beneficjentami są chciwe rody, wybrane jednostki, możni tego świata, którzy poprzez media, wmawiają współczesnej cywilizacji, że ta jest najgroźniejszą chorobą cywilizacyjną. W tej sytuacji istnieje tylko jedna odpowiedz, tą odpowiedzią będzie powstanie z kolan i powiedzenie dość propagandzie kłamstwa.

Tak wielu nie wierzy, nie dostrzega symptomów manipulacji, zacierania granic między dobrem i złem, destrukcyjnej tolerancji dla intelektualnego zniewolenia, jednak telewizja nie przekazuje prawdy, a balast w postaci profesjonalnie przekształconej wizji świata opartego na tragicznym rozpowszechnianiu magii i mistycznych rytuałów, nie pomaga. Historia zostaje zakłamana, i nie jest to już tajemnica, lecz rzeczywistość, którą będzie w stanie dostrzec ten, kto uwolni umysł z niewidzialnego wiezienia oszustw.

Odwróć się od współczesnej manipulacji, to uwolni pokłady twojego intelektu i wzbudzi w tobie respekt do samego siebie, warto podążyć tą drogą. Odejść od cywilizacyjnej autostrady, oferującej liczne symptomy stresu, na które nie ma dobrej recepty, a lekarz zawsze zaleca więcej odpoczynku. Tego typu medyczne hocus pocus jeszcze ściślej koncentruje umysł na samoistnym załamaniu psychicznym, będącym wynikiem złudnego wypoczynku, w obliczu narastającej obsesji.

Ten ktoś, wielki czarnoksiężnik z krainy współczesności, stawia swoje poglądy ponad to, co kochasz, jest on kolejnym szarlatanem żądającym ubóstwienia. Ten ktoś wymaga całkowitego posłuszeństwa i ofiary z życia, ofiary z niezależności, naturalności, marzeń i wolności, które staną się pokarmem dla machiny globalnych przemian. Wcześniej czy później przyjdą po każdego, zapukają do drzwi nawet najdalej położonego domu, jednak nie uda i im się zniewolić wszystkich.

A zatem ideologia XXI wieku brzmi: płać własnym istnieniem, dociśnij tępe ostrze noża do ciała i dokonaj cięcia, popioły będą płonąć a ty zostaniesz pochłonięty przez tego kogoś, tego, któremu zależy na twojej duszy i niczym więcej. Paradoks polega na tym, że ślepi przewodzą ślepym, wzbudzając poczucie winy wśród najsłabszych, którzy ostatecznie zostaną poświęceni a świat nigdy nie zada pytania o to, kim był człowiek, który stracił życie. Żadnych pytań, wracaj do szeregu.

Ten ktoś, wielki czarnoksiężnik z krainy zaprzeczenia, chce poznać twoje sny, chce wiedzieć, czego się najbardziej obawiasz. Stanowi on niebezpieczeństwo realne i namacalne, którego bagatelizowanie może prowadzić do ruiny. Dusza, on pożąda twojej duszy, czuje jej bliskość, sądzisz, że to nierealne? Mylisz się, jego pragnienia i dążenia są bardziej realnej od iluzji rzeczywistości, którą wybrani nakreślili przed oczami człowieka.

Ten ktoś, wielki czarnoksiężnik z krainy zatracenia chce zapędzić cię do miejsca pełnego mroku, miejsca, w którym nic dostrzec nie można i z którego nie będzie wyjścia. Od pierwszych dni swojego życia podlegasz grze, stawką tej gry, tych zawodów nie z tego świata jest wszystko i więcej niż wszystko. Lata życia sprawiają, że o wielu rzeczach zapominamy, wielu zależności nie dostrzegamy, jednak to coś tam jest, czarne ślepie obserwują i uczą się twoich zachowań i słabości. To coś o tobie nigdy nie zapomni, miej tego świadomość i dzięki niej ocal swoją duszę i życie.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *