Odrodzenie Satanizmu Cz.3 To jest duchowa wojna, nie metafora. To coś głęboko i niepokojąco realnego.

,,Za epidemię opętań odpowiadają coraz bardziej popularne przesądy, New Age, wiara w reinkarnacje, okultyzm i satanizm. Laicyzacja sprawia, że coraz więcej ludzi jest bezbronnych wobec zagrożeń, demony boją się tego, co święte. Każdy może zostać opętany, kapłani, dzieci, dzieci nienarodzone, na które rzucono urok, ochrzczeni i nieochrzczeni.’’ Ks. Egzorcysta Gabriele Amorth.


,,Satanizm to obecnie najszybciej rozwijająca się religia w Stanach Zjednoczonych, należy zauważyć, że jeden na dziesięciu amerykanów jest satanistą bardziej lub mniej tego świadomym. Ta religia ma długą historię, ale dosłownie eksplodowała w ciągu ostatnich lat. Jestem prawie pewien, że teraz, co najmniej 20 procent amerykańskiej populacji głęboko zakorzeniła swoje życie w magii i okultyzmie. Mam tutaj na myśli zarówno kobiety jak i mężczyzn z różnych środowisk.’’

Dr. James Phillips. Wykładowca na Uniwersytecie Oksfordzkim w Anglii.

Wiele osób mogłoby zignorować każdy z indywidualnych przykładów, jakie przytoczyliśmy w dwóch pierwszych częściach publikacji poświęconej satanizmowi: «Odrodzenie Satanizmu Cz.1 ,,Wówczas zrozumiałam, że bardziej do piekła zbliżać się już nie chcę.’’» Oraz: «Odrodzenie Satanizmu Cz.2 ,,Jestem chaosem, wolnością i najczystszym pierwiastkiem zła.’’». Wiele osób mogłoby uznać je jako niewiele więcej niż przykłady ukazujące ludzi szukających nowych wrażeń. Jednak, jeżeli, spojrzymy na ten temat bardziej wnikliwie to maluje się wówczas przed nami ciemniejszy obraz aniżeli beztroska i pewnego rodzaju naiwność.

Historie opisane w dwóch pierwszych częściach w połączeniu z doniesieniami o rosnącej liczbie egzorcyzmów oraz ludziach opętanych przez zło i opowieściach, które w następstwie swojej fabuły trafiają na wielki ekran jak w przypadku katolickiego policjanta z NYPD, Ralpha Sarchie, którego doświadczenia zainspirowały twórców do nakręcenia filmu ,,Zbaw nas ode złego’’. Sam papież Franciszek doświadczył nadprzyrodzonej manifestacji demonicznej w 2014 roku, kiedy to modlił się nad człowiekiem opętanym przez demony, całe zajście miało miejsce na Placu Świętego Piotra. W obliczu takich wydarzeń trudno przejść obojętnie.

,,Za epidemię opętań odpowiadają coraz bardziej popularne przesądy, New Age, wiara w reinkarnacje, okultyzm i satanizm. Laicyzacja sprawia, że coraz więcej ludzi jest bezbronnych wobec zagrożeń, demony boją się tego, co święte. Każdy może zostać opętany, kapłani, dzieci, dzieci nienarodzone, na które rzucono urok, ochrzczeni i nieochrzczeni.’’

Ks. Egzorcysta Gabriele Amorth.

Należy napisać stanowczo i wyraźnie, że Szatan istnieje. Jest to istota przebiegła, inteligenta. Istota, która istniała na długo przed stworzeniem człowieka. Dziś toczy się wojna po między Bogiem i Upadłymi Aniołami, lub inaczej, jest to wojna Szatana względem swojego stwórcy oraz względem człowieka, innego stworzenia. Jeżeli zdamy sobie sprawę z istnienia takiego zła osobowego, wówczas może rodzić się w nas lęk i jest to jak najbardziej czysto ludzkie odczucie.

Ale nie ma potrzeby się bać, ponieważ człowiek nie jest sam i nigdy nie był. Mamy aniołów stróżów, którzy nas pilnują, pomagają nam i wspierają na drodze życia. Jest również Bóg, czyli ktoś ponad tym wszystkim. Idźmy jednak dalej. Zgodnie z ogólną zasadą jest to normalny tryb działania diabła, czyli subtelność, działanie z ukrycia. Subtelność jest o wiele bardziej użyteczną taktyką niż siła w strategii upadłych aniołów.

Dzieje się tak z prostego powodu – jeśli zaczniesz wierzyć w istnienie demonów, wówczas możesz po prostu zwiększyć swoją wiarę w Boga. Diabłu i jego sługom łatwiej jest pracować w świecie, w którym ludzie są przekonani, że demony nie istnieją a historie o duchach i opętaniu to zwykłe przesądy. Łatwiej jest demonom kusić ludzi i wieść człowieka na potępienie w momencie, gdy dany człowiek nie ma zahamowań, norm moralnych i pewnej perspektywy walki duchowej, którą de facto każdy toczy dzień w dzień, aż do ostatniego tchnienia.

,,Wiemy, że wróg Szatan będzie robił wszystko, co jest w jego mocy by przeszkodzić nam postępować naprzód w kierunku naszego celu, ale my wiemy i wierzymy, że Ten, który jest w nas, czyli Chrystus, jest większy od tego, który jest w świecie.’’

Jan Paweł II. Fragment pochodzący z przemówienia wygłoszonego 29 czerwca 1993 roku.

,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.”

George Orwell.

Należy jednak zauważyć, że w ostatnich latach możemy zaobserwować falę demonicznej aktywności na świecie, zło i deprawacja dominują również w sferze medialnej i publicznej. Trudno powiedzieć na pewno, ale tego typu bezczelne pokazywanie interakcji między naszym światem a siłami piekła wydaje się wskazywać, że coś zmieniło się w metodologii zła. Czy czas diabła uległ skróceniu? Czy zbliża się jakieś historyczne wydarzenie? Czas z pewnością udzieli nam odpowiedzi.

W epoce demoralizacji gdzie odwieczne granice dobra i zła zostają zatarte, dobrze jest posiadać we własnym domu przedmioty takie jak woda święcona, poświęcona Biblia czy krucyfiks. Sięgajmy również po różaniec by się na nim pomodlić, ponieważ jest to jedna z najbardziej potężnych broni w walce duchowej przeciwko siłom ciemności. Drodzy Czytelnicy, Odwiedzajcie Najświętszy Sakrament, noście krzyżyk. Uczęszczajcie do spowiedzi i Przyjmujcie Eucharystię.

,,Dlaczego ciągle jesteś aktywnym artystą? «Tutaj chodzi o przeznaczenie. Kiedyś zdarzyła mi się okazja zawrzeć umowę z tym czymś, dawno temu. To coś mnie ciągle wiąże i trzyma.» Czego dotyczyła ta okazja? «By być tym, kim jestem dziś.» Czy mogę spytać, z kim wszedłeś w układ? «Wiesz… z tym… najwyższym dowódcą.» Tego świata? «Tak. Z tego świata i ze świata, którego nie widzimy.»’’

Bob Dylan.

,,Tak, jeśli chcesz być sławny i bogaty, to jest łatwe, ale nie pytaj mnie, musisz zapytać Szatana, bo to z nim możesz mieć to wszystko. Myślicie, że żartuję? Pytałeś mnie, jak zrobić z nich gwiazdę popu, a ja właśnie powiedziałam ci wszystko, co musisz zrobić.

Jeśli chcesz wszystkiego, co mam, to wszystko, co musisz zrobić, to poprosić o to Szatana i możesz to mieć. Musicie przestać prosić Świętego Mikołaja o prezenty świąteczne i modlić się do Jezusa, ponieważ żaden z nich nie istnieje. Szatan jest naszym Panem, a kiedy wpuszczacie go do swojego serca i oddajecie mu cześć zamiast waszemu Bogu, możecie mieć to wszystko.’’

Miley Cyrus w programie NBC: The Voice.

Chrystus nazwał diabła „księciem tego świata”, a jego moc wydaje się wzrastać. To jest duchowa wojna – nie metafora, ale coś głęboko i niepokojąco realnego. Bitwa nasila się każdego dnia wokół nas. Jeśli nie jesteśmy przygotowani do walki, znajdziemy się bezbronni przed wrogiem bez litości, pochyleni nad naszym całkowitym zniszczeniem. Dlatego na koniec raz jeszcze chcemy przytoczyć Biblijne ostrzeżenie będące zbawczą radą:

,,Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.’’

(Ef 6, 11-12).


Przeczytaj również:

Tabliczka ,,Ouija’’ otwiera mroczne wrota i przyzywa demony. Nigdy nie uczestnicz w tym rytuale przywołania.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *