Nowa era nadchodzi: uczeni pierwszy raz w historii nauki „teleportowali” dane między chipami bez kontaktu elektrycznego czy fizycznego.

Natomiast inną kwestią jest fakt, że nowo opracowana technologia ma zostać użyta do adaptacji w chipach umieszczanych w ciałach zwierząt a także ludzi. Zatem czy chodzi o kontrolę? A może bezinteresowny rozwój technologii? Tego dowiemy się już niebawem, ponieważ przyszłość nadciąga i niesie ze sobą odpowiedzi na wiele pytań.


Eksperci z University of Bristol i Technical University of Denmark byli w stanie natychmiast wysłać dane za pomocą procesu zwanego „splątaniem kwantowym”. Informacje zostały wymienione bez kontaktu elektrycznego lub fizycznego, ponieważ proces umożliwia natychmiastową komunikację tych cząstek na duże odległości. Przełom polegał na stworzeniu w chipie specjalnie zaprojektowanych i programowalnych obwodów, które są w stanie generować lekkie cząstki.

Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy teleportowano informacje między dwoma chipami komputerowymi, co może doprowadzić do powstania bezpieczniejszego internetu kwantowego, oraz przesyłu danych między chipem a bazą informacyjną. Chipy komputerowe zbliżają się do tego stopnia, że ​​informacja jest przekształcana w cząstki światła zawieszonego w przestrzeni, co według naukowców otwiera drzwi do jeszcze szybszego postępu, który absolutnie zrewolucjonizuje każdy aspekt naszej działalności, to jest przesyłania informacji i interakcji człowieka z maszynami.

Na stronie University of Bristol i Technical University of Denmark możemy przeczytać oświadczenie: „Nie stajemy się cyborgami, człowiek już w zasadzie jest cyborgiem, ponieważ liczne urządzenia, których używamy są zawsze z nami. Prawda? Te urządzenia pogłębiają naszą zależność od maszyn, które stworzyliśmy.” Przy tej okazji nasuwają się na myśl słowa z księgi Daniela: „Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.”

Danielowi powiedziano, aby „zamknął słowa” proroctw dotyczących czasów ostatecznych. Natomiast, co wiemy dziś? Otóż nauka czy szeroko pojęta wiedza rozwinęła się znacznie powyżej punktu, w którym jesteśmy w stanie jeszcze zrozumieć, co my tworzymy, obecnie wiele wynalazków i urządzeń jak chociażby Wielki Zderzacz Hadronów w CERN, to nic innego jak działalność ludzkości po omacku, bez świadomości istnienia negatywnych konsekwencji dla człowieka oraz samej planety.

,,Coś może się przedostać przez wymiarowe drzwi w Zderzaczu Hadronów LHC. I z tych drzwi może coś wydostać się na zewnątrz, lub my możemy coś przesłać.’’

Sergio Bertolucci. Dyrektor Zespołu Do Spraw Obliczeń Naukowych CERN.

Z kolei Einstein uważał, że podróże w czasie są możliwe, ale potrzeba do tego fizyki kwantowej. Fizyka kwantowa i informatyka doprowadzają świat naukowy do istnego szaleństwa. Jak zbudowany jest nasz wszechświat, jakie zawiera jeszcze w sobie tajemnice, jak wszystko zostało stworzone? Niektórzy teologowie, tacy jak chociażby Chuck Missler, byli przekonani, że żyjemy w cyfrowej symulacji, która jest poparta fizyką kwantową, po czym dodawał: „Pytanie tylko, na ile Bóg pozwoli nam się dowiedzieć?”

Reasumując, te nowe badania są ważne, ponieważ komputery kwantowe, internet i inne technologie opierają się na „informacjach kwantowych”. Dr Llewellyn i zespół byli w stanie stworzyć urządzenia, które mogą generować i manipulować pojedynczymi cząsteczkami światła w programowalnych obwodach. Utworzone przez nich układy kodują informacje kwantowe w świetle generowanym wewnątrz obwodów, a następnie przetwarzają informacje z wysoką wydajnością.

Natomiast inną kwestią jest fakt, że nowo opracowana technologia ma zostać użyta do adaptacji w chipach umieszczanych w ciałach zwierząt a także ludzi. Zatem czy chodzi o kontrolę? A może bezinteresowny rozwój technologii? Tego dowiemy się już niebawem, ponieważ przyszłość nadciąga i niesie ze sobą odpowiedzi na wiele pytań.


Przeczytaj również:

Wielki Zderzacz Hadronów pięć razy mocniejszy od tego z CERN zostanie zbudowany w Chinach.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


29 grudnia, 2019


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *