Naukowcy z Instytutu UNAM odkryli pod powierzchnią Piramidy Księżycowej tunel skierowany w głąb Ziemi.

,,Już dziś wiemy, że symbole pochodzą z różnych kultur i religii, a więc znajdziemy symbole z religii wschodu, chrześcijaństwa, szeroko pojętego judaizmu i czegoś z pogranicza okultyzmu. Nie pytajcie mnie, dlaczego i po co, ponieważ nie znam jeszcze odpowiedzi na to pytanie. Komnata i tunel ukryte w Piramidzie Księżycowej to zagadka dla wielu kultur.’’

Dr. Irene Dosantos.

Archeolodzy odkryli w Meksyku tajemniczy tunel i komnatę pod Piramidą Księżyca w starożytnym mieście Teotihuacán. Naukowcy z meksykańskiego Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) oraz Instytutu Geofizyki Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UNAM) w oficjalnym oświadczeniu stwierdzają, że udało im się zlokalizować ukryte przestrzenie o bardzo dużej powierzchni. Odkrywcy w ciągu kilku godzin stali się obiektem zainteresowania mediów, powstaje jednak pytanie, dokąd owe odkrycie może nas poprowadzić?

Dr. Irene Dosantos stwierdziła, że jedna z największych odkrytych komór, o średnicy blisko pięćdziesięciu stóp, była używana do pogrzebów oraz odprawiania specjalnych dla danej społeczności rytuałów. Ukryty pokój oraz tunel mający początek właśnie w wyżej wspomnianej komnacie mogą być ściśle powiązane z koncepcją podziemnego świata. Kolejną ciekawostką w całej tej sprawie jest dwuznaczna wypowiedz Dr. Dosantos, uchylająca dalszy rąbek tajemnicy Piramidy Księżycowej.

,,Po środku komnaty usytuowano kamienny obelisk, wzbogacony o starożytną symbolikę. Natomiast cała komnata sprawia wrażenie niezwykle surowej i równocześnie przemyślanej. Wchodząc tam, człowiek ma przekonanie, że ten, kto zaprojektował to miejsce, wiedział doskonale, co robi.

Co mogę jeszcze powiedzieć? Z pewnością starożytna symbolika, ta symbolika, której autor komnaty w żaden sposób nie pożałował dla tego miejsca, ma w sobie przesłanie, które ja i mój zespół będziemy starać się rozszyfrować.

Już dziś wiemy, że symbole pochodzą z różnych kultur i religii, a więc znajdziemy symbole z religii wschodu, chrześcijaństwa, szeroko pojętego judaizmu i czegoś z pogranicza okultyzmu. Nie pytajcie mnie, dlaczego i po co, ponieważ nie znam jeszcze odpowiedzi na to pytanie. Komnata i tunel ukryte w Piramidzie Księżycowej to zagadka dla wielu kultur.’’

Dr. Irene Dosantos.

Z kolei pismo Science and Archeology opierając się na anonimowym źródle opublikowało artykuł, w którym wspomina o licznych szkieletach odnalezionych w różnych punktach Piramidy Księżycowej. W dalszej części autorzy publikacji spekulują, że podobne szczątki mogą znajdować się w nowo odkrytym tunelu, dalej czytamy: ,,Tunel, który prowadzi w głąb ziemi, jest fascynującym odkryciem, które rzuci nowe światło na starożytną historię Meksyku. Na przykład niedawno odkryto starożytną maskę przedstawiającą króla Majów z VII wieku w południowym Meksyku.’’

Powróćmy do tajemnicy samego tunelu. Otóż Dr. Irene Dosantos od niedawna pracuje pod nadzorem władz państwowych, można zapytać czy to przypadek? Idźmy jednak dalej, Dr. Dosantos opublikowała informację, w której stwierdza: ,,Odnaleziony tunel prowadzi w głąb ziemi, by w pewnym punkcie nagle nawrócić i skierować się ku powierzchni w całkowicie innym miejscu naszego globu.’’ Model oporności elektrycznej wykonany przez Instytut Geofizyki UNAM, wykazuje tego typu cechy tunelu, dalszym krokiem będzie fizyczna ekspedycja mająca na celu potwierdzenie lub zdementowanie tych rewelacyjnych wyników badań.

Natomiast obecna wiedza pozwala nam stwierdzić, że obszar ten w przeszłości stanowił epicentrum Azteckiego miasta Tenochtitlan, nazywanego przez archeologów makabrycznym miejscem, w którym składano ofiary z ludzi dla uczczenia bogów oraz jako element rytuału połączenia, człowieka z jednym z bóstw. Przy wielu okazjach badacze podkreślają, że sfera duchowa była obecna w każdej z odkrytych kultur, a jej wymiar często powielał się po mimo upływu dziesiątek tysięcy lat.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *