Najnowszy sondaż daje PiS tylko 28% poparcia, dalej jest PO z 25% poparcia. Ludzie są wściekli, wręcz gotuje się w nich.

Otóż z politykiem nie jest źle, gdy się z nim dyskutuje, gdy się z nim spiera, natomiast polityk jest „skończony”, gdy społeczeństwo z niego kpi. I taka sytuacja ma miejsce w przypadku polityków PiS jak i polityków PO. To pierwszy argument. Drugi to rozmowy z ludźmi, i tutaj jestem wysoce zaskoczony, ponieważ rozmawiając z wieloma osobami, które dotychczas głosowały na PiS, dowiaduje się, że praktycznie żadna z nich nie zrobi tego więcej.


Ktoś kiedyś powiedział, że historia lubi się powtarzać i zaiste, powtarza się na naszych oczach. Szanowni Państwo czy pamiętacie nie tak odległe czasy, kiedy to przy władzy była Platforma Obywatelska, i kiedy to przed wyborami niektóre sondażownie dawały tej partii kolejne zwycięstwo w wyborach? Podobnie było przed wyborami prezydenckimi, kiedy to kandydat Platformy, niejaki Komorowski, miał być wybrany na kolejną kadencję.

I co się stało? Platforma Obywatelska przegrała, Bronisław Komorowski przegrał. A przecież media głównego nurtu, i szeroko pojęte media innej kategorii, ale także sprzyjające Platformie i Bronisławowi, zaklinały rzeczywistość, że PiS nie będzie miał szans. Andrzej Duda także miał przegrać w przedbiegach z Komorowskim. Jaki był rezultat? Wygrał Duda, wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Dziś analogia jest identyczna, otóż media, które sprzyjają PiS zaklinają rzeczywistość i twierdzą, że partia ta wygra i będzie władać Polską w kolejnej już, bo trzeciej kadencji pod rząd. Z kolei media sprzyjające opozycji, zaklinają rzeczywistość i wskazują na to, że z pewnością to Platforma Obywatelska powróci do władzy a przegrani „Pisowcy”, trafią do więzień. Oczywiście jedna jak i druga strona posiłkuje się sondażami (śmiech na sali).

W skrócie należy napisać, że sondaże jednej jak i drugiej strony dają PiS od 28% poparcia do nawet 38% poparcia, ale zaznaczam, że te akurat sondaże z 38% procentami są wykonywane dla takich „mediów”, jak chociażby „wPolityce.pl”, czyli w mojej opinii równie dobrze, za sterami tych „mediów”, mógłby zasiadać Jarosław Kaczyński, bo w mojej opinii Bracia Karnowscy to przedłużenie woli Jarosława Kaczyńskiego. Także to tyle jeżeli chodzi o „wiarygodność”.

I identycznie sytuacja wygląda po drugiej stronie, gdzie Platforma Obywatelska zyskuje poparcie od 24% do nawet ponad 30%. Zatem nie trzeba być „geniuszem”, aby szybko zrozumieć, że sondaże te robione są na polityczne zamówienie a ich wiarygodność jest warta tyle, co „wizje” niejakiego „wróżbity Stefana”. Prawdziwym sondażem będą wybory, gdzie realnie okaże się kto jakie posiada poparcie.

I ja pokuszę się o napisanie teraz tego, ile w mojej opinii realnie ma poparcia PiS oraz PO. Oczywiście zaraz wyjaśnię dlaczego akurat tak uważam, a nie inaczej. W mojej opinii PiS na chwilę obecną posiada maksymalnie 28% poparcia, natomiast PO posiada maksymalnie 25% poparcia. Innych partii nie będę tutaj uwzględniał, gdyż walka w wyborach w głównej mierze będzie opierać się przede wszystkim o te dwie formacje.

A teraz dlaczego tak uważam? Otóż z politykiem nie jest źle, gdy się z nim dyskutuje, gdy się z nim spiera, natomiast polityk jest „skończony”, gdy społeczeństwo z niego kpi. I taka sytuacja ma miejsce w przypadku polityków PiS jak i polityków PO. To pierwszy argument. Drugi to rozmowy z ludźmi, i tutaj jestem wysoce zaskoczony, ponieważ rozmawiając z wieloma osobami, które dotychczas głosowały na PiS, dowiaduje się, że praktycznie żadna z nich nie zrobi tego więcej.

Mało tego, osoby te w momencie w którym temat schodzi na PiS, jak od dotknięcia „czarodziejskiej różdżki”, natychmiast stają się agresywne i nerwowe. Padają niecenzuralne słowa pod adresem tego czy innego polityka PiS, czy PO, mało tego, padają niecenzuralne słowa pod adresem telewizji TVP. Wiele razy byłem wręcz zaszokowany, ponieważ osoby, które znam od lat, w momencie rozmowy i PiS, stawały się tak agresywne, że pierwszy raz w życiu widziałem je w takim stanie.

Nadmienię jednak, że nie byłbym sobą, gdybym w tym momencie sobie delikatnie z nich nie zażartował. I wówczas mówię im, po chwili ciszy i wysłuchania uważnie każdego argumentu jaki pada z ich ust, że: z tego, co wy tu mówicie, to w opinii prezenterów TVP, to wy jesteście „ruskimi agentami”. Wówczas trochę się pośmiejemy, niemniej jednak pisząc wprost, to w społeczeństwie narosła ogromna niechęć i to przede wszystkim do polityków PiS.

Zaznaczam, że żadne zaklinanie rzeczywistości przez te czy inne media, tego nie zmieni. Ludzie są wściekli, wręcz gotuje się w nich. Nie tak dawno, bo trzy dni temu, rozmawiałem z wyborcą PiS, który głosował na tę partię regularnie. Pytam go podchwytliwie, co z tą „Putin Flacją”. A on na to, i tutaj cytat: „ta ci*a w TVP kłamie, to PiS jest odpowiedzialny za inflację, a Putin najwyższej w dwóch do pięciu procent”. Dalej padały kolejne wulgaryzmy, jednak tutaj ich przytaczał nie będę, w zasadzie to szybko chcę o nich zapomnieć.

Mało tego, napiszę wam, że ja już powoli obawiam się rozmawiać z ludźmi o PiS, ponieważ ta partia wzbudza w ludziach niespożyte pokłady agresji. Dlatego to i wiele więcej, daje mi pewność, że PiS z pewnością najbliższych wyborów nie wygra, a wynik jaki uzyska będzie znacznie gorszy aniżeli te 28%, które na dzień dzisiejszy im przyznaje. PO będzie miało wynik podobny, zatem władza nie będzie silna, nie będzie większościowa, a to dobra nowina dla nas, ponieważ skończy się dyktatura.

Na koniec nie można zapomnieć o Konfederacji, gdyż zauważam trend wzrostowy dla tej partii, wśród społeczeństwa. Polacy mają dość tego co było i są gotowi zaryzykować i zagłosować na formację, która jeszcze przy władzy nie była. Jakie będą ostatecznie wybory, to niebawem się przekonamy. Ja jednak już dziś mogę wam zdradzić, że jeżeli chodzi o mój głos, to nigdy nie oddam go już na PiS, czy PO. To, co te dwie partie zrobiły z Polską, woła o pomstę do nieba. I na koniec, wybaczcie mi ten tytuł, ale nie mogłem się oprzeć aby nie dać właśnie takiego, w formie pewnego rodzaju pastiszu.


Przeczytaj również:

„Young Global Leaders” czyli szkoła młodych dyktatorów NWO (New World Order). W tle koordynator Klaus Schwab.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pxhere.com


16 stycznia, 2023


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *