Międzygalaktyczne portale i Gwiezdne Wrota. Prawda czy mit starożytnych cywilizacji?

Czy to możliwe, że na Ziemi istnieją portale, tak zwane kosmiczne mosty do innych punktów we wszechświecie? Czy te portale rzeczywiście mogą prowadzić do innych galaktyk i cywilizacji pozaziemskich? Chociaż może to brzmieć jak spisek lub materiał do filmu science fiction, to prawda jest taka, że ​​wiele starożytnych cywilizacji mocno wierzyło, że takie rzeczy są możliwe, istnieje również wiele ustnych legend, które opowiadają historie o gwiezdnych gajach i portalach.

Fizycy uważają, że teoretycznie możliwe jest utworzenie mostu Einsteina-Rosen, w którym można podróżować tam i z powrotem w czasie. Tak, więc tak zwany punkt osobliwości, przynajmniej teoretycznie, oferuje środki do podróżowania do przodu lub do tyłu w czasie. Ale to tyle, jeżeli chodzi o naukowe wywody w tej kwestii. Idźmy dalej, gdyż jest jeszcze wiele do opisania.

W marcu 2013 roku Włoscy archeolodzy ogłosili, że odkryli coś, co starożytni Grecy opisali jako bramę do piekła, bramę do innego świata. Jest rzeczą powszechnie znaną, że starożytna ludzkość była zafascynowana światem podziemnym. Wyznania zarówno Greków, jak i Rzymian były mocno związane z królestwem Hadesu. Starożytne zapiski opowiadają historię wędrowców, którzy byli w stanie podróżować do tego tajemniczego miejsca i mieli do niego dostęp. Ale gdzie są te miejsca? Czy są czymś więcej niż mitem?

Istnieje również tak zwana Brama Plutona, która według badaczy jest jednym z najbardziej tajemniczych miejsc opisanych w historii ludzkości. Brama Plutona wedle zapisków miała i nadal ma prowadzić do fascynujących i szokujących miejsc poza naszym wymiarem. W wielu przypadkach bramy te nie tylko umożliwiły natychmiastowe przejście poza naszą planetę, ale nawet poza przestrzeń i czas. I zgodnie z niezliczonymi mitami, te portale czy też bramy były również używane przez nieziemskie istoty.

W całej historii ludzkości znamy wiele opowieści i legend opisujących zaawansowane istoty, które w jakiś sposób przybywały na ziemię z gwiazd. Istoty te nazywane były często bogami. Owi tajemniczy bogowie są opisywani jako istoty przechodzące przez portale lub gwiaździste drzwi, stąd definicja Stargate. Ale czy jest to tylko mit czy element starożytnej kultury? I wreszcie czy możemy znaleźć dowody istnienia portali i gwiezdnych wrót na Ziemi?

Według kilku autorów istnieje wiele miejsc na całym świecie, w których starożytne kultury budowały ,,portale i gwiezdne wrota’’. Ale dlaczego starożytne cywilizacje budowałyby portale lub gwiezdne wrota? Czy dlatego, że bogowie przybyli do nich przez podobne bramy? Czy, jak sugerują niektórzy autorzy, konstrukcja ta jest wynikiem wyobraźni starożytnego człowieka? A może jest coś więcej?

W Machu Picchu w Peru, położonym w Andach, znajdujemy słynne ruiny Inków, znajdujemy Świątynię Trzech Okien. Świątynia trzech okien jest kamienną halą o długości trzydziestu pięciu stóp i szerokości czternastu stóp, zawierającą trzy trapezoidalne okna wzdłuż jednej ze ścian. Pisemne teksty wskazują, że Trzy Okna były idealnie wyrównane, aby świt przesilenia czerwcowego padał dokładnie pod optymalnym kątem. Budynek został wzniesiony tak, aby cała struktura była zorientowana na otrzymanie pierwszego światła.

Światła, które przechodzi przez góry podczas letniego przesilenia, i stanowi symbol przedstawiający mit stworzenia Inków. Według historii Inków, dzieci boga słońca Viracocha weszły w świat przez trzy tajemnicze otwory w górach i dały początek cywilizacji Inków. Ta starożytna legenda mówi, że bracia Ayar przeszli przez trzy portale (owe okna), by stworzyć cywilizację Inków. Co więcej, świątynia w Machu Picchu z trzema oknami ma reprezentować to tajemnicze wydarzenie.

Pracując w Instytucie Badań Zaawansowanych, naukowcy Einstein i Rosen publikują przełomowy pomysł, dzięki któremu portale i gwiezdne wrota są o krok bliżej rzeczywistości. Naukowy duet doszedł do wniosku, że Teoria Względności pozwala na skróty w kontinuum czasoprzestrzeni. Trasy te, zwane częściej mostami Einstein-Rosen, mają zdolność łączenia dwóch odległych miejsc, dzięki czemu podróż do najbardziej odległych gwiazd we wszechświecie jest możliwa, jest w naszym zasięgu.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


 

1 thought on “Międzygalaktyczne portale i Gwiezdne Wrota. Prawda czy mit starożytnych cywilizacji?

  1. Polecam hasło „bramy windy portale” w wyszukiwarkach, jakby ktoś szukał informacji o Gwiezdnych Wrotach. Właściwa nazwa to brama albo winda w polskim internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *