Matrix XXI: „Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści.”

Umysł po pewnym czasie pracuje na podstawie informacji, które absorbuje podczas świadomego lub nieświadomego istnienia człowieka. Zatem może dochodzić do sytuacji, w której człowiek reagując na konkretne wydarzenie, będzie sądził, że to jest jego przemyślana reakcja, podczas gdy jak zostało wspomniane wcześniej, będzie bazował na informacjach pozyskanych w trakcie bezkrytycznego obcowania ze światem. Tak obecnie przedstawia się Matrix XXI wieku.


,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

George Orwell.

Drodzy Czytelnicy, czy Pamiętacie tę kultową scenę z filmu Matrix? Dwie pigułki, niebieska i czerwona, prawda i życie w złudzeniu. Padają tam znamienite słowa: ,,Pamiętaj, jedyne co oferuję to prawdę, nic po za tym.’’ Dziś właśnie chcemy sięgać do prawdy w temacie kontrowersyjnym, który niestety dla wielu współczesnych ludzi po prostu nie istnieje. Skłonność współczesnej cywilizacji do myślenia, iż coś samo przejdzie, lepiej się tym nie interesować, to nas nie dotyczy, jest złudna, ponieważ nic samo nie przechodzi.

Wstajesz rano, bardzo często budzikiem jest automatycznie włączające się radio. Gra jakiś zespół, treści utworu mogą być różne, począwszy od radosnych i bezmyślnych tekstów po przez nieco pesymistyczne by ostatecznie zatrzymać się na negatywnym postrzeganiu rzeczywistości oraz drugiego człowieka. Wreszcie może to być utwór Katy Perry o chęci seksualnego poddania się, ponieważ w ostatnim czasie wokalistka ta pokochała ten temat.

W taki sposób wielu ludzi rozpoczyna swój dzień. Następnie sięgamy po śniadanie, radio gra nadal, niektórzy włączają telewizor. Po zakończonym śniadaniu wchodzimy do samochodu, przekręcamy kluczyk a radio włącza się automatycznie. Są osoby, które preferują komunikację miejską, tam mamy do czynienia z paradoksem wyobcowania polegającym na kontraście, jaki zachodzi między pasażerami a głosem spikera radiowego.

Głosem nie rzadko podszytym pewnego rodzaju psychozą w przekazywaniu informacji. No, więc mamy spikera krzyczącego namiętnie do mikrofonu, w tle słyszymy muzykę, natomiast pasażerowie są jacyś nieobecni i kołyszą się bezwładnie w rytm poruszanego pojazdu. Ktoś spogląda za okno, ktoś patrzy zahipnotyzowany w ekran telefonu. Czy jednak są osoby, które dostrzegają inne osoby? Czy może każdy żyje w swoim świecie daleko od prawdziwego życia?

Jak do tej pory większość ludzi nie miała szansy na użycie swojego umysłu w jakiś rozsądny sposób, działają oni z automatu, niczym zaprogramowane urządzenia. Wreszcie moment dotarcia do pracy. W pracy koledzy i koleżanki, często gra radio no i oczywiście należy pracować. Czy jednak mamy czas na rozmowę gdy nieustannie gra radio, a należy zauważyć, że wiele utworów posiada przekaz podprogowy, podobnie jak reklamy emitowane w telewizji.

Podczas powrotu do domu w większości przypadków radio nadal gra czy to w samochodzie czy pojazdach komunikacji miejskiej. W przerwach między piosenkami możesz usłyszeć jakieś wesołe rozmowy, prezenterzy radiowi proszą słuchaczy by ci dzwonili i chwalili się bardzo często, jakimiś niezręcznymi sytuacjami, na przykład dzieci wpadły do pokoju podczas seksu rodziców. Zaczyna się wesoła dyskusja, kupa śmiechu, ale ty nadal nie myślisz o niczym mądrym czy potrzebnym.

Wracasz do domu, jednak odczuwasz zmęczenie, zatem czas na telewizję i ten relaks płynący z rozświetlonego ekranu. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że telewizja propaguje bardzo często kłamstwo i manipulację, propaguje seks i podnieca pożądliwość widza. Telewizja propaguje również okultyzm i magię. W wielu filmach są stosowane rzeczywiste rytuały oraz odmawiane konkretne zaklęcia i formuły magiczne.

Jakże często człowiek zmęczony idzie spać, bez szansy na samodzielne myślenie. Wielu ludzi przeżywa cały dzień w sposób bezmyślny i twierdzi, że myśli. Kładziesz się spać, jednak czy sądzisz, że to koniec aktywności Twojego umysłu? Otóż nie jest tak. Twój mózg przerabia wszystko to, co mu zaoferowałeś przez cały dzień. Mózg kataloguje wszystkie uzyskane informacje, następnie ty będziesz używał owych informacji, które zostały ci zaaplikowane przez media, często nawet nie wiedząc o tym.

Umysł po pewnym czasie pracuje na podstawie informacji, które absorbuje podczas świadomego lub nieświadomego istnienia człowieka. Zatem może dochodzić do sytuacji, w której człowiek reagując na konkretne wydarzenie, będzie sądził, że to jest jego przemyślana reakcja, podczas gdy jak zostało wspomniane wcześniej, będzie bazował na informacjach pozyskanych w trakcie bezkrytycznego obcowania ze światem. Tak obecnie przedstawia się Matrix XXI wieku.


Przeczytaj również:

Władza i kontrola czyli: ,,Dajcie mi jedno pokolenie młodzieży a podbiję świat.’’


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *