Magia? Okultyzm? Tajemnicze ,,Oświadczenie Woli’’? To wszystko stanowi drogę ku otchłani. Nigdy nie przekraczajcie tej granicy.

Nigdy, ale to nigdy nie wstępujcie na drogę magii i okultyzmu, ponieważ to nie jest zabawa, lecz kroczenie po cienkiej czerwonej linie rozpostartej nad mroczną przepaścią. Osoby promujące tego typu praktyki gromadzą nad sobą czarne chmury burzowe, które okryją mrokiem resztę ich życia. My jako stworzenia z natury wolne i rozumne, nie wkraczajmy na tereny naznaczone rytualnym znamieniem, to nigdy nie przynosi korzyści.


,,Po wszystkim, co widzieliśmy niewiele napawa nas lękiem, ale to wciąż mnie nawiedza. Dwa miesiące przed naszym przyjazdem rodzina mieszkająca w tym domu uciekła z niego w środku nocy. Twierdzili, że jest nawiedzony. Kościół poprosił nas o pomoc, duchowni chcieli sprawdzić czy potwierdzimy zjawisko zgłoszone przez tych ludzi.

Rok przed przeprowadzką wyżej wspomnianej rodziny młody mężczyzna Ronald DeFeo dopuścił się wielokrotnego morderstwa w tym domu, chcieliśmy ustalić czy mordował powodowany wyłącznie gniewem czy może, jak zeznał w sądzie, kierowało nim coś demonicznego. Wówczas zrozumiałam, że bardziej do piekła zbliżać się już nie chcę.’’

Lorraine Warren. Sprawa z Amityville, New York 1976.

,,Jedyne, co musicie robić to dobrze się bawić, nie interesujcie się światem i wydarzeniami was otaczającymi. On będzie z wami, pozwólcie mu uczyć się waszych zachowań, pozwólcie mu to robić każdego dnia waszego życia, słuchajcie tego, co wam nakaże, ponieważ on powraca z całą mocą i nikt oraz nic tego nie zmieni.

Możecie próbować opisać moją potęgę, ale nigdy nie zdefiniujecie mojego istnienia. To ja dziś wybieram ciebie i tobie podobnych do tego by szerzyli mrok. Ja żyję, dlatego zawsze uważaj, czego ode mnie zażądasz, ponieważ każde twoje słowo może być początkiem końca.’’

Wizja objawiona Antonowi LaVey przez byt duchowy nazywający samego siebie Angra Mainyu. LaVey to założyciel i najwyższy kapłan Kościoła Szatana.

,,Tutaj chodzi o przeznaczenie. Kiedyś zdarzyła mi się okazja zawrzeć umowę z tym czymś, dawno temu. To coś mnie ciągle wiąże i trzyma. Po co? By być tym, kim jestem dziś. »Z kim wszedłeś w układ?« (Dopytywał dziennikarz). Wiesz… z tym… najwyższym dowódcą z tego świata i ze świata, którego nie widzimy.’’

Bob Dylan.

Oddziaływanie świata duchowego na człowieka w XXI wieku jest bezprecedensowe, takiej sytuacji w historii jeszcze nie było. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że różnego rodzaju obrzędy, amulety czy szeroko pojęty okultyzm, stały się tematem przewodnim w świecie filmu, muzyki i różnego rodzaju ideologii a także polityki. Istnienie stowarzyszeń o charakterze magicznym i rytualnym zostało już potwierdzone, dla przykładu możemy wymienić chociażby Bohemian Grove, owe stowarzyszenia zrzeszają czołowych polityków, prezydentów a także prezesów najpotężniejszych koncernów na naszym globie.

Co spowodowało, że dziś akurat poruszamy ten temat? Otóż od jakiegoś czasu obserwujemy wzrost popularności stron, które de facto promują magię i szeroko pojęty okultyzm. Stron, które jawnie namawiają do nawiązywania kontaktów z bliżej nieokreślonymi bytami duchowymi. Nie ma tam ani słowa o ewentualnym zagrożeniu, cały rytuał traktowany jest niczym zabawa, od której w razie potrzeby będzie można po prostu odejść bez żadnych konsekwencji. Tak jednak nie jest, ponieważ kto raz spojrzy w mrok, to wówczas on na zawsze pozostanie w tej osobie.

Na samym wstępie należy zaznaczyć, iż niebywały rozkwit zainteresowania okultyzmem, który de facto promuje się na wszelkie możliwe sposoby, jest znakiem przepowiedzianym nie tylko przez wielu proroków, lecz samą Biblię. Otóż taka sytuacja miała zaistnieć w czasach ostatecznych, stąd pytanie o zbliżający się schyłek współczesnej cywilizacji, jest jak najbardziej słuszne i na miejscu. Dodajmy, że rozkwit zainteresowania magią oraz wiedzą tajemną i kontaktami z bytami duchowymi miał swoje apogeum w cywilizacji Egipskiej i Greckiej przed upadkiem, co zostało już potwierdzone przez badaczy. Przypadek?

,,Kiedy pytają mnie o liczbę aniołów, cytuję Apokalipsę, która mówi o miriadach miriad, nieskończonej liczbie, nie do pojęcia dla naszego umysłu. Kiedy pytają mnie o liczbę złych duchów odpowiadam słowami, które sam zły duch wypowiedział poprzez opętanego: «Gdybyśmy byli widzialni, jest nas tak wiele dużo, ze przyćmilibyśmy słońce.»’’

Ksiądz egzorcysta Gabriele Amorth.

,,Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.’’

(Ef 6, 11-12).

To wszystko prowadzi nas do pojęcia odpowiedzialności. O jaką odpowiedzialność chodzi? Otóż życie to nie tylko to, co możemy dostrzec, dotknąć i policzyć czy zmierzyć, lecz to także jego elementy duchowe, wraz z bytami duchowymi zamieszkującymi świat niewidzialny, który w sposób dynamiczny oddziałuje ze światem materialnym. Człowiek jako stworzenie zarówno fizyczne jak i duchowe jest podatne na oddziaływanie tych dwóch rzeczywistości.

Odpowiedzialność polega na świadomości i wiarygodności, która nie prowadzi w kierunku mroku i tego, co zakazane, lecz pozwala w sposób rozumny wybrać drogę przeciwną, drogę ku prawdzie i wolności. Przekroczenie rubikonu wiedzy tajemnej, która może objawiać się po przez rytuały spirytystyczne, nawiązywanie kontaktu z czymś nie z tego świata, wypełnianie magicznych deklaracji, jest krokiem samobójstwa duchowego. To wszystko prowadzi nas w kierunku działania sił demonicznych, które jeżeli im na to pozwolimy przetoczą się przez nasze życie, niczym huragan, pozostawiając jedynie zniszczenie.

To nie jest bajka na dobranoc dla złych dzieci, lecz realna rzeczywistość, która nieustannie nas otacza, bez względu na to czy mamy tego świadomość, czy też tej świadomości nie mamy, to ona istnieje i istnieć nadal będzie. Zatem odpowiedzialność za siebie oraz za innych. Nie może być tak, że niektóre portale promują magiczne pakty, nakłaniają do zasiadania przy tabliczce Ouija, która nie jest grą, lecz pradawnym rytuałem przywołania. Z tym wszystkim wiążą się wieczne konsekwencje.

,,Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza’’

Nowy Testament. (Mt 18,6).

Zasiałeś wiatr, zbieraj burze. Te słowa należy odnieść do osób promujących okultyzm. Wcześniej czy później demon upomni się o swoją zapłatę i ludzie ci odczują, czym jest szczodrość darów demonicznych. Szalenie ważnym jest, aby nie korzystać z porad tych pseudo oświeconych ekspertów od duchowości, ponieważ oni bardziej lub mniej świadomie szerzą zgubę i śmierć. Jeżeli dla samych siebie wybrali zatracenie, to chociaż niech inni nie podążają ich śladami. Życie jest darem bezcennym, demony chcą go nas pozbawić, nie ułatwiajmy im tego, nie pozwólmy im się wybrać.

,,Cokolwiek mówiliby niektórzy powierzchownie myślący teologowie, diabeł jest dla wiary chrześcijańskiej tajemniczą, ale rzeczywistą, osobową, a nie symboliczną realnością.”

Joseph Ratzinger. ,,Raport o stanie wiary.’’

Człowiek, który w swojej wolnej woli przekroczy rubikon zła, znajdzie się w zasięgu oddziaływania mrocznych bytów duchowych, z których znaczna część pragnie doprowadzić ludzkość do ostateczności. Tragedia i wszystko, co jest negatywne a ściśle wiąże się z okultyzmem początkowo mami, łudzi i zwodzi na coraz większe bezdroża. Byty duchowe, mamy tutaj na myśli przede wszystkim demony, są istotami przebiegłymi, są inteligentniejsze od człowieka, to też oferują wiele, by później zabrać wszystko wraz z duszą.

Drodzy Czytelnicy, nie ma możliwości kontaktowania się ze światem duchów bez dalszych konsekwencji w naszym życiu. Autorzy tego typu publikacji i filmów stanowią realne zagrożenie dla każdego, kto obejrzy ich produkcję. Wmawianie widzowi czy czytelnikowi, że gra w przywoływanie duchów czy szeroko pojętych bytów duchowych, przy pomocy tabliczki ouija jest bezpieczna, jeżeli tylko będzie się przestrzegać pewnych ustalonych reguł, to czyste kłamstwo wynikające z beznadziejnie ograniczonej wiedzy twórców. Podobnie w przypadku paktów magicznych.

Niestety ograniczona wiedza twórców filmów promujących praktyki magiczne nie stanowi zabezpieczenia dla zwiedzionych widzów, którzy motywowani obejrzeniem ułomnych intelektualnie produkcji zdecydują się na seans spirytystyczny z udziałem tabliczki ouija. Pamiętajmy, że demon nie zważa na wiedzę czy poziom świadomości grających w tę okultystyczną grę. Otóż istnieje jedna podstawowa zasada chroniąca człowieka przed szkodliwym oddziaływaniem demonów, tą zasadą jest wolna wola.

Pewna znana strona internetowa zajmująca się nazwijmy to światem duchowym, opublikowała artykuł opisujący Oświadczenie Woli. Pomijając wszelkie pochwały i próby nakłonienia czytelnika do podpisania takiego dokumentu, należy stanowczo stwierdzić, że twórca wyżej wspomnianej publikacji, który notabene jawnie określa się mianem wiedźmy, promuje pakt demoniczny, z wszystkimi konsekwencjami, jakie wiążą się z tego typu dokumentami rytualnymi.

Reasumując, nigdy ale to nigdy nie wstępujcie na drogę magii i okultyzmu, ponieważ to nie jest zabawa, lecz kroczenie po cienkiej czerwonej linie rozpostartej nad mroczną przepaścią. Osoby promujące tego typu praktyki gromadzą nad sobą czarne chmury burzowe, które okryją mrokiem resztę ich życia. My jako stworzenia z natury wolne i rozumne, nie wkraczajmy na tereny naznaczone rytualnym znamieniem, to nigdy nie przynosi korzyści.


Przeczytaj również:

Okultyzm w historii ludzkości i prawdziwe odrodzenie magii w roku 1904.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *