Ludzkość nieustannie poszukuje porządku w chaosie, znaków obecności niewidzialnego animatora marionetek.

,,Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.

Teorii spiskowych nigdy w historii ludzkości nie brakowało. Można powiedzieć, że taka jest już ludzka natura, ale do pewnego stopnia, ponieważ wiele z owych tak zwanych teorii spiskowych po wielu latach a nawet stuleciach okazała się być prawdą. Ludzkość nieustannie poszukuje porządku w chaosie, znaków obecności niewidzialnego animatora marionetek, który manipuluje wielkim spektaklem życia, rządami i losami ludzkości. Taka jest natura człowieka, taka jest droga dochodzenia do prawdy.

Niektórzy z owych konspiratorów uchodzą za czarne charaktery z kolei inni za ukrytych dobroczyńców świata. Istnienie części tajnych grup, zakonów i bractw potwierdzają fakty historyczne, inne są z kolei jedynie wytworem wyobraźni człowieka a jeszcze inne to węzeł gordyjski obu wyżej wspomnianych kategorii spleciony w sposób tak niewytłumaczalny, że granica zachodząca pomiędzy prawdą a fikcją staje się trudno dostępna i niejednokrotnie fałszuje obraz historii.

Drodzy Czytelnicy żadnej organizacji w dziejach ludzkości nie dotyczy to, co zostało napisane powyżej, bardziej niż okrytych niesławą Templariuszy. Zakon założyło na początku XII wieku dziewięciu rycerzy, którzy przysięgali bronić pielgrzymów zmierzających do Ziemi Świętej. Początkowo Zakon Templariuszy był Zakonem ubogim, nie posiadał bogactwa, dopiero z czasem zgromadzenie stawało się coraz bardziej potężne, rosło w siłę i rozprzestrzeniało się po całej Europie. W pewnym momencie Templariuszy zaczęli się obawiać papieże i królowie.

W końcu 13 października roku 1307 król Francji oraz ówczesny papież uknuli spisek. Rozwiązali zakon i aresztowali jego członków, oskarżając ich o poważne przestępstwa w tym przede wszystkim o szerzenie herezji. W następstwie postawionych zarzutów pojawiły się czystki pośród Templariuszy. Z biegiem lat wokół zakonu narastało wiele legend i mitów zamazujących poniekąd prawdziwy obraz dziejów Templariuszy. Nie mniej jednak możemy dostrzec pewien kręgosłup, który powiela się w wielu doniesieniach i legendach.

Cóż to za kręgosłup? Opowieści o zaginionych skarbach zgromadzonych przez Zakon Templariuszy i doniesienia, że zakon nadal istnieje oraz jest w posiadaniu mocy, która mogłaby przemienić świat. Mowa tutaj o świętym Graalu. Natomiast, jakie są fakty dotyczące Zakonu Templariuszy? Otóż niewiele osób wie, że dziewięciu rycerzy, którzy założyli zakon było ze sobą spokrewnionych poprzez więzi krwi lub małżeństwa oraz pochodzili oni z jednego rodu.

Na koniec należy również odnotować, że od XIII wieku templariusze działali także na obszarze współczesnej Polski. Pierwsze nadania ziemi zawdzięczali księciu śląskiemu Henrykowi Brodatemu, który przekazał im majątki w okolicach Oławy oraz Lietzen. Władysław Odonic przekazał im Myślibórz, Wielką Wieś, Chwarszczany i Wałcz. Wielkopolski książę Przemysł II przekazał im Czaplinek. Zakon miał w Polsce kilkanaście komandorii, niektórzy historycy nawet doliczają się 50. Liczba templariuszy w Polsce w okresie największego rozwoju zakonu jest oceniana na 150-200, przy czym byli to rycerze z różnych krajów Europy z wyraźną przewagą templariuszy pochodzenia niemieckiego.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *