,,Księga Gigantów’’: w jaskiniach Qumran dokonano przełomowego odkrycia opisującego koniec Nefilim i nadejście potopu.

,,A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną niechaj, więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.

A w owych czasach byli na ziemi giganci a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to, więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.’’

Stary Testament księga Rodzaju.

Ponad sześćdziesiąt lat temu wykopaliska w jaskiniach Qumran ujawniły prawie tysiąc starożytnych zwojów, które stanowiły ważne przebłyski z przeszłości ludzkości. Archeologowie byli zakłopotani, kiedy okazało się, że odnaleźli wśród nich jeden niezwykły tekst, zwój zawierający wskazówki dotyczące śmierci Nefilim, o nazwie ,,Księga Gigantów’’. Należy zauważyć, że Biblia zawiera kilka odniesień do Nefilim i większość z nich można znaleźć w Księdze Rodzaju. Niemniej jednak większość informacji dotyczących gigantów pochodzi z apokryficznej Księgi Henocha.

Ta starożytna żydowska praca religijna przypisywana jest pradziadowi Noego. Enoch jest, co najmniej zagadkową postacią. Księga Rodzaju mówi nam, że żył on na Ziemi przez 365 lat, zanim został wzięty przez Boga. Podczas jego pobytu na ziemi, nasza planeta była zamieszkana przez anioły, które swobodnie wchodziły w interakcje z ludźmi, ostatecznie krzyżując się z córkami ludzkimi i rodząc rasę nienaturalnie silnych i gigantycznych hybryd zwanych Nefilim. Pochodzenie słowa Nefilim nie jest w pełni zrozumiałe, ale uczeni zaproponowali kilka etymologii: ,,upadły’’, ,,apostata’’ lub ,,tych, którzy powodują upadek innych.’’

Księga gigantów znaleziona w jaskiniach Qumran oferuje inną perspektywę niż Księga Henocha. Chociaż fragmenty zwoju są niepełne, przedstawiają ponury obraz. Otóż, Nefilim uświadamiają sobie, że w wyniku ich gwałtownych i odbiegających od Bożych zasad działań stają w obliczu nieuchronnej zagłady a to przeraża ich na tyle, by poprosić Henocha, aby przemawiał w ich imieniu przed Bogiem. Tekst rozpoczyna się od opisania, jak Nefilim nękały Ziemię i wszystko, co na niej żyło.

Ale w momencie, gdy wszyscy Nefilimowie zaczynają otrzymywać prorocze sny dotyczące ich losu, strach przedostaje się do ich serc. Pierwszym, który miał owe sny był Mahway, tytanowy syn anioła Barakela (to imię jest również obecnie przypisywane przez egzorcystów potężnemu demonowi, z którym wielokrotnie mieli do czynienia w trakcie odmawiania rytuału). W swoim śnie Mahway zobaczył tablicę zanurzoną w wodzie. Kiedy woda zaczęła przybierać, wszystkie imiona Nefilim zapisane na tablicy zostały wymyte.

To symbolizuje potop i późniejszą zagładę wszystkich oprócz synów Noego. W tym czasie fakt ten nie stał się oczywisty dla Nefilim, więc zastanawiali się oni nad sensem owego snu, ale nie udało im się zinterpretować znaków. Wkrótce potem dwóch innych gigantów, Ohya i Hahya, synowie upadłego anioła Shemyaza, zaczynają mieć podobne ,,wizje’’. Śnili oni o wyrwaniu drzewa, z korzeniami. W ostatniej fazie przed potopem reszta grupy gigantów również zaczyna mieć apokaliptyczne sny. Oto fragment:

,,Potem dwóch z nich miało sny, a sen ich oczu uciekał przed nimi, a oni powstali i przyszli i powiedzieli im swoje sny, i powiedzieli na zgromadzeniu swoich towarzyszy. W moim śnie byłem obserwującym tę ​​samą noc i był ogród, ogrodnicy i polewali dwieście drzew i duże pędy wyrosły z korzenia które zalała woda, a ogień spalił wszystko, cały ogród.

(…)

Mahway wzbił się w powietrze jak silne wiatry i poleciał rękami jak orły. Opuścił zamieszkały świat i minął wielką pustynię i Enoch zobaczył go i powitał, a Mahway powiedział do niego: Giganci czekają na twoje słowa i wszystkie potwory na ziemi. Jeśli zostałeś przeniesiony z dni ich a ich czas zostanie skrócony to chcemy dowiedzieć się od ciebie znaczenia snów i dwustu drzew, które z nieba zstąpiły.’’

Niestety część zwojów została uszkodzona i nie można odtworzyć ich treści, ale ogólny kierunek przesłania jest oczywisty. Jeden z Nefilim podróżował poza Ziemię w poszukiwaniu Henocha i jego zdolności interpretacji wizji. Henoch posyła Mahwaya tam, skąd przybył, obiecując mu, że przemówi do Boga w ich imieniu. Oto ów fragment, który nie przynosi Nefilim dobrych wiadomości:

,,Niech wam wiadomo, że nie będzie wam wybaczone i rzeczy, które uczynicie, i wasze żony, one i ich synowie, i żony ich synów przez wasze wyuzdanie na ziemi zostaną wymyci z powierzchni ziemi niczym zaraza, i będzie to na was. Ziemia krzyczy i narzeka na ciebie i na twoje dzieci na krzywdę, jaką wyrządzacie.

Dopóki nie przybędzie Rafael, oto nadchodzi zniszczenie, wielka powódź, i zniszczy wszystkie żywe stworzenia, i to, co jest na pustyniach i morzach. I znaczenie sprawy na ciebie dla zła. Ale teraz, rozluźnij więzy i módl się, twój czas się kończy.’’

Czy Nefilimowie zaczynają się modlić, czy też nie, tego już nie wiemy ponieważ tekst nie może odpowiedzieć nam na to pytanie. Ale nie wydaje się by nadchodzący kataklizm mający na celu oczyścić ziemię mógł być powstrzymany. Otóż po raz kolejny odnalezione teksty dowodzą nieuchronności globalnej powodzi. Po raz kolejny tajemnice odkryte w zwojach z jaskiń Qumran przypominają współczesnemu człowiekowi o takich pojęciach jak potop czy giganci.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *