Kilkanaście godzin przed atakami na WTC, G. Bush Senior spotkał się z bratem Osamy, niejakim Shafiqem Bin Ladenem.

,,Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.”

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.

W dzisiejszych czasach społeczeństwa biorą sprawy w swoje ręce, zamiast ślepo polegać na zapewnieniach rządu, coraz częściej potencjalny poszukiwacz informacji na własną rękę docieka do prawdy, korzystając przy tym z wielu źródeł. De facto siły rządowe i główne media walczą by doprowadzić do całkowitego usunięcia lub wprowadzenia cenzury dla alternatywnych mediów. To główne koncerny opiniotwórcze chcą decydować, jakie informacje mają być rozpowszechniane wśród opinii publicznej a jakie należy natychmiast ,,zakopać’’.

W XXI wieku dzięki mediom społecznościowym stanowiącym platformę dla organizacji takich jak chociażby Wikileaks, możliwość rozpowszechniania niewygodnych dla elit informacji stała się bardziej powszechna. To z kolei sprawia, że tak zwana globalna elita walczy o utrzymanie kontroli nad narracją wydarzeń minionych i przeszłych. Mamy do czynienia z Orwellowską wojną przeciwko fałszywym wiadomościom. Wojną, która przypomina wojnę z narkotykami lub z terroryzmem, otóż wiele z nich opiera się na kłamstwach, dezinformacji.

Taka sytuacja miała miejsce w przypadku wydarzeń z 11 września 2001 roku. To wówczas przeprowadzono operację fałszywej flagi, twierdząc, iż wieże WTC zawaliły się w wyniku uderzenia przez samoloty. Otóż istnieje wiele badań opublikowanych w czasopismach z dziedziny fizyki i inżynierii, które wykazują ponad wszelką wątpliwość, że wszystkie trzy wieże zawaliły się w wyniku kontrolowanego wyburzenia. Również prezydent Donald Trump stwierdził, że nie ma absolutnie żadnego sposobu, aby samoloty mogły doprowadzić do takiej katastrofy.

Ważnym elementem układanki 9/11 jest fakt, iż dzień przed atakami z 11 września, zmarły niedawno George Herbert Walker Bush spotkał się z Shafiq Bin Ladenem, bratem Osamy bin Ladena, rzekomego inicjatora ataków na wieże WTC oraz Pentagon. Czy nie jest to dość przekonujący dowód, że rodzina Bin Ladenów i sam Osama Bin Laden mogli pracować dla zachodniego kompleksu przemysłowego? Profesor Michel Chossudovsky, kanadyjski ekonomista i emerytowany profesor Uniwersytetu w Ottawie, wyjaśnia to sardonicznie:

,,Było to zwyczajne rutynowe spotkanie biznesowe w dniach 10-11 września, brak konfliktu interesów, brak związku z atakami z 11 września, które rzekomo miały miejsce na polecenie Osamy Bin Ladena, brak jakiegokolwiek dochodzenia FBI w sprawie powiązań między Bushem a Bin Ladenem.’’

Michel Chossudovsky.

W dniach 10-11 września 2001 roku w otoczeniu nowojorskiego hotelu Ritz Carlton spotkali się inwestorzy Carlyle Group, w tym brat Osamy Bin Ladena, Shafiq Bin Laden i były prezydent George HW Bush. To spotkanie biznesowe zostało przerwane przez ataki w tym dniu. Spotkanie to zostało również potwierdzone przez Washington Post, chociaż zostało opublikowane po atakach i zostało praktycznie zignorowane:

,,(…) To nie pomogło, ponieważ 11 września 2001 roku World Trade Center spłonęło, wiadomość ta przerwała konferencję biznesową Carlyle’a w hotelu Ritz Carlton, w której uczestniczył brat Osamy bin Ladena, Shafiq bin Laden oraz Były prezydent Bush senior.’’

Washington Post.

,,Bezpośrednio po atakach na WTC, nastąpiło zwiększenie wydatków na obronę, co znacznie zwiększyło wartość inwestycji Carlyle Group. Grupa Carlyle jest uwikłana w działalność obronną i wywiadowczą. Powszechnie uważa się, że działa na rzecz rozszerzenia wpływów rządu USA, oraz Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, CIA i Pentagonu.’’

The Economist, 26 czerwca 2003 rok.

Spotkanie członków rodziny Osamy Bin Ladena z ojcem ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych zostało zatuszowane, a trzynastu członków rodziny Bin Ladena, w tym jego brata Shafiga, ewakuowano z USA w dniu 19 września 2001 roku w samolocie wyczarterowanym przez Biały Dom.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *