Kijów zaczyna rozdawać tabletki jodu potasu, ponieważ zagrożenie nuklearne ze strony Rosji staje się coraz bardziej realne.

Być może cała ta sprawa wypali, gdy odkryjemy, że Putin ma demencję i jest niezdolny do niczego, co nie byłoby szalone. Albo po prostu możemy się dowiedzieć, że Putin jest „szalony jak lis”, a cała ta sprawa została pomyślana w celu eskalowania sytuacji militarnej. Czas oczywiście pokaże jaka jest prawda, a tymczasem Ukraińcy zaopatrują się w jod potasowy: „na wszelki wypadek”. I zaiste, to jest dobry pomysł.


Miasto Kijów poinformowało, że rozdaje tabletki jodu potasu ośrodkom ewakuacyjnym w ramach przygotowań do ewentualnego rosyjskiego ataku nuklearnego na stolicę Ukrainy. Nie można, nie zauważyć, że Rosja radzi sobie słabo od czasu rozpoczęcia konfliktu wojennego z Ukrainą, tak słabo, że można by pomyśleć, że Putin „tonie” we własnej wojnie. Niemniej jednak, jednym z powodów, dla którego użyłby broni atomowej może być próba wciągnięcia do wojny Stanów Zjednoczonych i NATO.

Wielu komentatorów mówi, że atak atomowy brzmi jak szaleństwo, jak coś niemożliwego, ale niestety tak, to jest szalone i dodatkowo realne. Tak więc, Ukraińskie miasto Kijów w tej chwili przekazuje tabletki jodku potasu swoim obywatelom, którzy powoli zaczynają się spodziewać, iż wkrótce będą mieszkać w schronach bombowych w mieście, które nie będzie nadawać się do zamieszkania.

Być może cała ta sprawa wypali, gdy odkryjemy, że Putin ma demencję i jest niezdolny do niczego, co nie byłoby szalone. Albo po prostu możemy się dowiedzieć, że Putin jest „szalony jak lis”, a cała ta sprawa została pomyślana w celu eskalowania sytuacji militarnej. Czas oczywiście pokaże jaka jest prawda, a tymczasem Ukraińcy zaopatrują się w jod potasowy: „na wszelki wypadek”. I zaiste, to jest dobry pomysł.

Tabletki jodu potasu mogą pomóc w blokowaniu wchłaniania szkodliwego promieniowania przez tarczycę, jeśli są przyjmowane tuż przed lub bezpośrednio po ekspozycji nuklearnej. Pigułki zostaną rozdane mieszkańcom obszarów skażonych promieniowaniem jądrowym.”

Informuje portal Daily Mail UK.

W świadomości coraz większej liczby narodów, rośnie obawa, że Putin ucieknie się do użycia niszczycielskiego ataku nuklearnego, aby zmusić Ukrainę do poddania się, podczas gdy jego wojska lądowe nadal ponoszą porażki. Rosyjski przywódca zdążył już zakomunikować całemu światu, że: „użyje wszystkich dostępnych środków”, aby wygrać tę wojnę. Fakt, że wojska rosyjskie ponoszą ciężkie straty, jest kolejnym argumentem dla Putina do użycia „atomówki”, w jego chorym rozumowaniu.

Wiadomość o przygotowaniach Kijowa pojawiła się po tym, jak gazeta Times poinformowała w poniedziałek (3-10-2022 roku), że NATO ostrzegło członków sojuszu, że Putin ma zademonstrować gotowość do użycia broni jądrowej poprzez przeprowadzenie próby nuklearnej na granicy z Ukrainą. Ostrzeżenie NATO twierdziło, że okręt podwodny K-329 Biełgorod, który wszedł do czynnej służby w rosyjskiej marynarce wojennej dopiero w lipcu 2022 roku, może udać się na Morze Karskie, aby przetestować budzącego strach podwodnego drona nuklearnego Posejdon.

Morze Kara znajduje się u wschodnich wybrzeży Nowej Ziemi – dużej kontrolowanej przez Rosję wyspy na kole podbiegunowym, która od dawna jest wykorzystywana jako obiekt do testowania broni jądrowej. Było to miejsce największej eksplozji nuklearnej, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w 1961 roku, kiedy ZSRR zdetonował Carską Bombę.

Pamiętajmy również, że Putin 21 września ogłosił mobilizację rezerwistów wojskowych a jest to pierwsza tego typu sytuacja od czasów II wojny światowej. Celem mobilizacji jest wysłanie większej liczby żołnierzy na front. Putin ogłosił również aneksję wielkich połaci Ukrainy, ostrzegając Zachód, że nie blefuje, kiedy powiedział, że będzie gotowy użyć broni jądrowej do obrony Rosji, to jest, także tych anektowanych terenów.


Przeczytaj również:

Ukraina zasłoną dymną Putina przed czymś większym? Czy powinniśmy zacząć przygotowywać się duchowo i materialnie na III Wojnę Światową?


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


5 października, 2022


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *