Każdy umrze, ale nie każdy żyje prawdziwie. Dlatego wszyscy musimy walczyć o tę prawdziwą wolność.

Współczesny świat został zakłamany, ponieważ na to pozwolono, został zakłamany, ponieważ dążono do stworzenia iluzji nazwanej rzeczywistością. Prawda, kłamstwo, ideologie, religie, przekonania, różnego rodzaju sposoby postrzegania świata i tysiące tysięcy interpretacji tego samego. Czy w takich warunkach można zachować trzeźwość myślenia i nie zagubić z horyzontu prawdy? Jest to skrajnie trudne zadanie. Otóż wielu współczesnych ludzi żyje w kłamstwie nawet o tym nie wiedząc.


Czasami diabeł pozwala ludziom żyć bez problemów, łatwo i przyjemnie, ponieważ nie chce, aby zwrócili się oni do Boga, do źródła światła rozjaśniającego mrok. Ich grzech jest jak więzienna cela, ale miła i wygodna i wydaje się, że nie ma żadnego powodu żeby ją opuszczać, żeby coś z tym zrobić, ponieważ drzwi od celi są szeroko otwarte. Aż pewnego dnia czas się skończy, ostatnia strona księgi życia zostaje zapisana, drzwi się zatrzaskują i nagle okazuje się, że jest już za późno.

Tak wielu ludzi w XXI wieku poszukuje sensu, motywacji, bliskości drugiego człowieka, uczuć i naturalnych emocji. Tak wielu ludzi w trakcie tych poszukiwań gubi się i już nie powraca. Ten cały hałas jest tak męczący, z ekranu telewizora, z okładek czasopism i publikacji w internecie, tak często wszyscy krzyczą. W wiadomościach. W klasie. Nawet w kościele. Jak w tym całym zgiełku usłyszeć głos Boga? Czy Ty jeszcze tam Jesteś? Wielu ma wciąż nadzieję, że Jesteś, ponieważ odczuwa wewnątrz siebie rozległą pustkę, którą tylko Bóg może wypełnić.

Czas przemija a my wraz z nim, każdy kolejny dzień naszego życia dobiega końca, niczym film w kinie, który kończy się, zapada ciemność i przez chwilę zostajemy po środku niczego. W takich chwilach mogą rodzić się różnego rodzaju powołania, kolejne szanse i tylko od nas zależy czy się ich mocno chwycimy czy też odwrócimy od nich wzrok. Po chwili sala się rozjaśni a my podążymy dalej ku przyszłości, powstaje jednak pytanie czy podążymy bez głębszej refleksji?

Czasem w życiu stajemy w obliczu wydarzeń i prób, o których nie mamy najmniejszego pojęcia, nie wiemy jak się zachować i którą drogą podążyć, czasem nawet nie jesteśmy w takich sytuacjach w stanie zapamiętać własnego imienia. Jednak równocześnie możemy mieć głębokie przekonanie, że to nie jest przypadek i celowo zostaliśmy wezwani w to miejsce w tym właśnie czasie. Może to być początkowo niezrozumiałe a nawet przerażające, ale Bóg lubi przemawiać do człowieka przez sprzeczności i nic nie dzieje się bez głębszego powodu.

Ważne by w tych chwilach próby, naszą siłą była moc naszej wiary. Bóg kocha każdego z nas osobno i jest z nami, nawet w najciemniejszych momentach naszej rozpaczy. Dlatego Twoje życie nie może być jedynie zbiegiem okoliczności, bezmyślnym podążaniem za przyjemnościami cielesnymi, które przeminą niczym wczorajszy wiatr. Twoje życie jest szansą, jest czymś niepowtarzalnym, jest iskrą, która może zmienić wszystko.

Być może wielu z was jest właśnie w tej chwili niepewne przyszłości, załamanych, poranionych, nieszczęśliwych a nawet zagubionych, dlatego tym bardziej nie jest to czas na poddawanie się lub wycofywanie, jest to czas, w którym należy upaść na kolana i z wiarą modlić się do Boga o cud w naszym życiu i siłę fizyczną oraz duchową. Pamiętajcie, że sługa nie może być i nie jest większy od swojego Mistrza.

Nie obawiaj się zaryzykować swojej reputacji, swojego dobrego imienia, żyjemy w świecie skrajnie skorumpowanym, a Ty urodziłeś się po to, aby powiedzieć NIE, gdy współczesna oślepiona cywilizacja woła TAK. Prawdziwa wolność nie polega na tym, aby robić to, co wszyscy, lub czynić to, co wypada, czego wymaga od nas manipulacja medialna. Prawdziwa wolność nie polega na robieniu tego, czego się chce, ale na robieniu rzeczy właściwych. To jest prawdziwa wolność, która gwarantuje spokój sumienia i ciszę umysłu w momencie, w którym zapada noc a my czekamy na nadejście snu.

Historia ludzkości pokazuje, że były jednostki, którym odebrano życie, ale oprawcy nie byli w stanie odebrać im ich prawdziwej wolności, dlatego zadanie śmierci stanowiło ruch desperacji i nienawiści względem owych jednostek. Pamiętajmy, że kiedyś każdy umrze, ale nie każdy będzie miał dane to by umierać ze świadomością tego, że żył prawdziwie. Żył zgodnie ze swoimi przekonaniami, robił to, co słuszne, a nie to, co nakazywała i sugerowała medialna i korporacyjna manipulacja XXI wieku.

Współczesny świat został zakłamany, ponieważ na to pozwolono, został zakłamany, ponieważ dążono do stworzenia iluzji nazwanej rzeczywistością. Prawda, kłamstwo, ideologie, religie, przekonania, różnego rodzaju sposoby postrzegania świata i tysiące tysięcy interpretacji tego samego. Czy w takich warunkach można zachować trzeźwość myślenia i nie zagubić z horyzontu prawdy? Jest to skrajnie trudne zadanie. Otóż wielu współczesnych ludzi żyje w kłamstwie nawet o tym nie wiedząc.

Dlatego na sam koniec, chcemy zadać Ci pytanie: Co zrobisz z wolnością? Czy podejmiesz walkę o prawdę? Wielu odpowie, że nie, lepiej uciekać i żyć, ponieważ walcząc można umrzeć a uciekając zachować życie. Przynajmniej przez jakiś czas, umierając w swoich łóżkach kilkadziesiąt lat później. Wiele wówczas dalibyście za to, aby mieć jedną szansę, tylko jedną szansę, aby powrócić i powiedzieć, że warto podjąć wyzwanie, warto nie uciekać. Każdy człowiek umrze, ale nie każdy żyje prawdziwie. Dlatego Ty, Ty i Ty, wszyscy musimy walczyć o tę prawdziwą wolność.


Przeczytaj również:

Neo Babilon: Seksualna demoralizacja dzieci oraz podwaliny ideologii: ,,kontroli populacji’’ i niszczenia rodziny.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *