Kanada ma już dość pandemicznego szaleństwa: Konwój Wolności 2022 dotarł do Ottawy. Brawo Kanadyjczycy! Brawo Wolni Ludzie!

W końcu tyrania nigdy nie zgasi światła miłości ani pochodni wolności. Dopóki pokojowo odmawiamy posłuszeństwa, pokojowo sprzeciwiamy się bezprawnym rozkazom, my, ludzie, zwyciężymy!


Relacja David Skripaca z Kanady. Autor posiada tytuł Bachelor of Technology w dziedzinie inżynierii kosmicznej. Służył jako kapitan w siłach kanadyjskich przez dziewięć lat. Podczas swoich dwóch podróży służbowych w Siłach Powietrznych często latał w byłej Jugosławii, a także w Somalii, Rwandzie, Etiopii i Dżibuti. Jest autorem niedawno opublikowanego e-booka „Nasz gatunek jest modyfikowany genetycznie” i stałym współpracownikiem portalu „Global Research”.

Wczoraj stałem z przyjaciółmi i kolegami na jednym z wielu wiaduktów autostradowych w Toronto, obserwując prawdziwie historyczny moment rozgrywający się przed naszymi załzawionymi oczami. Tysiące kochających wolność Kanadyjczyków ze wszystkich środowisk zgromadziły się tam – podobnie jak w całym kraju – na mrozie, trzymając wzniesione flagi i transparenty, aby okazać wsparcie dla setek odważnych kierowców ciężarówek transportowych, kiedy Konwój Wolności mijał nas w drodze do stolicy naszego kraju.

Szacuje się, że 50 000 kierowców ciężarówek z całej Kanady zmierza teraz do Ottawy w ramach największego protestu w historii państwa. Być może jest to również najdłuższy konwój ciężarówek, jaki kiedykolwiek powstał na świecie. Gdy zgromadzą się w stolicy, w pokojowy sposób wyrażą następujące stanowcze żądania adresowane do rządu federalnego i władz prowincjonalnych:

1. Zlikwidujcie paszporty szczepionkowe i wszystkie obowiązkowe aplikacje do śledzenia kontaktów międzyludzkich.

2. Zlikwidujcie nakazy szczepień przeciwko COVID-19 i uszanujcie prawa tych, którzy z jakiegokolwiek powodu chcą pozostać nieszczepieni.

3. Zaprzestańcie werbalnych ataków na Kanadyjczyków, którzy nie zgadzają się z tymi nakazami rządowymi i sprzeciwiają się im.

4. Przestańcie stosować środki przymusu, które ograniczają debatę i cenzurują opinie na temat pandemii odbiegające od linii partyjnego establishmentu.

Powszechnym odczuciem wyrażanym przez zwolenników Konwoju Wolności jest to, że nie sprzeciwia się szczepionkom, lecz rządowym i korporacyjnym nakazom szczepień oraz związanymi z nimi ograniczeniami. To nie tyle protest antyszczepionkowy, co przeciwnakazowy. Miliony Kanadyjczyków, zarówno dźgniętych, jak i nie dźgniętych, wspierają Konwój Wolności w duchu i działaniach, w tym hojnie udzielając pomocy finansowej. Już teraz zebrano 6,5 miliona dolarów kanadyjskich w zbiórce na paliwo, żywność i inne pilne potrzeby kierowców ciężarówek.

Co powoduje ogromną frekwencję kierowców ciężarówek i ich niosących flagi fanów? Po prostu mamy dość tego, że nasze swobody obywatelskie są niszczone przez bezsensowne, niebezpieczne żądania naszych dyktatorskich polityków i biurokratów zajmujących się zdrowiem publicznym. Nasza Karta Praw i Wolności – najwyższe prawo w kraju – została całkowicie wypatroszona w ciągu ostatnich dwóch lat i teraz jednoczymy się, aby ogłosić: „Kanada ma już dość!”.

Choć kierowcy ciężarówek Konwoju Wolności w naszym kraju mogą być inspirujący i nieustraszeni, nie wolno nam tracić z oczu taktyki, jaką może zastosować państwo, aby zdestabilizować i zniszczyć cały ten ruch wolnościowy. Historia pokazała nam, że to, co może zacząć się jako antyrządowe protesty oparte na dobrych intencjach – np. Arabska Wiosna w 2010 r. i Occupy Wall Street w 2011 r. – może zostać zinfiltrowane i obalane przez państwowe siły bezpieczeństwa, i w finale ostatecznie wykolejone z zamierzonego celu.

Rządy zazwyczaj wdrażają trzyetapowy proces destabilizacji ruchu wolnościowego. Po pierwsze, wykorzystują media do oczerniania protestujących w celu delegitymizacji ich sprawy. Po drugie, wykorzystują swoje tajne siły bezpieczeństwa do włączenia się do ruchu na różnych poziomach i zinfiltrowania go. Po trzecie, kiedy ci agenci-prowokatorzy zinfiltrują organizację, próbują podżegać do przemocy wszelkimi niezbędnymi środkami, doskonale wiedząc, że ich sponsorzy państwowi zareagują z niszczycielską brutalnością.

Ponadto aktorzy państwowi próbują również podzielić spójny protest, tworząc odłamy – strategią dziel, rządź i zwyciężaj. Urzędnicy rządowi mogą nawet ukradkiem ofiarować przywódcom protestów hojne zasiłki, aby jeszcze bardziej wykoleić organizację i uniemożliwić jej osiągnięcie celów.

Przykładowo podczas protestu Occupy Wall Street (OWS) w lipcu 2011 r. rząd USA wykorzystał Federalne Biuro Śledcze do infiltracji i monitorowania organizacji od pierwszego dnia. W końcu FBI, współpracując z dużymi bankami, Połączoną Grupą Zadaniową ds. Terroryzmu, Rezerwą Federalną, Służbą Śledczą Marynarki Wojennej i Radą Sojuszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zaaranżowała miażdżącą klęskę OWS.

Dlatego organizatorzy Konwoju Wolności muszą zachować szczególną czujność i unikać każdego, kto choćby w najmniejszym stopniu sugeruje użycie przemocy, aby osiągnąć swój cel. Muszą być stale wyczuleni na każdego, kto mógłby próbować wykoleić ich uzasadnione i skoncentrowane żądania. Niestosowanie się do przemocy musi być na porządku dziennym – i na wszystkie dni przed nami.

W końcu tyrania nigdy nie zgasi światła miłości ani pochodni wolności. Dopóki pokojowo odmawiamy posłuszeństwa, pokojowo sprzeciwiamy się bezprawnym rozkazom, my, ludzie, zwyciężymy!


Autorstwo: David Skripac
Tłumaczenie: Maurycy Hawranek
Źródło oryginalne: GlobalResearch.ca
Źródło polskie: WolneMedia.net


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *