Jesteście nieszczęśliwi i niepewni jutra? Pamiętajcie to nie koniec, ponieważ świat was potrzebuje, świat potrzebuje szlachetnych wojowników.

Człowiek znalazł się w obliczu niebezpieczeństwa poddania się własnym ekscesom, nie powinniśmy tego ignorować. Wielki święty z Auschwitz, święty Maksymilian Kolbe powiedział, że obojętność jest największym grzechem XX wieku. Czy jest tak również w wieku XXI? Jeżeli tak, to musimy przerwać tę obojętność, tę destrukcyjną tolerancję dla zła i stanąć po stronie prawdy. Nie zostaliście powołani do życia po to by się dostosowywać. URODZILIŚCIE SIĘ PO TO BY SIĘ WYRÓŻNIAĆ.


,,Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.’’

George Orwell.

Czytasz gazety opisujące życiowe zmagania współczesnego świata? Gazety będące zbyt często bez emocjonalnym narratorem współczesności. Czy oglądasz programy telewizyjne, które dla wielu są zbyt krótkie by móc wyjaśnić największe tajemnice istnienia, tajemnice trwałych upadków i nieustającego przebudzenia wybranych ludzi? Jak często opuszczasz ściany swojego domu by spojrzeć w słońce i na drugiego człowieka, którego być może nie znasz jednak łączy cię z nim więcej niż sądzisz?

Czy opuszczasz ściany intelektualnej separacji i jesteś gotów zaryzykować niepowodzenie i trud by ostatecznie dotrzeć do mety i zdobyć wymarzoną nagrodę? Cel w życiu jest ważnym elementem istnienia, stanowi ster naszej łodzi, kompas przewodni, który prowadzi nas w czasie burz i sztormów, które wcześniej czy później pojawią się a wówczas pozostaje nam mieć nadzieję, że wystarczy nam siły by przetrwać czas próby i doczekać tęczy nad horyzontem.

Dlatego powstań i nabierz powietrza do płuc, nigdy nie zapominaj o tych, których kochasz, nie zapominaj o ludziach, których być może pozostawiłeś w tyle, nie zapominaj, bo życie jest zbyt krótkie na niepamięć. Powstań i przestań uciekać, pomyśl, że ponad tym wszystkim jest ktoś więcej, nieśmiertelny zegarmistrz wszelkiego stworzenia. On zawsze podąża za tobą, jeżeli zapomnisz o nim wówczas poznasz, czym jest pustka i opuszczenie, czym jest samotne drzewo na pustkowiu próbujące oprzeć się nadciągającemu huraganowi.

Dlatego raz jeszcze powstań z kolan, nie oglądaj się na tych wszystkich, którzy nie zdołali się podnieść, lub na tych wszystkich, którzy lubują się w upadku, wyobcowaniu i życiu w więzieniu posiadającym niewidzialne kraty, jednak sprawiającego wrażenie przyjemnego i komfortowego miejsca. To złudzenie, ponieważ, czas życia dla każdego człowieka kiedyś dobiegnie końca a wówczas owe niewidzialne kraty zatrzasną się na zawsze, lepiej dla każdego by wówczas nie przebywał wewnątrz miejsca zniewolenia emocjonalnego i duchowego.

Mrok wielu ideologii wytworzonych przez człowieka czasami pozwala ludziom żyć bez problemów, ponieważ zło osobowe, które nie jest fikcją, lecz rzeczywistością, nie chce, aby człowiek zwrócił się do Boga. To też codzienność przeradza się w więzienną celę, w której drzwi są szeroko otwarte. Aż pewnego dnia czas się skończy, drzwi się zatrzasną i nagle okaże się, że jest już za późno. Nie czekajmy by przekonać się, co to znaczy.

Tak, to wszystko nie jest proste i nigdy takie nie było i nie będzie. Życie to wyzwanie, błysk nocy i dnia, życie to klucz do wieczności. Każdy powinien raz jeszcze powstać, każdy powinien powstawać tyle razy ile tylko będzie konieczne by, skruszyć krępujące więzy, by móc wyprostować się i dostrzec otaczające piękno. Nikt nie ma tego przywileju by sobie pozwolić na bezczynność, stanie z boku i oglądanie własnego upadku. Dlatego czy to wszystko stanowi jedynie zbieg okoliczności?

Zatem czy wasze życie jest zbiegiem okoliczności? Czy jest szansą? Być może wielu z was odczuwa negatywne skutki samotności. Być może niektórzy z was są teraz nieszczęśliwi, zagubieni, niepewni jutra, zranieni. To nie jest czas na poddawanie się lub wycofywanie, ponieważ czasem w cierpieniu zawarte jest odkupienie. Właśnie, dlatego jest tak ważnym, aby każdy, kto poczuje w sobie siłę, był gotów powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK. Drodzy czytelnicy, świat potrzebuje szlachetnych wojowników, ożywionych swoją wiarą, ŚWIAT POTRZEBUJE WAS.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

Człowiek znalazł się w obliczu niebezpieczeństwa poddania się własnym ekscesom, nie powinniśmy tego ignorować. Wielki święty z Auschwitz, święty Maksymilian Kolbe powiedział, że obojętność jest największym grzechem XX wieku. Czy jest tak również w wieku XXI? Jeżeli tak, to musimy przerwać tę obojętność, tę destrukcyjną tolerancję dla zła i stanąć po stronie prawdy. Nie zostaliście powołani do życia po to by się dostosowywać. URODZILIŚCIE SIĘ PO TO BY SIĘ WYRÓŻNIAĆ.


Przeczytaj również:

Jesteś wolnym człowiekiem, masz swoją godność i swoje prawa, żaden polityk nie może cię ich pozbawić.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *