Jawna niekompetencja Donalda Tuska, który chciał sprzedać LOT Niemcom a teraz LOT kupuje linię lotniczą w Niemczech: Condor.

„Najwyższy czas zerwać z doktryną, że LOT to jest firma, którą należy ratować za wszelką cenę, niezależnie od realiów, tylko dlatego, że nazywa się LOT i ma piękna tradycję.”

Donald Tusk, wypowiedź Filmiki roku 2013.

Filmiki z wypowiedziami Donalda Tuska na temat sprzedaży LOTu stały się hitem sieci. Internauci przypomnieli byłemu premierowi, co mówił na temat jednej z największych polskich firm. Zdaniem byłego szefa rządu spółka miała być zreprywatyzowana, by uniknąć bankructwa, dzisiaj ta sama firma sięga po łakomy kąsek na europejskim rynku w swojej branży, chcąc być jednym z jej liderów. Dla Tuska na pewno są to kłopotliwe nagrania, ponieważ dowodzą jego skrajnej nieudolności.

„LOT kupuje niemieckie linie lotnicze Condor Air”. „LOT przejmuje Condor Air, największą wakacyjną linię lotniczą w Niemczech”. „LOT przejmuje niemieckiego przewoźnika Condor”. „Sukces polskiego przewoźnika. LOT przejął niemieckie linie”. To tylko kilka z kilkudziesięciu tytułów, które stały się jedną z najważniejszych wiadomości w mediach. Wielu ekspertów i ekonomistów nie kryło zaskoczenia, politycy partii rządzącej pochwalili się tą wiadomością, ogłaszając duży sukces biznesowy polskiego przewoźnika.

Tylko internauci przecierali oczy ze zdumienia, wielu z nich pamięta jeszcze nie tak dawne czasy, kiedy narodowemu przewoźnikowi groziło bankructwo, a jedynym ratunkiem dla niego miała być sprzedaż. Tak mówił ówczesny premier Donald Tusk, który de facto lekką ręką wyprzedawał majątek narodowy, dosłownie nadzorując systematyczne zwijanie Polski, likwidację Rzeczpospolitej. Na szczęście internauci nie mieli litości dla byłego szefa rządu. W sieci zaczęły błyskawicznie pojawiać się kolejne filmiki i wypowiedzi byłego premiera, na jednym z tych filmów widzimy przemawiającego Donalda Tuska, który stwierdził:

„Wszystko na to wskazuje, ja nie uczestniczę w tych negocjacjach i nikogo nie chce straszyć, ale wszystko na to wskazuje, że jeśli propozycje tej twardej restrukturyzacji nie znajdą akceptacji albo zostaną zablokowane, to ci, którzy będą blokować zrobią sobie de facto na złość.

Bo jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany przestanie istnieć. I tak jak wspomniałem na początku, nie będzie tutaj, tak jak w poprzednich latach takiej nieustannej kroplówki. Ta sprawa się definitywnie skończyła. Albo będzie zmiana, która da realną zmianę wyjścia na prostą, albo ta firma przestanie istnieć.

Mówił wówczas były premier.

Polska Grupa Lotnicza, właściciel PLL LOT, kupiła niemieckie linie lotnicze Condor, ogłosili premier Mateusz Morawiecki i prezes LOT Rafał Milczarski. Condor to czarterowa linia lotnicza. Należała do brytyjskiego biura turystycznego Thomas Cook, które upadło we wrześniu 2019 roku. Firma dysponuje 35 samolotami i przewozi 7 milionów pasażerów rocznie. „Polska pokazuje, że awans naszego kraju do krajów dojrzałych nie jest przypadkiem. Polskie firmy przejmują potężne firmy zagraniczne.” Mówił na konferencji prasowej szef polskiego rządu.

Morawiecki chwalił LOT za ostatnie osiągnięcia mówiąc, że w porównaniu do 2015 roku, linie przewożą ponad dwa razy więcej pasażerów i to jest fenomenalny przyrost, który napawa dumą. Nie można nie zauważyć pewnej tendencji, która sama rzuca się w oczy a mianowicie to, że od momentu w którym Donald Tusk opuścił Polskę, w naszej Ojczyźnie rozpoczął się boom gospodarczy. Co ciekawe, Tusk przeniósł się do Brukseli co skutkowało brexitem i wcześniej niespotykanym chaosem w Unii Europejskiej.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *