Hegemonia Anglo Amerykańska i widmo nowego ładu globalnego.

,,Władcy pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują przeciwko niemu w czasach nieszczęścia. Są oni bardziej despotyczni niż monarchia, bardziej zuchwali niż autokracja i bardziej egoistyczni niż biurokracja. Widzę w niedalekiej przyszłości nadciągający kryzys, który niepokoi mnie i wywołuje drżenie o bezpieczeństwo mojego kraju. Na tron wprowadzono korporacje, co pociągnie za sobą erę korupcji na wysokich szczeblach. Władcy pieniądza będą dążyli do przedłużenia swojego panowania wykorzystując przesądy ludzi, dopóki bogactwa nie zostaną zgromadzone w jednych rękach a nasz kraj zniszczony.’’

Abraham Lincoln.

W roku 1990 Bush Senior przemawiał w siedzibie ONZ na temat nowego porządku świata, to wówczas po raz pierwszy na poważnie podjęto ten temat, podjęto temat globalnego ładu i konkretnych przemian polityczno ekonomicznych. Wówczas słuchając przemówienia Busha Seniora, które notabene polecamy każdemu, można było być nie, co zagubionym, ponieważ ostatecznie, o co może chodzić z tym nowym porządkiem świata.

Dziś już wiemy, że wyżej przytoczone określenie to przede wszystkim dominacja Londynu i Waszyngtonu nad resztą świata, to coś na wzór imperium Amerykańsko Brytyjskiego. Przy tej okazji niech nas nie zmyli pozorne wychodzenie Wielkiej Brytanii z UE i tego typu wydarzenia, ponieważ ten kraj i USA to dwa imperia najbardziej owładnięte przez Masonerię. Mało tego Wielka Brytania to główna siedziba tej mrocznej organizacji.

Wielka Brytania trzyma w garści czy też szachu Stany Zjednoczone Ameryki Północnej a to za sprawą finansów, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że USA to kolonia Brytyjska, ponieważ wszystkie najważniejsze decyzje zapadają właśnie tam. Anglo Amerykański nowy porządek świata. Dlaczego zatem nazywa się to w ten sposób a nie po prostu dominacja wyżej wymienionych dwóch mocarstw?

Otóż to wszystko jest elementem gry psychologicznej, jeżeli społeczeństwa na innych kontynentach czy też sama UE otrzymają informację, iż powstaje coś na kształt nowego ładu globalnego wówczas każdy będzie widział tam dla siebie miejsce, zatem w dalszej kolejności będzie chętny, aby do tego projektu dołączyć. UE obecnie to nie jest już ten sam twór, co początkowo, nie oszukujmy się, tutaj powoli rodzi się dyktatura narzucana ościennym krajom.

Jednak wracając do meritum, slogan nowy porządek świata jest bardziej chwytliwy niż owa hegemonia Anglo Amerykańska, a właśnie o nią tutaj tak naprawdę chodzi. Dzisiejszy artykuł rozpoczęliśmy od przytoczenia fragmentu wypowiedzi Abrahama Lincolna, który wyraźnie przestrzega przed światowa finansjerą. Stwierdza on jasno, że gdy już raz dojdzie ona do władzy to owej władzy nie odpuści i nie odda. Wielu analityków i politologów sądzi, że była to jedna z wypowiedzi, które zadecydowały o zamordowaniu Lincolna.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku JFK, który również został usunięty, ponieważ ośmielił się publicznie sprzeciwić globalnej tyrani ukrytych elit. Niestety taki jest świat, w którym mamy do czynienia z władzą za tronem, cała reszta to tylko marionetki, które w razie potrzeby zostają zastąpione nowymi. Wall Street jest właśnie jednym z tych miejsc. Bankierzy i hegemoni ekonomi to ci ludzie, którzy zawładnęli USA, Wielką Brytanią, Kanadą czy również i głównymi organami takich organizacji jak Unia Europejska czy Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ktoś kiedyś powiedział, że każdy ma swoją cenę, niestety w dużej mierze ma to przełożenie na świat polityki i polityków.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *