Glifosat firmy Monsanto wywołuje choroby nowotworowe a mimo to został znaleziony w produktach zbożowych.

Donna Farmer, wiodąca toksykolog z Monsanto, w roku 2009 otwarcie przyznała: „Nie mogę powiedzieć, że Roundup nie powoduje raka, ponieważ Monsanto nie przeprowadziło badań rakotwórczości z Roundupem.” Drodzy Czytelnicy, stało się oczywiste, że wiele produktów wprowadzonych na rynek przez Monsanto i inne firmy biotechnologiczne nie ma w ogóle racji bytu. Zaufaliśmy agencjom regulacyjnym, które mają bezpośredni związek z tymi korporacjami, i wyraźnie widać wiele zmów i oszustw.


Chemiczny glifosat wywołujący choroby nowotworowe i będący skrajnie niebezpieczny dla organizmu, produkowany przez światowego giganta, firmę Monsanto został znaleziony w produktach zbożowych z otrębów owsianych od Quaker, Kellogga i General Mills. Dodatkowo EWG (Europejska Wspólnota Gospodarcza) wydała oświadczenie w którym stwierdza się, że ​​31 z 45 zbadanych próbek miało poziomy glifosatu wyższe niż to, co naukowcy uważają za „poziom chroniący zdrowie dzieci”.

Niektóre z tych produktów to: Granola klasyczna, owies miodowy i białkowy Quaker, płatki owsiane, płatki owsiane Cheerios pełnoziarniste, Lucky Charms, czy wreszcie owies krojony. Zatem udowodniono, że niektóre z najpopularniejszych amerykańskich potraw śniadaniowych, eksportowanych również do Europy, zawierają dużą dawkę glifosatu, czyli chemikaliów Monsanto. Według raportu Environmental Working Group, Monsanto jest jedną z najbardziej szkodliwych korporacji, jakie kiedykolwiek pojawiły się w historii ludzkości.

Tworzą oni produkty, które są niewiarygodnie niszczące dla ludzkiego ciała i robią to wszystko w imię zysku. Chwastobójczy produkt Monsanto: Roundup zawiera zabójczą substancję chemiczną zwaną glifosatem, a po spożyciu w dużych ilościach powoduje raka. Ostatnie testy pokazują, że to właśnie w płatkach śniadaniowych, którymi prawdopodobnie karmisz swoje dzieci, wykryto te szkodliwą substancję. Co ciekawe, glifosatu nie znaleziono w żadnym z testowanych zbóż organicznych.

Monsanto odpiera wszelkie zarzuty, jednak bezprecedensowym był wyrok, do jakiego doszło nie tak dawno, gdzie w Kalifornii nakazano Monsanto zapłacić 289 milionów dolarów byłemu pomocnikowi, który powiedział, że Roundup spowodował u niego raka. Z kolei Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem z siedzibą we Francji, która jest częścią Światowej Organizacji Zdrowia, sklasyfikowała glifosat jako „prawdopodobny czynnik rakotwórczy dla ludzi” w 2015 roku.

Drodzy Czytelnicy, w XXI wieku, główne korporacje całkowicie przejęły politykę rządu wielu krajów globu, ponieważ potężny konglomerat zmowy rządowej i korporacyjnej wydaje się nieustannie rozszerzać swoje macki na całym świecie. To ogromny problem, który dręczy nasz dzisiejszy świat. Kilka lat temu grupa kilkunastu naukowców z CDC wydała publiczne oświadczenie, przedstawiając duży problem wpływu korporacji na decyzje dotyczące polityki zdrowotnej. Problem ten określono mianem zdrowotnej pajęczyny.

Udostępnione dokumenty sądowe z roku 2018, pokazują wspólny wysiłek ze strony międzynarodowego hegemona firmy Monsanto i Agencji Ochrony Środowiska (EPA), w celu zdyskredytowania a następnie całkowitego zakończenia badań nad rakiem, które zostało przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia oraz Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem (IARC). Z notatek możemy dowiedzieć się, że włodarze Monsanto za wszelką cenę próbowali uciąć ten naukowy proceder.

Dokumenty ujawniają, że Agencja Ochrony Środowiska (EPA) uznała herbicyd Monsanto Roundup za bezpieczny w użyciu, nie przeprowadzając przy tym odpowiednich testów bezpieczeństwa na rzeczywistym składzie. Zamiast tego polegali na badaniach przekazanych im przez Monsanto, które zawierały tylko jeden z aktywnych składników produktu, gdy w rzeczywistości Roundup zawiera wiele różnych składników, które stanowią realny powód do niepokoju, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i ekologicznym.

Greenmedinfo opisuje to doskonale, stwierdzając, że działania podjęte przez Monsanto jeszcze bardziej ilustrują „zwodniczą semantykę preparatów pestycydowych i ich regulację.” Wspomniane medium dowodzi, że przemysł agrochemiczny ukrywa prawdę o tym, jak naprawdę toksyczne są ich chemikalia. Zatem, czy to nie przestępstwo? Czy to nie jest masowe podtruwanie poprzez oszustwo? Kto dokładnie określa kwotę możliwą „do zaakceptowania” danego środka, gdy jest jasne, że w ogóle nie powinno być żadnej akceptowalnej kwoty?

Dokument, który zamieszczamy poniżej ujawnia niezliczone problemy zdrowotne spowodowane przez niektóre pestycydy, takie jak Tordon i Roundup, w tym wiele przypadków raka po zastosowaniu Tordona, a nawet spekuluje, że istniała ogromna zmowa milczenia dotycząca tego, ile osób zachorowało na raka w wyniku chemicznej ekspozycji. Pomimo przytłaczającej liczby zgłoszonych problemów zdrowotnych, EPA opublikowała oświadczenie wyjaśniające, że nie ma żadnych problemów zdrowotnych związanych z tordonem lub jego aktywnym składnikiem pikloramem.

To jednak nie jest koniec kuriozalnych działań prowadzonych przez Monsanto. Otóż Donna Farmer, wiodąca toksykolog z Monsanto, w roku 2009 otwarcie przyznała: „Nie mogę powiedzieć, że Roundup nie powoduje raka, ponieważ Monsanto nie przeprowadziło badań rakotwórczości z Roundupem.” Drodzy Czytelnicy, stało się oczywiste, że wiele produktów wprowadzonych na rynek przez Monsanto i inne firmy biotechnologiczne nie ma w ogóle racji bytu. Zaufaliśmy agencjom regulacyjnym, które mają bezpośredni związek z tymi korporacjami, i wyraźnie widać wiele zmów i oszustw.


Przeczytaj również:

Ujawniamy masowy proceder bazujący na truciu społeczeństwa: Monsanto i EPA ukrywały rakotwórcze działanie roundupu i tordonu.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *