Fotografia płaskiej ziemi przekazana przez naukowca NASA i współczesna wizja planety.

Płaska ziemia to jedna z wielu teorii spiskowych, która stanowi sól w oku dla większości naukowców, którzy są pewni i posiadają liczne dowody, na to, iż nasza planeta jest po prostu kulą, a mimo to, wielu nie naukowców czy pseudo naukowców ośmiela się poddawać w wątpliwość twierdzenia specjalistów z NASA przy okazji oskarżając ich o kłamstwo i zwodzenie całej ludzkości. A zatem jaka jest prawda? Jest to niewątpliwie intrygujący temat, który można poruszyć nawet w ramach samej ciekawostki i takiej odskoczni od codziennych spraw naszego życia.

,,Zapytałem go o to czy niektóre zdjęcia z kosmosu ukazujące astronautów nie wskazują wyraźnie na występowanie wody w ich skafandrach, co może w dalszej kolejności doprowadzić nawet do utonięcia? On na to, że to tylko nadmiar śliny i nic więcej, tego tematu lepiej nie drążyć bo można się ośmieszyć. Później był dla mnie miły, dał mi nawet kilka emblematów z NASA.

Dalej drążyłem temat, starając się dowiedzieć czegoś o płaskiej ziemi, niestety to wywołało agresję u mojego mówcy, który po prostu stwierdził, że nienawidzę ameryki i amerykanów, jeżeli zadaję takie pytania i poddaje w wątpliwość ustalenia NASA.’’

To słowa Nathana Thompsona, który przeprowadził rozmowę z dwoma byłymi pracownikami NASA. Thompsona dodaje, że obaj byli wysoko postawieni i posiadali dostęp do poufnych informacji. Pierwszy przekazał mu fotografię, którą umieściliśmy powyżej, natomiast drugi rozmówca, z którym Thompson przeprowadził nazwijmy to anonimowy wywiad kilka dni później, wszystkiemu zaprzeczył. Dosłownie gdyby mógł to zaprzeczyłby nawet, że był pracownikiem NASA.

Ostatnio w internecie pojawiło się wiele kontrowersyjnych teorii, co do kształtu naszej planety, w tej materii wypowiedział się nawet Shauqille O’Neil, twierdząc, że teorie spiskowe omawiające kwestie związane z kształtem naszej planety są zgodne z rzeczywistością. Ale powstaje pytanie czy warto popadać w tego typu myślenie, czy nie lepiej zrozumieć, że pomimo wielu teorii nasza planeta jest okrągła a nie płaska.

To, że znany zawodnik NBA lub jakiś człowiek określający siebie za kapłana z wyższym poziomem wtajemniczenia duchowego stwierdzi, że ziemia jest płaska, to nadal pozostaje to po prostu kłamstwem. Oto dalsza część rozmowy Nathana Thompsona z anonimowym byłym pracownikiem NASA z Starbucks.

,,Powiedziałem mu, wprost że świat musi być płaski, ponieważ astronauci mogą się utopić w kosmosie. Dodatkowo pomachałem fotografią przed jego nosem, ale to tylko wzbudziło jeszcze większe poirytowanie a nawet agresję. Naukowiec zapytał skąd do cholery zdobyłem tę fotografię, stwierdził dalej, że nie musi przede mną się tłumaczyć i ze mną rozmawiać oraz bym zrobił krok w tył i odszedł, gdyż rozmowa dobiegła końca.’’

Jest to tylko wierzchołek góry lodowej, dotyczący kwestii kształtu naszej planety. Piszemy dziś o tym, ponieważ czasem można w internecie przeczytać kuriozalne teksty na temat tego jak to ziemia jest płaska. Dziś trzeba wyraźnie stwierdzić, że dowody temu przeczą. Jeżeli ktoś upiera się przy tym, że mimo wszystko Ziemia jest płaska to już jego wybór, ale czasem lepiej jednak odrzucić teorię spiskową, bo nie wszystkie są zgodne z rzeczywistością i jedynie negatywnie wpływają na odbiór sformułowania teoria spiskowa.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *