Emmanuel Macron „rozpoczął kampanię prezydencką” wysyłając pojazdy opancerzone przeciwko protestującym.

„W związku z przybyciem pojazdów opancerzonych z żandarmerii do Paryża, mógł zgłosić swoją kandydaturę, ponieważ, symbolicznie, uważam, że przypomina ona jego mandat.” Powiedziała Le Pen, mówiąc również, że poprzednie pięć lat prezydentury Emmanuela Macrona charakteryzowało się chaosem, nieporządkiem, licznymi konfliktami oraz rosnącym podziałem narodu francuskiego.


Francuski prezydent Emmanuel Macron został oskarżony o użycie opancerzonych pojazdów policyjnych i gazu łzawiącego przeciwko zakazanemu „paryskiemu konwojowi wolności” po tym, jak prawie sto osób zostało aresztowanych przez policję. Niezależni dziennikarze donoszą o eskalacji przemocy względem protestujących, oraz rosnącej hipokryzji władzy politycznej we Francji.

Zatem mamy tutaj do czynienia z pewnym delikatnym „błyskiem sprawiedliwości”, a konkretnie chodzi nam o toczące się wewnętrzne śledztwo w Paryżu po tym, jak prezydent Francji Emmanuel Macron nakazał policji użycie opancerzonych czołgów i gazu łzawiącego, w celu zatrzymania „Konwoju Wolności”, który protestował przeciwko tak zwanym „szczepionkom” na COVID-19 i przepisom dotyczącym paszportu odporności (green pass).

Czy jednak powinno nas to dziwić, jeżeli ten sam prezydent stwierdził, że chce „zatopić” protestujących przeciwko „paszportom zdrowotnym”, w ludzkich ekskrementach. Cóż sami dostrzegacie z jakim poziomem, lub w zasadzie brakiem jakiegokolwiek poziomu, mamy tutaj do czynienia. Dodatkowo jeżeli zrozumiemy, że Macron to „twór” stworzony przez pieniądze Georga Sorosa, to szybko zrozumiemy iż Macron stoi po stronie tych tak zwanych „elit”, a nie zwykłych obywateli.

Notabene nie różni się to od tego, jak Adolf Hitler postrzegał naród niemiecki, którym rządził tak jak chciał. Traktował ludzi bardzo przedmiotowo, niczym bezmyślne ludzkie figury szachowe, które mógł ustawiać w taki sposób jak mu się zachciało, a tylko jego wola miała tutaj znaczenie. Niemniej jednak to ciekawe zachowanie Macrona, biorąc pod uwagę, że rok 2022 jest dla niego rokiem wyborczym. W międzyczasie mam nadzieję, że Konwój Wolności” zwiększy się dziesięciokrotnie, stukrotnie i pociągnie Europę ku wolności i zatrzyma obecny kurs ku „światu totalitarnemu”.

W sobotę w Paryżu policja aresztowała 97 osób, gdy protest na rzecz wolności trafił na ulice stolicy, pomimo zakazu nałożonego przez władze francuskie. Tymczasem wszczęte zostaje wewnętrzne śledztwo w sprawie działań jednego funkcjonariusza, po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie wideo, na którym jeden z demonstrantów został ranny w głowę po uderzeniu przez policję.”

Donosi Breitbart News.

Źródło: https://www.lemonde.fr/societe/article/2022/02/13/convois-de-la-liberte-une-centaine-de-personnes-interpellees-samedi-a-paris_6113468_3224.html

Z kolei według POLITICO podczas demonstracji nałożono również setki grzywien na poszczególne osoby. Jeden fragment materiału, który pojawił się w mediach społecznościowych, wydaje się nawet przedstawiać użycie policyjnego gazu łzawiącego przeciwko protestującym. Spójrzcie na źródło:

Źródło: https://www.politico.eu/article/french-police-fine-hundreds-in-an-attempt-to-fend-off-freedom-convoys/

Podobnie jak wiele innych krajów w Europie (oraz po za Europą jak na przykład w Kanadzie), Francja rozpoczęła ostrą rozprawę z protestującymi. W internecie pojawiło się wiele nagrań wideo, na których można zobaczyć jak organy ścigania biją demonstrantów i wybijają szyby w samochodach. Prawicowa kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen, była jednym z największych krytyków, uderzających w prezydenta Macrona, którego oskarżyła o rozpoczęcie kampanii prezydenckiej „pojazdami opancerzonymi”.

W związku z przybyciem pojazdów opancerzonych z żandarmerii do Paryża, mógł zgłosić swoją kandydaturę, ponieważ, symbolicznie, uważam, że przypomina ona jego mandat.” Powiedziała Le Pen, mówiąc również, że poprzednie pięć lat prezydentury Emmanuela Macrona charakteryzowało się chaosem, nieporządkiem, licznymi konfliktami oraz rosnącym podziałem narodu francuskiego.


Przeczytaj również:

„Konwój Wolności” w Kanadzie urósł do rangi już legendarnej. Obejrzyjcie teledysk związany z protestem Wolnych Kanadyjczyków.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


14 lutego, 2022


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *