Edward Snowden Cz.1 Tajemnica gwarantuje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo gwarantuje przewagę i zwycięstwo.

Drodzy Czytelnicy, czym dla Was jest wolność, patriotyzm, prawda i bycie człowiekiem? Jak daleko bylibyście w stanie się posunąć by bronić wartości, jakie wyznajecie? Posunęlibyście się daleko, a może nawet dalej niż sądzicie? Tajemnica gwarantuje bezpieczeństwo a bezpieczeństwo gwarantuje przewagę i ostateczne zwycięstwo. Taką zasadę wyznają tajne służby oraz sekretne organizacje. Wszystko to, co ważne i fundamentalne ma być okryte tajemnicą, ponieważ tylko w ten sposób będzie można osiągnąć wyznaczony cel bez dodatkowych przeciwności i opóźnień.

Jeżeli my coś wiemy, wówczas nikomu tego nie zdradzamy, gdyż nawet powierzenie sekretu jednej osobie z po za kręgu wtajemniczonych może skutkować wyjawieniem tajemnicy i przechwyceniem jej przez potencjalnych wrogów. Tak wygląda krąg mrocznych sekretów i agend rządowych. Nic, co znajduje się w obrębie danego obszaru nie może wypłynąć na jaw. Dlaczego dziś w taki sposób zaczynamy artykuł?

Otóż rozpoczynamy cykl poświęcony Edwardowi Snowdenowi, człowiekowi, o którym historia będzie jeszcze długo pamiętać. Historia czy też sami historycy tworzący w pewnym sensie ramy owej historii bardzo często dopuszczają się jej zakłamania, taka jest niestety prawda. Są osoby, które sprowadza się do roli fanatyków czy nawet ludzi niezrównoważonych psychicznie po, mimo że tak naprawdę byli oni nieziemsko inteligenti, byli oni rewolucjonistami swoich czasów.

Bardzo często też z ludzi, którzy w zasadzie z człowieczeństwa już nie wiele posiadają, kreuje się bohaterów i ikony warte zapamiętania oraz naśladowania. W przypadku Edwarda Snowdena nie zgadzamy się na to i dlatego też decydujemy się na opublikowanie felietonu opisującego sylwetkę tego człowieka naszych czasów. Człowieka, który osiągnął już bardzo wiele, a i mam przeczycie, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Snowden był gotowy poświęcić wszystko dla prawdy, był gotowy poświęcić wszystko, co dotychczas osiągnął nie dla swojej sławy czy też spełnienia chorych ambicji, lecz dla nas, zwykłych ludzi, którzy są codziennie okłamywani i manipulowani. Snowden sprzeciwił się NSA, CIA i wielu innym organizacjom USA. Rząd tego kraju z Obamą na czele demonizował Snowdena i robił wszystko by go ośmieszyć, zdyskredytować i ukazać jako przestępcę oraz terrorystę.

A zatem, Edward Snowden powiedział dość konglomeratowi zła, jaki panoszy się w wielu organizacjach naszego globu. Edward Snowden ujawnił wiele tajemnic, ujawnił wiele informacji, które nigdy nie miały wyjść na jaw. Zrobił to dla ludzi, mimo iż doskonale zdawał sobie sprawę z konsekwencji, jakie przyjdzie mu ponieść, a będzie to głównie bezkarna nagonka na jego osobę w mediach głównego nurtu, która zmieni dotychczasowe życie tego młodego i wybitnie utalentowanego człowieka.

Tajne projekty, które ujawnił przyczyniły się do lepszego zrozumienia, z czym obecnie mamy do czynienia. Edward Snowden od zawsze prezentował postawę patrioty. Chciał tego, co najlepsze dla kraju i był gotowy poświęcić swoje życie za Stany Zjednoczone, jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba. Dlatego też już na początku swojej dorosłej drogi wstąpił do armii z myślą o obronie ojczyzny. Niestety bardzo szybko okazało się, że w prawdzie posiada niezwykły umysł i inteligencje, ale ciało jest słabsze i nie poradzi sobie z przeciążeniami, jakie niesie ze sobą służba.

To też szybko został zwerbowany przez CIA, po czym po paru latach został agentem NSA, ponad to był doradcą wielu innych agencji rządowych. Z czasem jednak, przed jego oczyma zaczęło materializować się inne oblicze USA od tego, które miał przed oczyma do tej pory. Jakie to było oblicze? Pełna inwigilacja, nie zważanie na ludzkie życie, brak szacunku dla prywatności a nawet podstawowych praw przysługujących każdemu i wynikających bezpośrednio z konstytucji.

Snowden miał ogromny problem, który w nim narastał a o którym nie mógł rozmawiać ze względu na tajność. Otóż agent CIA czy też NSA nie może zdradzać, czym się zajmuje osobom postronnym. Jak łatwo się domyślić sytuacja w której człowiek inteligentny, przepełniony bardzo szczytnymi ideami oraz zasadami napotyka tak ogromne bezprawie i dodatkowo nie może o tym praktycznie z nikim porozmawiać skutkuje wzrostem frustracji a czasem nawet czegoś gorszego jak chociażby psychoza.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *