Dyplomatyczna ,,laska’’ w Unii Europejskiej. Macron i Merkel źródłem kłamstw o ,,Nord Stream 2’’ oraz ,,ACTA 2’’.

Udostępnij

Kilka dni przed samym głosowaniem politycy PO wszem i wobec ogłosili, że będą przeciwko ACTA 2. Gdy doszło do głosowania okazało się, że byli za ACTA 2. Czy tego typu postawa nie współgra doskonale z wypowiedzią Marka Belki, którą cytowaliśmy wcześniej? Jak można powierzyć takiej partii zaufanie i mandat walki w interesie Polski na arenie międzynarodowej, jeżeli czyny PO są całkowicie przeciwne wypowiadanym słowom i deklaracjom.


,,Od lat jestem zdania, że w sprawie zależności od Rosji warto się zastanowić, czy potrzeba nowych rurociągów czy raczej powinno się rozejrzeć na świecie za innymi zasobami, dzięki którym moglibyśmy pokryć nasze zapotrzebowanie na gaz.’’

Manfred Weber.

Manipulacja i propaganda w dzisiejszej Unii Europejskiej dosłownie nie ma granic. Czołowi przywódcy wspólnoty kłamią, oszukują i działają wbrew podstawowym zasadom nie tylko wspólnoty, ale uczciwej współpracy międzynarodowej. Pierwszym przykładem jest wypowiedz, od której dziś rozpoczęliśmy naszą publikację, wypowiedz z pozoru bardzo słuszna i potrzebna, ale to tylko pozory dla niezakłóconego procesu budowy rurociągu.

Otóż na Rosję nałożono sankcje gospodarcze i polityczne, politycy niemieccy wypowiadają się przeciwko nord stream 2 a jednak fakty dokonane wskazują na po pierwsze konsekwentną budowę nord stream 2 oraz zacieśnianie współpracy między Niemcami i Rosją. Zauważmy, że w historii Starego Kontynentu nigdy nie działo się dobrze, gdy ponad głowami innych państw Moskwa i Berlin rozpoczynały tego typu współpracę.

Zatem, czy owe pseudo sankcje nałożone na Rosję oraz de facto słowa bez pokrycia potępiające budowę nord stream 2 mają jakiekolwiek znaczenie wymierne, czy może są jedynie doskonałym wybiegiem socjotechnicznym, który doskonale definiują słowa byłego premiera Polski Marka Belki: ,,Dzisiaj w polityce trzeba po prostu kłamać. Trzeba jedno kłamstwo szybko przykryć drugim kłamstwem, tak, żeby o pierwszym ludzie zapomnieli.’’

Wypowiedz Marka Belki ujawnia całkowitą pogardę dla narodu oraz samej prawdy, dlatego powstaje zasadnicze pytanie o to czy tego typu pseudo politycy oraz środowisko z nimi powiązane powinni uczestniczyć w polityce, ponieważ nie można od jawnych kłamców oczekiwać i wymagać walki o dobro Europy, własnej ojczyzny oraz narodu. To wszystko sprawa, że Unia Europejska wymaga gruntownej odnowy po przez wprowadzenie reform.

Reformy są niezbędne, aby wreszcie kraje tak zwanej starej unii w tym szczególnie Francja i Niemcy zaczęły w sposób równoprawny traktować kraje tak zwanej nowej unii w tym Polskę. Nie może być tak, że Francja robi laskę, jak to kiedyś użył tego typu określenia pan Sikorki względem polityki USA. No, więc robi tę laskę Niemcom w postaci poparcia dla nord stream 2 w zamian za poparcie dla ACTA 2. Jest to sytuacja skrajnie kuriozalna i niebezpieczna.

Notabene należy stanowczo zauważyć, że ACTA 2 przeszło w Parlamencie Europejskim głosami polityków Platformy Obywatelskiej, którzy gdyby zagłosowali przeciwko to wówczas ACTA 2 wylądowałoby w śmietniku. Przy tej okazji zatrzymajmy się nad tą kwestią na moment gdyż obfituje ona w falę absurdów. Otóż politycy PO już od wielu miesięcy wykazują objawy pewnej schizofrenii, w przypadku głosowania nad ACTA 2 schizofrenia tej partii powróciła ze wzmocnioną siłą.

Kilka dni przed samym głosowaniem politycy PO wszem i wobec ogłosili, że będą przeciwko ACTA 2. Gdy doszło do głosowania okazało się, że byli za ACTA 2. Czy tego typu postawa nie współgra doskonale z wypowiedzią Marka Belki, którą cytowaliśmy wcześniej? Jak można powierzyć takiej partii zaufanie i mandat walki w interesie Polski na arenie międzynarodowej, jeżeli czyny PO są całkowicie przeciwne wypowiadanym słowom i deklaracjom. Przy tej okazji wielki ukłon w kierunku wyborców PO, ponieważ są oni wybitnie wyrozumiali.

Kończąc dzisiejszą publikację nasuwa się na myśl jeszcze jedna kwestia a w zasadzie dwie. Po pierwsze obserwujemy pewnego rodzaju tragikomedie, polegającą na dramacie samych Francuzów, którzy oszukani przez Macrona już od wielu tygodni protestują na ulicach, mało tego, oni giną na ulicach Francji. W momencie, gdy Macron robi laskę vel łaskę Merkel i nie zwraca uwagi na własnych obywateli, którzy de facto wybrali go na urząd Prezydenta.

Z kolei druga kwestia to zapytanie o to czy Nord Stream 2 nie mógł przebiegać przez terytorium Polski? Widocznie, jeżeli nie mógł to nie wróży to dobrze na przyszłość, gdyż ujawnia pewnego rodzaju destrukcyjne plany Moskwy i Berlina względem Europy i względem Rzeczpospolitej.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

3 thoughts on “Dyplomatyczna ,,laska’’ w Unii Europejskiej. Macron i Merkel źródłem kłamstw o ,,Nord Stream 2’’ oraz ,,ACTA 2’’.

 1. https://www.youtube.com/watch?v=DwaOxb6Qoig

  Przeczytalem i przesluchalem pewnie jako jedyny w Polsce caly poltoragodzinny wywiad jaki Pan Prezydent Federacji Rosyjskiej Wladimir Wladimirowicz Putin udzielil angielskiemu „Financial Times” w dniu 27 czerwca 2019 r. Oto niektore fragmenty ktore przetlumaczylem:
  .

  red. Barber :

  Angela Merkel zrobila blad ?

  W.Putin:

  Kardynalny blad.[…] Ta cala liberalna ideologia, nie mowie teraz o ich przedstawicielach, no ci przedstawiciele niczego nie robia. Mowia, ze tak trzeba, ze tak jest dobrze. A co takiego jest dobrze ? Im dobrze bo siedza w wygodnych gabinetach a tym ktorzy na codzien spotykaja sie z tymi problemami w Teksasie czy na Florydzie juz tak dobrze nie jest. Ktos o nich mysli ?

  To samo jest w Europie. Z wieloma kolegami rozmawialem na ten temat no wszyscy milcza.Mowia, ze nie moga praktykowac bardziej restrykcyjnej polityki emigracyjnej z tego czy innego powodu. A dlaczego ? Sami nie wiedza dlaczego. Bo takie jest prawo. To zmiencie to prawo !

  Ma sami tez nie malo mamy w tej sferze problemow. Mamy przeciez otwarte granice z bylymi radzieckimi republikami no oni przynajmniej wszyscy mowia po rosyjsku, rozumie Pan ?
  […] Dla nas ta sytuacja tez nie jest taka prosta no my przynajmniej staramy sie pracowac w tym kierunku. A liberalna ideologia zaklada ze niczego nie wolno robic. Zabijaj, kradnij, gwalc – tobie wolno bo jestes emigrantem a my musimy bronic twoich praw. Jakich praw ? Naruszyles prawo – ponies za to prawne konsekwencje. Dlatego tez sama ta ideologia liberalna juz sie przezyla i weszla w konflikt z interesami przewazajacej wiekszosci obywateli tych krajow.

  To samo jest z wartosciami konserwatywnymi.Ja nie chce nikogo obrazac nas i tak wyzywaja od homofobow i innych. My nic nie mamy przeciwko ludziom o nietradycyjnej orientacji seksualnej. Daj im Boze zdrowia niech zyja jak chca. No niektore tendencje wydaja sie nam zbyteczne. Co sie dotyczy dzieci to nawymyslali, ze mamy 5 czy nawet 6 roznych plci sam juz nie wiem nawet jakich. No niech bedzie wszystkim dobrze my nic przeciwko nim nie mamy. No nie wolno przy tym zapominac i o kulturze i o tradycjach i o milionach tradycyjnych rodzin ktore tymi wartosciami i zyja ?

  red. Barber :

  A Panskie poglady na religie ?

  W.Putin :

  Powinna ona odgrywac ta role ktora sie sformowala na dzien dzisiejszy. Religii nie wolno usuwac z kulturowej przestrzeni. Nie wolno nia takze manipulowac. My jestesmy w Rosji narodem prawoslawnym a pomiedzy prawoslawiem i katolicyzmem zawsze byly problemy. No wiec ja teraz powiem troche o katolikach. Czy sa tam problemy ? Sa. No nie wolno ich wyolbrzymiac i z ich pomoca starac sie zniszczyc Kosciol rzymsko-katolicki – oto czego absolutnie czynic nie wolno.
  A ja mam czasami takie wrazenie, ze oddzielne elementy, oddzielne problemy w kosciele katolickim zaczynaja tymi kregami liberalnymi byc uzywane jako instrument zniszczenia samego Kosciola. A to ja uwazam nieprawidlowym i niebezpiecznym.

  No dobrze, a my to juz zapomnielismy o tym ze zyjemy w swiecie ktory byl zbudowany na wartosciach biblijnych ?
  Nawet i ateisci o tym wiedza a przeciez my wszyscy zyjemy w jednym i tym samym swiecie. Mozna nie wspominac o tym kazdego dnia i nie chodzic do swiatyni i nie bic glowa poklonow do samej ziemi pokazujac jakim to ty chrzescijaninem, muzulmaninem czy Judejczykiem jestes no w duszy w sercu powinienes miec jakies
  podstawowe ludzkie zasady i moralne wartosci. W tym kontekscie tradycyjne wartosci sa bardziej stabilne i wazniejsze dla milionow ludzi czym ta liberalna ideologia ktora wedlug mojego punktu widzenia na naszych oczach ulega rzeczywistej destrukcji i zniszczeniu ?

  red. Barber :

  Porozmawiajmy o sytuacji finansowej Rosji….

  W. Putin :

  Co sie dotyczy rezerw finansowych to Pan sie troszeczke pomylil : mamy nie 460 mrd. a ponad 500 mrd. USD zapasow zlota. Wychodzimy bowiem z tego zalozenia, ze Rosja musi sobie stworzyc taki worek bezpieczenstwa (air-bag) ktory by pozwolil nam czuc sie komfortowo i bezpiecznie. (…)

  Autor tlumaczenia: Быдлошевский Л.З. – wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski.

 2. https://www.youtube.com/watch?v=yyfJRQqNnnA

  Pewnie o tym, ze nikt z Polski nie przyjechal na XXIII Miedzynarodowe Forum Gospodarcze w St. Petersburgu ktore to sie odbylo w dniach 6-8 czerwca 2019 r. to chyba nawet Wy slyszeliscie, prawda ❓

  A o tym, ze ponad 17 000 uczestnikow ze 140 krajow swiata m.in. Premier Chin, Sekretarz Generalny ONZ, Premier Slowacji, Prezydent Bulgarii, Min. Gospodarki RFN Altmaier z Premierem Rzadu Saksonii Michaelem Kretschmerem i Premierem Rzadu Mecklenburg-Vorpommern oraz bylym kanclerzem RFN Schröderem brali tam tez ze strony RFN udzial to chyba tez slyszeliscie, prawda ? I o tym, ze wartosc tam zawartych kontraktow handlowych wyniosla wedlug organizatorow 43 miliardy USD to tez wiecie, prawda ❓

  Ale na pewno nie wiecie o tym, ze Wojewoda Dolnoslaski Przybylski Cezary napisal dwa tygodnie po tym pelnym sukcesu biznesowego „Petersburskim Forum” list do tego Premiera Kretschmera w ktorym poucza go z duszpasterska troska ze z Putinem nie wolno absolutnie rozmawiac bo ukradl on tym dolnoslaskim banderowcom ich Krym. Pewnie tego „cezarego” rodzice z „Akcja Wisla” zostali do Wroclawia przesiedleni i jest on uczuciowo bardzo z tym Krymem zwiazany. Jak bylo tak bylo ale ten dolnoslaski kuszcz graniczy z Saksonia wiec ten idiota nawet mogl cos takiego o europejskiej polityce gospodarczej napisac i to calkowicie bezkarnie, prawda ❓

  I absolutnie tez tego multimilionera z kibucu warszawskiego – zaklamanego starego Zyda parchatego Nike-Kurшina – nie sluchajcie, ze niby z tym najwiekszym na swiecie krajem i Waszym sasiadem trzeba w koncu zaczac jak ludzie cywilizowani rozmawiac. On jest stara ruska onuca smierdzaca i agentem Wladimira Wladimirowicza Putina bioracym za te prowokacje antypolskie ruble ale zlote, bo Zydzi zloto to tak bardzo ukochali niczym Polacy Domy Handlowe zwane dla ich jeszcze wiekszego zbydlecenia „Galeriami”, prawda ❓

  1. O tym, ze na tym Forum premier Chin spotkal sie z Putinem po raz TRZYDZIESTY (30) w ciagu ostatnich SIEDMIU (7) lat, to Wy oczywiscie nie slyszeliscie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! „Suwereny” to tak maja ❗

  2. A o tym, ze zlowrogi Putin w Rosji juz kilkanascie lat temu wprowadzil LINIOWY podatek dochodowy w wysokosci 10% i po tym przychody panstwa tylko w nastepnym roku wzrosly
  o kilkanascie % to tez o tym nie slyszeliscie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! „Suwereny” to tak maja ❗

  3. A o tym, ze juz w 2017 r. Rosja wyprzedzila USA jako najwiekszego na swiecie eksportera pszenicy to tez o tym nie slyszeliscie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! „Suwereny” to tak maja ❗

  4. A o tym, ze w grudniu 2019 r. zostal oddany do uzytku wspolny chinsko-rosyjski gazociag pod nazwa „Sila Syberii” o dlugosci 2200 km i rocznej przepustowosci 38 mrd m3 to tez o tym nie slyszeliscie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! „Suwereny” to tak maja ❗

  https://www.youtube.com/watch?v=BvMK9xUYjJo

  https://www.youtube.com/watch?v=SIegkXR9Pr8

  5. Ale o tym, ze w 2020 r. zostanie tak czy owak oddany do uzytku wspolny rosyjsko-niemiecko-holendersko-austriacko-francuski gazociag na dnie Morza Baltyckiego pod nazwa „Nordstream 2” o dlugosci 1224 km i rocznej przepustowosci 55 mrd m3 to o tym jednak slyszeliscie, prawda ? Widzicie ? Kompletnymi Idiotami jednak nie jestescie, bo Jezus jest dobry i milosierny dla kazdej owieczki czy innego barana – nawet dla tego polskiego katolickiego ❗

  6. Ale o tym, ze tez w grudniu 2019 oddano juz do uzytku turecko-rosyjski gazociag o nazwie „Turkish Stream” wiodacy na dnie Morza Czarnego o rocznej przepustowosci 31,5 mlrd. m3 a w budowie jest druga nitka tego gazociagu wiodaca do Serbii, Bulgarii, Bosni-Herzegowiny i na Wegry a Serbia ukonczyla juz 403 kilometrowy odcinek na swoim terytorium az do granicy z Bulgaria i z Wegrami to tez o tym nie slyszeliscie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! Suwereny” to tak maja ❗

  https://www.youtube.com/watch?v=iUiZ2WqgUTY

  7. A i o tym, ze w Rosji na stoczni w St. Petersburgu koncza budowac od razu 3 jednoczesnie atomowe lodolamacze najwieksze na swiecie : „Syberia”, „Ural” i „Arktyka” dodatkowo do tych 7 obecnie posiadanych przez Rosje tez najwiekszych na swiecie atomowych lodolamaczy to tez o tym nie slyszeliscie, prawda ? I o tym ze tym samym powstal rosyjski potezny Polnocny Szlak Morski laczacy Europe z Azja to tez nie slyszeliscie, prawda ? Rozumiem. Wam Morawski Jedwabny Szlak zmajstrowal i Miedzymorze oraz elektryczne wodzidla a nawet Mierzeje Wislana Wam przekopie zebyscie zwariowali ze szczescia, prawda ❓

  https://www.youtube.com/watch?v=Vde0ZJN1OQg

  8. A i o tym ze we wrzesniu 2019 Rosja zwodowala najwieksza na swiecie atomowa lodz podwodna „Belgorod” o dlugosci 184 m i wazaca 30 000 ton oraz mogaca zanurzac sie na glebokosc do 500 m i przystosowana do odpalania torpedy – drona o nazwie „Posejdon” o napedzie atomowym i z glowicami atomowymi o mocy 100 MT i predkosci do 200 km/h oraz o miedzykontynentalnym obszarze dzialania do 10 000 kilometrow i i ze taki jeden „Posejdon” wystarczy aby amerykanski lotniskowiec wraz z kilkunastoma okretami towarzyszacymi lub jakies New York albo Miami w perzyne obrocic lacznie z ich wielotysieczna genetycznie nieodwracalnie zdeformowana zaloga vel ludnoscia to o tym ez nie slyszeliscie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! „Suwereny” to tak maja ❗

  https://www.youtube.com/watch?v=LFrwaTUcxjE

  9. Ale o tym ze 28 grudnia 2019 wszedl w stan pelnej gotowosci bojowej Pulk Rakiet Hypersonicznych o nazwie „AWANGARD” o napedzie atomowym w sklad ktorego wchodzi 20 wyrzutni z glowicami atomowymi i rakiety te jak wiadomo osiagaja predkosc 22 000 km/h vel 7 km/sek i nie maja analogow na swiecie a obrony przed nimi na dzien dzisiejszy nawet USrael nie ma to z pewnoscia wiecie bo wam „wasze” media niezalezne o tym powiedzialy, prawda ❓

  https://www.youtube.com/watch?v=vUMy25WbWLM

  10. A i o tym, ze rowniez koncem grudnia 2019 r. eskadra rosyjskich TU-31 B wyposazona zostala w hypersoniczne rakiety „Kindzal” lecace z predkoscia 10 000 km/h vel 3 km/sek. i mogace niszczyc cele naziemne np. USraelski lotniskowiec nawet z odleglosci klkuset kilometrow to tez pewnie nie wiecie, prawda ? Nie przejmujcie sie ! „Suwereny” to tak maja ❗

  https://www.youtube.com/watch?v=qBzp36j0OXo

  Русские красавчики ❗❗❗ Путин молодец ❗ ❗❗

  https://www.youtube.com/watch?v=RTKwfLgcSzw

  P.S.

  W zasadzie to mam wyrzuty sumienia jako prawoslawny Chrzescijanin ze wam o tym wszystkim pisze i sie nad wasza polityczna glupota i arogancja pastwie sadystycznie niczym Brat Epstein czy Brat Weinstein nad dziecmi malymi bo sobie jeszcze po tych informacjach jakas krzywde uczynicie albo w depresje wpadniecie i w finalny obled antyrosyjski i skonczycie marnie jak v-ce Prezes Prawa i Sprawiedliwosci Macierewicz Antoni na jakiejs terapii wstrzasowej na Oddziale Zamknietym lub jak Leszek Miller jr. na sznurze ❓

  https://www.youtube.com/watch?v=6PjpZLbhUm4

  Autor: Быдлошевский Л.З. – wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

 3. https://www.youtube.com/watch?v=TkhavxHXwhM

  Jakby akademik Iwan Pawlow do swoich eksperymentow zamiast psow uzyl wspolczesnych Polakow a zamiast kielbasy powiesil portret Владимира Владимировича to piany by tyle te polskie „suwereny” nawydzielaly zeby nie na jedna a na kilka Nagrod Nobla wystarczylo dla tego wielkiego Rosjanina, prawda ❓

  Unikalna w calym świecie szczekaczka na usługach USraela czyli państewko narodu prowokatorow wykonuje swoją podłą agenturalna robote prowokujac dzis Rosję jak przed II Wojna Swiatowa prowokowalo Niemcy i tym samym sie ta Wasza intryga podobnie jak wtedy tak samo skonczy, prawda ❓

  https://www.youtube.com/watch?v=vZSwEOfUVUg

  Wy rzeczywiscie to sadzicie ze Rosjanie, juz nie mowiac o Bialorusinach dla ktorych Chatyn jest swietym miejscem, wam kiedykolwiek wybacza dewastowanie grobow ich Ojcow i Braci poleglych milionami za wolnosc Europy i Swiata – bo dla ich zateizowanych spoleczenstw pomniki sa grobami – o czym wy antyslowianscy Glupopolacy wchodzacy do дupy zachodnim pederastom i pedofilom nie tylko watykanskim nawet nigdy nie slyszeliscie, prawda ❓

  https://www.youtube.com/watch?v=xjJXfH-RbEE

  Ilekroc czytam wpisy Polakow pod jakimkolwiek watkiem o Rosji i Rosjanach to utwierdzam sie w przekonaniu ze dobre 90 % potomkow tego kiedys dumnego i wielkiego narodu slowianskiego jest systemowymi Biorobotami-Zombi odtwarzajacymi programy wgrane im przez „niezalezne” polskojezyczne niemieckie media do ich pustych i tepych lbow, prawda ❓

  Zadluzone na ponad BILION zlotych nędzne, ekonomiczne i polityczne a przede wszystkim militarne ZERO jak i jego zidiociale nie tylko medialnie „suwereny” jewrokolchozne w swojej arogancji i technologicznym zacofaniu magamontowni zachodnich koncernow nie maja umiaru w niczym, prawda❓

  PiS – owska historyczna polityka robi z Polaków duchowych i moralnych inwalidów, żyjących starymi kompleksami, obrazami i cierpieniami skrępowanymi z historycznymi niekonczacymi sie porazkami, prawda ❓

  Putin jest grozny, Putin jest zly, Putin ma bardzo ostre kly ❗

  Nie pozwolił na amerykańskie bazy na Bliskim Wschodzie i na Krymie. Zakazal w Rosji publicznego propagowania zboczen seksualnych na czele z homoseksualizmem i zgromadzil w Centralnym Banku Rosji ponad 12 000 ton zlota oraz oddluzyl Rosje od miedzynarodowej lichwy praktycznie do zera, prawda ❓

  Kilka lat lat temu wywalil z Rosji wojtylowego Starszego Brata w Wierze „wegra” Sorosa z jego zdradzieckimi antyslowianskimi przybudowkami i jak sam przyznał – „zrobił to kilkadziesiąt miliardów dolarów za póżno ! ” Soros i te jego fundacje i antypolskie organizacje w Polsce mają się dobrze a on sam otrzymal nawet od waszego prezydenta najwyższe polskie odznaczenie o czym wy pewno nawet nie wiecie, prawda ❓

  Premier Orban to nawet zrobił a podnozkowate Polaki taplaja sie dalej w warszawskim szambie i ryje swe wydzieraja na Rosje jak дebile jakies ciagle powtarzajac banaly o „smierdzacych ruskich onucach” i „kacapach” a wyjatkowo oczytane Polaki o 17 wrzesnia i o Katyniu oraz o calkowicie niepotrzebnym wyzwoleniu Polski przez Armie Czerwona z Unii Polsko-Niemieckiej i o tym, ze te Polaki pozniej az do 1990 roku strasznie cierpialy biedne one jedne, prawda ❓

  Autor: Быдлошевский Л.З. – wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.