Dyplomatyczna ,,laska’’ w Unii Europejskiej. Macron i Merkel źródłem kłamstw o ,,Nord Stream 2’’ oraz ,,ACTA 2’’.

Kilka dni przed samym głosowaniem politycy PO wszem i wobec ogłosili, że będą przeciwko ACTA 2. Gdy doszło do głosowania okazało się, że byli za ACTA 2. Czy tego typu postawa nie współgra doskonale z wypowiedzią Marka Belki, którą cytowaliśmy wcześniej? Jak można powierzyć takiej partii zaufanie i mandat walki w interesie Polski na arenie międzynarodowej, jeżeli czyny PO są całkowicie przeciwne wypowiadanym słowom i deklaracjom.


,,Od lat jestem zdania, że w sprawie zależności od Rosji warto się zastanowić, czy potrzeba nowych rurociągów czy raczej powinno się rozejrzeć na świecie za innymi zasobami, dzięki którym moglibyśmy pokryć nasze zapotrzebowanie na gaz.’’

Manfred Weber.

Manipulacja i propaganda w dzisiejszej Unii Europejskiej dosłownie nie ma granic. Czołowi przywódcy wspólnoty kłamią, oszukują i działają wbrew podstawowym zasadom nie tylko wspólnoty, ale uczciwej współpracy międzynarodowej. Pierwszym przykładem jest wypowiedz, od której dziś rozpoczęliśmy naszą publikację, wypowiedz z pozoru bardzo słuszna i potrzebna, ale to tylko pozory dla niezakłóconego procesu budowy rurociągu.

Otóż na Rosję nałożono sankcje gospodarcze i polityczne, politycy niemieccy wypowiadają się przeciwko nord stream 2 a jednak fakty dokonane wskazują na po pierwsze konsekwentną budowę nord stream 2 oraz zacieśnianie współpracy między Niemcami i Rosją. Zauważmy, że w historii Starego Kontynentu nigdy nie działo się dobrze, gdy ponad głowami innych państw Moskwa i Berlin rozpoczynały tego typu współpracę.

Zatem, czy owe pseudo sankcje nałożone na Rosję oraz de facto słowa bez pokrycia potępiające budowę nord stream 2 mają jakiekolwiek znaczenie wymierne, czy może są jedynie doskonałym wybiegiem socjotechnicznym, który doskonale definiują słowa byłego premiera Polski Marka Belki: ,,Dzisiaj w polityce trzeba po prostu kłamać. Trzeba jedno kłamstwo szybko przykryć drugim kłamstwem, tak, żeby o pierwszym ludzie zapomnieli.’’

Wypowiedz Marka Belki ujawnia całkowitą pogardę dla narodu oraz samej prawdy, dlatego powstaje zasadnicze pytanie o to czy tego typu pseudo politycy oraz środowisko z nimi powiązane powinni uczestniczyć w polityce, ponieważ nie można od jawnych kłamców oczekiwać i wymagać walki o dobro Europy, własnej ojczyzny oraz narodu. To wszystko sprawa, że Unia Europejska wymaga gruntownej odnowy po przez wprowadzenie reform.

Reformy są niezbędne, aby wreszcie kraje tak zwanej starej unii w tym szczególnie Francja i Niemcy zaczęły w sposób równoprawny traktować kraje tak zwanej nowej unii w tym Polskę. Nie może być tak, że Francja robi laskę, jak to kiedyś użył tego typu określenia pan Sikorki względem polityki USA. No, więc robi tę laskę Niemcom w postaci poparcia dla nord stream 2 w zamian za poparcie dla ACTA 2. Jest to sytuacja skrajnie kuriozalna i niebezpieczna.

Notabene należy stanowczo zauważyć, że ACTA 2 przeszło w Parlamencie Europejskim głosami polityków Platformy Obywatelskiej, którzy gdyby zagłosowali przeciwko to wówczas ACTA 2 wylądowałoby w śmietniku. Przy tej okazji zatrzymajmy się nad tą kwestią na moment gdyż obfituje ona w falę absurdów. Otóż politycy PO już od wielu miesięcy wykazują objawy pewnej schizofrenii, w przypadku głosowania nad ACTA 2 schizofrenia tej partii powróciła ze wzmocnioną siłą.

Kilka dni przed samym głosowaniem politycy PO wszem i wobec ogłosili, że będą przeciwko ACTA 2. Gdy doszło do głosowania okazało się, że byli za ACTA 2. Czy tego typu postawa nie współgra doskonale z wypowiedzią Marka Belki, którą cytowaliśmy wcześniej? Jak można powierzyć takiej partii zaufanie i mandat walki w interesie Polski na arenie międzynarodowej, jeżeli czyny PO są całkowicie przeciwne wypowiadanym słowom i deklaracjom. Przy tej okazji wielki ukłon w kierunku wyborców PO, ponieważ są oni wybitnie wyrozumiali.

Kończąc dzisiejszą publikację nasuwa się na myśl jeszcze jedna kwestia a w zasadzie dwie. Po pierwsze obserwujemy pewnego rodzaju tragikomedie, polegającą na dramacie samych Francuzów, którzy oszukani przez Macrona już od wielu tygodni protestują na ulicach, mało tego, oni giną na ulicach Francji. W momencie, gdy Macron robi laskę vel łaskę Merkel i nie zwraca uwagi na własnych obywateli, którzy de facto wybrali go na urząd Prezydenta.

Z kolei druga kwestia to zapytanie o to czy Nord Stream 2 nie mógł przebiegać przez terytorium Polski? Widocznie, jeżeli nie mógł to nie wróży to dobrze na przyszłość, gdyż ujawnia pewnego rodzaju destrukcyjne plany Moskwy i Berlina względem Europy i względem Rzeczpospolitej.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *