Donald Trump potwierdził w wywiadzie dla Washington Post, relokację części wojsk z Niemiec do Polski.

Obecność amerykańska w Polsce, nie stanowi zagrożenia dla naszej suwerenności, wręcz przeciwnie, to gospodarczy bodziec, który przyspieszy rozwój Rzeczpospolitej. Do nas i naszych polityków należy, aby w przemyślany sposób kierować ów rozwojem. To znaczy, powinniśmy czerpać jak najwięcej z amerykańskiej myśli technologicznej a następnie adaptować ją w Polsce, w Polskich firmach i przedsiębiorstwach.


Donald Trump udzielił wywiadu dla Washington Post, w którym Prezydent USA był pytany o pozycję jego kraju w NATO oraz o przyszłość wojsk amerykańskich w Niemczech. Ze strony przywódcy USA padła konkretniejsza odpowiedź niż dotychczas. Do tej pory Donald Trump raczej unikał jakiejkolwiek deklaracji odnośnie losów części amerykańskich żołnierzy, którą prezydent USA planuje zabrać z baz w Niemczech.

Podczas wywiadu przeprowadzanego przez Washington Post także padło to pytanie. Tym razem prezydent Trump był bardziej konkretny: „Wojska zostaną wysłane do dwóch lokalizacji, z czego jedna to Polska. Połowę żołnierzy sprowadzę do domu, a drugą połowę do miejsc, które na to zasługują.” Stwierdził Trump. Odpowiedz ta i ostatnie decyzje prezydenta USA, doprowadzają do szału niektórych niemieckich polityków.

Otóż wymyślili oni sobie koncepcję doskonałego pasożytowania na innych. W czasie II wojny Światowej naród Niemiecki niczym walec przetoczył się przez Europę dokonując kradzieży, gwałtów, morderstw, oferując jedynie zniszczenie. Jednak II wojna światowa dobiegła końca. Obecnie Niemcy pasożytują po przez Unię Europejską a także liczne sojusze. Jednym z nich był sojusz z USA, gdzie to armia amerykańska de facto oferowała bezpieczeństwo Niemcom, by ci po „cichu” mogli realizować swoje biznesy z Putinem.

Biznesy, które jawnie łamią wszelkie możliwe zasady wspólnoty europejskiej. Jednak jak już zauważyliśmy, Polskę można dosłownie za wszystko karcić, a z kolei Niemcy, które tworzą Nord Stream 2, znajdują się całkowicie po za jakąkolwiek kontrolą. Donald Trump zauważył tę zbieżność, stąd między innymi jego decyzja o wycofaniu wojsk z Niemiec a następnie relokowanie części z nich właśnie w Polsce.

Jak podaje niemiecka prasa, mieszkańcy nie mogą uwierzyć w to, że znana na całym świecie baza wojskowa Ramstein pustoszeje. Wywożony jest sprzęt wojskowy oraz relokowani żołnierze. To niedobra informacja dla Merkel, która w myśl niemieckiego pasożytowania utraci militarną dojną krowę. Ale to już nie nasz problem, nie nasze zmartwienie, dla nas istotną rzeczą jest to, że prawdopodobnie ponad dwa tysiące żołnierzy amerykańskich trafi do Polski. W tym najnowocześniejszy sprzęt i technologia.

Liczne polskie niezależne portale, które dostrzegają prawdę w wielu kwestiach, akurat w kwestii wojsk amerykańskich w Polsce mylą się, uważając, iż to zaczyn jakiejś bliżej nieokreślonej okupacji. Otóż nie popadajmy w szaleństwo, nie doszukujmy się wszędzie spisków i nie wprowadzajmy Polaków w błąd. Drodzy Czytelnicy, nie ulega wątpliwości, że większa obecność amerykańska w Polsce to znacznie większe bezpieczeństwo dla naszego narodu.

I oczywiście mamy tutaj na myśli obecność militarną, ale także gospodarczą, ponieważ to jest ważne, aby czerpać od amerykanów na dwóch płaszczyznach, to jest na płaszczyźnie wojskowej i technologicznej, oraz na płaszczyźnie gospodarczej i w związku z tym na tworzących się coraz to nowszych powiązaniach biznesowych. To gwarantuje szybki rozwój, a także bogacenie się narodu, podobna sytuacja miała miejsce w Tajwanie, gdzie amerykanie stanowili potężny impuls do szybkiego rozkwitu ekonomicznego.

Zatem raz jeszcze podkreślamy, obecność amerykańska w Polsce, nie stanowi zagrożenia dla naszej suwerenności, wręcz przeciwnie, to gospodarczy bodziec, który przyspieszy rozwój Rzeczpospolitej. Do nas i naszych polityków należy, aby w przemyślany sposób kierować ów rozwojem. To znaczy, powinniśmy czerpać jak najwięcej z amerykańskiej myśli technologicznej a następnie adaptować ją w Polsce, w Polskich firmach i przedsiębiorstwach.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. co.express.eu


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *