Częstotliwość 432 HZ źródłem tajemnicy uzdrawiania.

,,Jeśli chcesz odkryć sekrety wszechświata, pomyśl o energii, częstotliwości i wibracjach.’’

Nikola Tesla.

W miarę, jak uzdrawianie dźwiękiem staje się coraz popularniejsze, coraz więcej osób zaczyna się interesować tym fenomenem. Coraz więcej osób uczy się intonowania oraz słuchania określonych częstotliwości. Naukowcy badający dźwięki i ich wpływ na ciało uważają, że ta gałąź nauki to przyszłość współczesnej cywilizacji. Chociaż leczenie dźwiękiem dopiero zaczyna wkraczać w główny nurt, to było używane jako starożytna metoda leczenia przez wiele stuleci w różnych religiach. Nawet naukowcy tacy jak Nikola Tesla i Albert Einstein podkreślali znaczenie wibracji i częstotliwości.

Nauka dowiodła, że ​​wszystko składa się z energii i że wszystko ma swoją własną wibrację i częstotliwość, którą można następnie zwiększyć lub zmniejszyć. Wibracje jednej osoby, mogą wpływać na energię innej osoby. Możesz przeczytać więcej na temat zagłębiając się w wyniki badań prowadzonych przez Instytut Heart Math, gdzie tamtejsi naukowcy prowadzą badania nad ludzką aurą. Dr Herbert Benson, profesor, autor, kardiolog i założyciel Harvard’s Mind Body Medical Institute badał, w jaki sposób uzdrawianie dźwiękiem może pomóc w wywoływaniu relaksu całego organizmu.

Reakcję relaksacyjną definiuje się jako zdolność jednostki do zachęcania ciała do uwalniania substancji chemicznych i sygnałów mózgowych, które powodują relaksację mięśni, spowolnienie oddychania i spadek ciśnienia krwi. Oddziaływanie dźwiękiem może także zmniejszyć objawy IBS oraz przeciwdziałać fizjologicznym zmianom stresu i reakcji na walkę lub ucieczkę, w tym napięcie mięśni, ból głowy, rozstrój żołądka, przyspieszone bicie serca i płytki oddech.

Dr Ranjie Singh, neurolog, pisarz, biznesmen i globalny pedagog, odkrył, że intonowanie dźwięków o określonej częstotliwości oferuje wiele korzyści, w tym kurczenie się guza i zwiększony sen. Uważa się również, że śpiewanie dotlenia mózg, zmniejsza częstość akcji serca, poprawia ciśnienie krwi i uspokaja aktywność fal mózgowych. Może nawet spowodować synchronizację lewej i prawej półkuli mózgu. Jonathan Goldman, amerykański autor, muzyk i nauczyciel w dziedzinie harmoniki i uzdrawiania dźwiękiem mówi, że:

,,Dr Alfred Tomatis wykorzystał dźwięki mnichów gregoriańskich, aby stymulować uszy, mózg i układ nerwowy pacjentów. Jego praca jest bardzo ważna w odniesieniu do naukowych i medycznych zastosowań dźwięku i śpiewu.

Odkrył, że niektóre dźwięki, które są szczególnie bogate w harmoniczne głosowe dodatki, stymulują i ładują korę mózgową oraz cały system nerwowy. Kilka lat temu nagrania gregoriańskiego śpiewu były bardzo popularne, dziś niestety obserwujemy spadek zainteresowania tego typu muzyką.’’

Z kolei Inne badanie przeprowadzone w 2006 roku dotyczące efektów transcendentalnej medytacji ujawniły, że tego typu forma relaksu może obniżyć ciśnienie krwi i napięcie autonomicznego układu nerwowego serca oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej serca.

Seria eksperymentów przeprowadzonych przez inżyniera neurologicznego Dr. Margaret Patterson i Dr. Ifora Capela ujawniły, w jaki sposób fale mózgowe alfa pobudziły produkcję serotoniny. Dr Capel wyjaśnił: ,,Każde centrum mózgu generuje impulsy o określonej częstotliwości. Innymi słowy, wewnętrzny system komunikacji mózgu, jego język, jeżeli tak wolicie, jest oparty na częstotliwości.’’

Większość muzyki na świecie została dostrojona do 440 Hz, ponieważ Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) promowała ją w 1953 roku. Jednak patrząc na wibracyjną naturę wszechświata, możliwe jest, że ta wysokość nie jest w rzeczywistości zgodna z naturalnym rezonansem natury i może generować negatywne skutki na ludzkie zachowanie i świadomość. Innymi słowy częstotliwość 440 HZ szkodzi naszemu organizmowi.

Naukowcy uważają, że muzyka o częstotliwości 440 HZ faktycznie stoi w konflikcie z naszym ciałem. Mówi się, że ta muzyka pobudza ego i funkcję lewego mózgu, które mogą tłumić naszą intuicję. Istnieje mnóstwo spisków wokół tej częstotliwości, niemniej jednak wiele wydaje się prawdopodobnych. 432 HZ jest matematycznie zgodne z wzorcami wszechświata. Mówi się, że 432 HZ wibruje ze złotym środkiem Wszechświata, Phi i jednoczy właściwości światła, czasu, przestrzeni, materii, grawitacji i magnetyzmu z biologią, kodem DNA i świadomością człowieka.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *