Część społeczeństwa udzieliła telewizji wielkiej „mocy”, oddała swój umysł i wolną wolę pod niewolę medialnej propagandy.

Wiedza to wolność, wiedza to fundament w odróżnianiu kłamstwa od prawdy. Wiedza i prawda idą w parze przed świadomością i przebudzeniem. Z kolei kłamstwo to zniewolenie, wypaczenie, ograbienie człowieka z wszystkiego, co najlepsze. Tylko prawda się liczy, tylko ona jest interesująca i tylko ona wyzwala z kajdan wynaturzenia opartego na kłamstwie popularyzowanym przez mainstream i tamtejszą propagandę.


„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. (…) Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Szanowni Państwo z pewnością wielu z Was miało okazję oglądać takie niezależne telewizje jak chociażby: wRealu24, NTV Janusza Zagórskiego czy wreszcie Media Narodowe. Wyobraźcie sobie teraz sytuację, w której tego typu poziom informacji byłby emitowany w mediach mainstreamowych jak TVP, Polsat i TVN. I jak jeszcze możemy położyć po całej długości tak zwaną „lagę”, jeżeli chodzi o Polsat i TVN to niestety podobnie postąpić w przypadku TVP nie wolno. Dlaczego?

TVN i Polsat to nie są telewizje Polskie, one są tylko polskojęzyczne i w zasadzie każdy świadomy człowiek o tym doskonale wie. To też w oparciu o tego typu wiedzę, nie można oczekiwać rzetelnych i zgodnych z prawdą informacji, nie można oczekiwać kompetentnego przekazu, no chyba, że kierujemy się naiwnością, jednak nie polecamy tego typu podejścia. Z kolei TVP utrzymywana jest z naszych podatków, to my zatrudniamy tych wszystkich prezenterów a to wystarczający powód do tego, aby oczekiwać a nawet żądać przekazu realnego, prawdziwego i kompetentnego.

Niestety TVP pod panowaniem PiS przerodziło się w jawną szczujnię, wylęgarnie propagandy i źródło tak wielu fake newsów, że nawet nie sposób ich tu wyliczyć. Kłamią, oszukują, zniekształcają fakty, cenzurują niewygodne dla władzy wiadomości, wycinają niezależnych dziennikarzy, ogłupiają widza. Uważamy, że właśnie tak powinno reklamować się TVP. A więc raz jeszcze: „TVP i wiesz, że kłamiemy, oszukujemy, zniekształcamy fakty, cenzurujemy niewygodne dla władzy wiadomości, wycinamy niezależnych dziennikarzy i ogłupiamy naszego widza. TVP i to wszystko wiesz”.

Wyobraźcie sobie gdyby w tej całej mainstreamowe tubie propagandowej Telewizja Polska stała niewzruszenie po stronie prawdy a jej dziennikarze byli dziennikarzami z krwi i kości a nie sprzedajnymi towarzyszami kłamstwa i manipulacji. Gdyby tak było wówczas świadomość społeczna wzniosłaby się na niespotykane dotąd wyżyny. Temat pandemii zniknąłby z dnia na dzień, rząd PiS upadłby a przyszłość Polski mogłaby wreszcie podążyć w lepszą stronę.

Dlaczego o tym piszemy? Piszemy o tym, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy z potęgi telewizji, oczywiście ma ona taką moc, jaką sami jej udzielimy, ale w ostatnim czasie znaczna część społeczeństwa udzieliła telewizji wielkiej „mocy”, oddała swój umysł i wolną wolę pod niewolę medialnej propagandy mainstreamu. My jako ludzie wolni, niezależni i świadomi nie możemy sobie na to pozwolić, dlatego sięgajmy po media niezależne, te z tak zwanego drugiego obiegu.

Wiedza to wolność, wiedza to fundament w odróżnianiu kłamstwa od prawdy. Wiedza i prawda idą w parze przed świadomością i przebudzeniem. Z kolei kłamstwo to zniewolenie, wypaczenie, ograbienie człowieka z wszystkiego, co najlepsze. Tylko prawda się liczy, tylko ona jest interesująca i tylko ona wyzwala z kajdan wynaturzenia opartego na kłamstwie popularyzowanym przez mainstream i tamtejszą propagandę.


Przeczytaj również:

„TVPinfo” czy „TVP«fake»INFO”? TV publiczna podeptała prawdę i wartości dziennikarskie. To już nie są media a ośrodek propagandy.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *