„Ciemny lud to kupi, ciemny lud wszystko kupi.” Tak prezentuje się podejście mainstreamu względem reszty społeczeństwa.

Życzę Wam wszystkim wolności w myśleniu, wolności w podejmowaniu decyzji i wolności w sposobie zbierania informacji, dzięki którym w taki a nie inny sposób ukształtujecie swój kręgosłup moralny oraz perspektywę postrzegania otaczającego was świata i wreszcie perspektywę względem drugiego człowieka. Nie zwracajcie uwagi na szaleńców z ekranów telewizora, cyrkowców zwanych korespondentami radiowymi, zwracajcie uwagę na to, co Wam w sercu i w duszy „gra”.


„Ciemny lud to kupi, ciemny lud wszystko kupi.” Tak prezentuje się podejście mainstreamu względem reszty społeczeństwa. „Oni” wiedzą lepiej, co jest dla „reszty” dobre, jak „reszta” powinna się ubierać, co powinna mówić i wreszcie, o czym myśleć, a de facto reszty to nawet nie trzeba, tego typu opinie również możemy usłyszeć. I my zadajemy wam pytanie: co Wy na to? Zastanawialiście się kiedyś nad tym dysonansem klasowym?

Żyjemy w zaiste bardzo, ale to bardzo ciekawych czasach, otóż jakże często możemy spotkać się z sytuacją, w której przedstawiciel mainstreamu, poucza praktycznie cały naród w jakiejś konkretnej kwestii, jak na przykład przymus szczepień, co jak wiemy, ostatnio stało się numerem jeden na Top Liście Szaleństw Krajowych i Światowych. Ów przedstawiciel oświeconej elity uważa sam siebie, za co najmniej nad człowieka, podczas gdy ma on problemy z myśleniem racjonalnym na poziomie podstawowym, nie wspominając o przyzwoitości, ponieważ kręgi te kierują się bardziej przekupstwem aniżeli stałością przekonań.

Są jak flaga, która powiewa w zależności od tego, w którym kierunku wieje wiatr, to jest, kto da więcej temu będą służyć. Ci przedstawiciele mainstreamu nagminnie z logiki robią dziwkę, wybaczcie to określenie. I teraz ci sami nad ludzie, mają czelność pouczać zwykłych obywateli, takich jak na przykład matka dwójki dzieci, która codziennie myśli o wychowaniu swoich pociech, o ich przyszłości o lepszym jutrze dla swojej rodziny.

Ten tak zwany ciemny lud, w pojęciu mainstreamu, jest nieporównywalnie cenniejszy i bardziej wartościowy od wyżej wspomnianych pseudo elit, które to pseudo elity bardziej przypominają stado pasożytów. Zatem kwestie ciemnego ludu to zwykła socjotechnika oparta na kłamstwie i manipulacji. Tak zwane gwiazdy z ekranu telewizora, czołowych stron kolorowych gazet, co one tak naprawdę sobą prezentują? Czy są to wartości czy też anty wartości?

Drogi Czytelniku, czy ktoś kiedyś powiedział Ci wprost, lub pośrednio dano Ci do zrozumienia, że Jesteś częścią tak zwanego ciemnego ludu? A może określono Cię mianem płaskoziemcy? A może teoretykiem spisku? Jeżeli tak to ciesz się, ponieważ to oznacza, że Jesteś osobą myślącą samodzielnie, podążasz swoją drogą a każdy, kto tak czyni i nie idzie za stadem, dojdzie dalej aniżeli stado. A teraz czy Wiesz, skąd tego typu określenia się biorą?

Otóż „oni” boją się niezależności, czują strach przed nieznanym i tym wszystkim, co wykracza po za ich umiejętności intelektualne oraz horyzonty rozumowania, to też ich systemem obronnym jest natychmiastowe wyparcie i wyśmianie konkretnej idei lub osoby głoszącej ową ideę. Zatem w gruncie rzeczy tak zwany mainstream czy też pseudo elitka, kieruje się nie inteligencją, bystrością postrzegania świata i wewnętrznym światłem, lecz strachem, ograniczeniem logiki i brakiem własnej wolności, ponieważ ona już dawno została przez nich sprzedana.

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. (…) Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Współczesny świat próbuje nas pouczać na każdym możliwym kroku, przy okazji szerząc medialny strach, kłamstwo i demoralizację: „myśl tak, rób to i to, ubieraj się w taki a nie inny sposób, aha no i oczywiście weź kredyt.” Ja osobiście, gdy słyszę lub widzę na wszelkie możliwe sposoby, produkujące się owe gwiazdki show biznesu, które rzekomo posiadają odpowiedzi na wszelkie możliwe pytania, a które to odpowiedzi próbują gardłem wcisnąć innym, wówczas myślę sobie i wybaczcie mi to stwierdzenie: „możecie pocałować mnie w dupę”.

Życzę Wam wszystkim wolności w myśleniu, wolności w podejmowaniu decyzji i wolności w sposobie zbierania informacji, dzięki którym w taki a nie inny sposób ukształtujecie swój kręgosłup moralny oraz perspektywę postrzegania otaczającego was świata i wreszcie perspektywę względem drugiego człowieka. Nie zwracajcie uwagi na szaleńców z ekranów telewizora, cyrkowców zwanych korespondentami radiowymi, zwracajcie uwagę na to, co Wam w sercu i w duszy „gra”.


Przeczytaj również:

PiS chce doprowadzić Polaków do całkowitego załamania, dlatego ŻĄDAMY od polityków PiS: „Nie łamcie Polskiego prawa”.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *