Ciągła koncentracja na przetrwaniu. Taką koncepcję masowej kontroli zawarto w publikacji: ,,Jak manipulować populacją?’’

,,Władcy pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują przeciwko niemu w czasach nieszczęścia. Są oni bardziej despotyczni niż monarchia, bardziej zuchwali niż autokracja i bardziej egoistyczni niż biurokracja. Widzę w niedalekiej przyszłości nadciągający kryzys, który niepokoi mnie i wywołuje drżenie o bezpieczeństwo mojego kraju.

Na tron wprowadzono korporacje, co pociągnie za sobą erę korupcji na wysokich szczeblach. Władcy pieniądza będą dążyli do przedłużenia swojego panowania wykorzystując przesądy ludzi, dopóki bogactwa nie zostaną zgromadzone w jednych rękach a nasz kraj zniszczony.’’

Abraham Lincoln.

Czy współczesny świat oszalał? Czy staje się on coraz bardziej szalony? Współczesną cywilizację utrzymuje się w ciągłej koncentracji na przetrwaniu. Taką właśnie koncepcję świata, koncepcję masowej kontroli umysłu zawarto w publikacji pod tytułem: ,,Jak manipulować populacją?’’ Jeden z wierszy zawartych w owym dziele mówi tak: ,,Utrzymuj ich zajętych, zajętych, zajętych na farmie razem z resztą bydełka.’’ A zatem idea jest jedna, utrzymywać nas w stanie ciągłego stresu.

Dzieciaki poddawane ogromnemu stresowi, aby zdać egzaminy, aby pokazać jak w gruncie rzeczy zostały zindoktrynowane. To nieustanne rodzicielskie poszukiwanie chwały i presja, presja. Mamy obecnie tak wiele wskaźników sukcesu, które są nam sprzedawane, a w nich wszystkich chodzi o więcej i więcej. ,,O ile więcej ludzi jest tym? O ile więcej ludzi jest tamtym? O ile więcej ludzi uzyskało tytuły? O ile więcej ludzi się zadłużyło?’’

Drodzy Czytelnicy mamy tak zwany system ekonomiczny, który można potocznie nazwać ,,weź zrób i wyrzuć’’. Tutaj cała ta rzecz pod tytułem sukces, czyli tak zwany wzrost ekonomiczny polega na tym jak szybko potrafisz odebrać Ziemi jakiś surowiec, przetworzyć go na konkretną rzecz, następnie sprzedać więcej, wyrzucić więcej i rozpocząć od nowa. Im szybciej to robisz, tym większy odnosisz sukces. Nazywamy to szczytem rozwoju społeczeństwa ludzkiego. Innymi słowy, zamienianie Planety w śmietnik jest szczytem sukcesu ekonomicznego.

Dzięki umysłowi mamy obecnie spryt, który pozwala nam tworzyć pewne zadziwiające technologie, rzeczy, które mogłyby uczynić świat lepszym miejscem dla każdego. Ale my używamy tych technologii do bombardowania miast pełnych cywili. Jesteśmy obecnie w tak szczytowym momencie ludzkiej ewolucji, że możemy zabijać więcej ludzi, niż kiedykolwiek wcześniej, i to właśnie robimy. Żyjemy w świecie, w którym wydaje się być w porządku, aby dzieci podpisywały się na bombach, które następnie spadają i zabijają inne dzieci.

Współczesny świat wydaje się być obłąkany. Co nie pozwala ludziom tego zrozumieć? Nieustanny hipnotyczny trans, w który jesteśmy wprowadzani. ,,Nie chcesz wiedzieć o bombardowaniu miast, obejrzyj to. Nie chcesz wiedzieć, w jaki sposób ograniczono po raz kolejny twoje prawa obywatelskie, obejrzyj tamto. Spójrz ta kobieta wygrała nowy samochód, tamten mężczyzna milion złotych.’’ Tak, hipnotyczny trans medialny.

Żyjemy w świecie obfitości, mimo to ludzie głodują. Mamy w niektórych częściach świata nadmiar jedzenia, które często pochodzi z części świata, w których ludzie głodują. I wreszcie wyrzucamy więcej jedzenia niż większość ludzi je wciągu wielu miesięcy. Tak się dzieje w Ekwadorze, ludzie w tym kraju żyją dosłownie na wysypisku śmieci, oczekują na furgonetki z jedzeniem wyrzuconym przez zachodnie hotele i jedzą to.

I wreszcie na sam koniec. Mamy system nazywany pieniężnym, który jest oparty na pieniądzu, który nigdy nie istniał, nie istnieje i nie będzie nigdy istnieć. Staliśmy się tak bardzo oddzieleni od świata w którym żyjemy, że większość ludzi nigdy nie zadaje prostego pytania ,,czym jest pieniądz?’’. Kiedy idziesz do banku prosić o pożyczkę, co robi bank? Nie robi nic pod względem przemieszczania cennych metali, drukowania pieniędzy, czegokolwiek. Bank zwyczajnie wpisuje na twoje konto zapożyczoną kwotę pieniędzy. Od tego momentu zaczynasz spłacać odsetki.

Drodzy Czytelnicy, te same osoby, które kontrolują banki, kontrolują także polityków oraz rządy i uchwalane prawo, które pozwala bankom pożyczać przynajmniej dziesięć razy więcej niż mają w depozycie. A zatem bank może tworzyć z niczego i obciążać odsetkami od tego, co stworzył całą populację, całe narody. Polska jest zadłużona w bankach, owe banki należą do konkretnych ludzi a zatem Państwo Polskie jest zadłużone u tej czy innej osoby. O tym się nie mówi w mediach jednak taka sytuacja ma miejsce praktycznie w przypadku każdego kraju na naszym globie.

Pieniądze są niczym DNA współczesnego społeczeństwa, które utrzymuje to społeczeństwo, bardziej niż cokolwiek innego, na tak wiele sposobów w niewoli na poziomie fizycznym. Pieniądze stworzone z niczego, nazywane długiem, kredytem na spłacenie, którego bardzo często poświęcamy resztę naszego życia. Ale, media o tym ci nie powiedzą. Media przekażą ci wszystkie informacje, które właściciele owych mediów uznają za dozwolone do przekazania. Tym właśnie bardzo często są współczesne wiadomości ,,lękaj się, bardzo się lękaj, wielki zły potwór nadchodzi.’’


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *