Chiny otaczają Tajwan w celu przeprowadzenia masowych ćwiczeń „próbnych”, możliwej inwazji wojskowej.

Chińskie państwo, jak informuje publikacja Global Times, poinformowało również, że w ćwiczeniach wokół Tajwanu uczestniczyły pociski morskie, lotnicze, konwencjonalne i „inne siły”. Podczas ćwiczeń chiński lotniskowiec Liaoning został rozmieszczony na wschód od wyspy, podczas gdy duża liczba chińskich samolotów i okrętów wojennych przeprowadziła ćwiczenia na zachód wyspy.


Chiny rozmieściły siły zbrojne w bardzo bliskiej okolicy wyspy Tajwan, ogłaszając rozpoczęcie ćwiczeń wojskowych na dużą skalę, które de facto jeden z chińskich analityków wojskowych nazwał: „próbą generalną” możliwych rzeczywistych działań, do jakich dojdzie w najbliższej przyszłości. Dodam, że coraz większa część niezależnych analityków uważa, że Chiński atak na Tajwan rozpocznie się w momencie zakończenia Rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Gdy patrzę na sytuację, która rozwija się „dookoła Tajwanu”, to odnoszę wrażenie, że prawdziwa „czerwona fala” otoczyła Tajwan w tym, co analitycy nazywają „próbą generalną” dla Chin, aby rozpocząć rzeczywistą inwazję. Drodzy Czytelnicy, jeśli Chiny kiedykolwiek zamierzają to zrobić, to zrobienie tego właśnie teraz, gdy u władzy w USA jest prezydent Joe Biden, jest kluczem do skutecznego ataku na Tajwan.

Inwazja Chin na Tajwan nie jest kwestią: „czy”, tylko kwestią: „kiedy”, a ponieważ długie, gorące i nadchodzące „Lato krwi 2022 roku” zaczyna się „gromadzić” to należy być gotowym na wiele. Inwazja Rosji na Ukrainę i ceny gazu rosyjskiego wykonują świetną robotę, zapewniając rozproszenie uwagi w skali globalnej. A przy okazji w kwestii Ukrainy… Kiedy ostatni raz słyszeliście o „strefie wojny”, w której odbywa się koncert rockowy? Albo do której to „strefy wojskowej” lgną wszyscy, nawet celebryci, niczym do muzeum?

Czy zatem to wszystko co dzieje się na Ukrainie, jest pewnego rodzaju teatrem, ale ze śmiertelnym finałem? To pytanie pozostawię bez odpowiedzi, a przynajmniej jeszcze nie czas na odpowiedź.

W poniedziałek (9-05-2022r.) Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) ogłosiła, że jej Dowództwo Wschodniego Teatru Działań zorganizowało siły morskie, powietrzne, konwencjonalne i inne siły rakietowe wokół Tajwanu i przeprowadziło ćwiczenia wokół wyspy od piątku do niedzieli. Dowództwo Wschodniego Teatru Działań powiedziało, że ćwiczenia miały na celu «przetestowanie i poprawę zdolności wspólnych operacji wielu służb i broni».”

Donosi American Military News.

Podczas gdy Tajwan rządzi się jako niepodległy naród, Chiny uważają wyspę za część swojego terytorium, a chińscy urzędnicy wielokrotnie dyskutowali o „zjednoczeniu” z wyspą, w tym za pomocą siły wojskowej. „W przygotowaniu i ewentualnej realnej akcji konfliktu zbrojnego w Cieśninie Tajwańskiej, wszystkie siły PLA odegrają swoje role, ponieważ otoczą całą wyspę, uszczelnią ją i przeprowadzą skuteczne uderzenia.” Powiedział Song Zhongping Chiński analityk wojskowy, według doniesień Global Times. Spójrzcie na źródło:


Źródło: https://americanmilitarynews.com/2022/05/china-surrounds-taiwan-for-massive-invasion-rehearsal-drills/

Chińskie państwo, jak informuje publikacja Global Times, poinformowało również, że w ćwiczeniach wokół Tajwanu uczestniczyły pociski morskie, lotnicze, konwencjonalne i „inne siły”. Podczas ćwiczeń chiński lotniskowiec Liaoning został rozmieszczony na wschód od wyspy, podczas gdy duża liczba chińskich samolotów i okrętów wojennych przeprowadziła ćwiczenia na zachód wyspy. Spójrzcie na źródło:


Źródło: https://www.globaltimes.cn/page/202205/1265116.shtml

Ministerstwo Obrony Narodowej Republiki Chińskiej (formalna nazwa tajwańskiego rządu) udokumentowało kilka przypadków chińskich samolotów wojskowych wchodzących do strefy identyfikacji obrony powietrznej (ADIZ) w trakcie trzydniowych ćwiczeń. Dwanaście chińskich myśliwców, dwa bombowce i cztery inne chińskie samoloty weszły w piątek do tajwańskiego ADIZ. Dwa bombowce i trzy inne samoloty weszły w sobotę do tajwańskiego ADIZ. Dwa kolejne samoloty weszły do ADIZ w niedzielę.


Przeczytaj również:

Nie jesteś produktem i wyrobem programów telewizyjnych. Jesteś wolnym człowiekiem a twoje życie jest bezcenne.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


12 maja, 2022


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *