Bogactwa naturalne znajdujące się na terytorium Polski celem dla zagranicznych mocarstw.

Kto i dlaczego niszczy Polskę, naszą Ojczyznę? Takie pytanie dziś a w zasadzie już od wielu lat zadaje sobie wielu naszych rodaków, tutaj w kraju jak i za granicą. Komu tak bardzo zależy na tym, aby naród Polski przepędzić z tej ziemi? Przeznaczyć go do roli narodu tułającego się po wszystkich krajach świata, pracującego na rzeczy owych krajów, byle tylko nie dla własnej Ojczyzny. Wreszcie pytanie o to, dlaczego dziś nasz kraj jest w tak dużym stopniu podzielony, okradany a przynajmniej jeszcze do niedawna okradany był na niesłychaną skalą, co tylko potwierdzało tezę o teoretycznym istnieniu III RP.

Ale na początku chcemy napisać pewien ważny szczegół, o którym się dużo nie mówi a jeżeli już się mówi to w sposób wypaczony i zmanipulowany. Otóż od wielu lat następuje w mediach, głównie w mediach z kapitałem niemieckim, nacisk na szerzenie idei podziału kraju na Polskę zachodnią i wschodnią, na Polskę tak zwaną oświeconą i ciemnogród. Owa cześć oświecona to województwa, w których wygrywa PO natomiast ciemnogród to ta część, która głosuje na PiS. Niestety w tym temacie nie uciekniemy od polityki to też musimy ją uwzględnić.

Powyższa grafika ilustruje to, co zostało wcześniej napisane, czyli pewne ideologiczne kłamstwo, formę manipulacji mającą na celu utworzenie wyłomu w danym narodzie, ponieważ naród podzielony to naród słaby a w konsekwencji, czego chwieje Państwo, z którym można zrobić dosłownie wszystko. Powyżej zamieszczona grafika zawiera także odpowiedz na owe kłamstwo i propagandę, czyli prawdę i nic więcej. Prawda w tej materii jest jedna, nie ma Polski A i Polski B, nie ma Polski PO oraz Polski PiS. Polska jest jedna, Polska to Polacy, naród niezłomny i nieugięty po mimo tak wielu historycznych doświadczeń. Polska jest dobrem wspólnym i nie ulega podziałowi.

Rok 2011 oraz rok 2012 są przełomowe w dochodzeniu do prawdy na temat przyczyn, aktualnych przyczyn rozgrywania naszego kraju po między takie mocarstwa jak USA, Niemcy czy Rosja. Te krają mają dostęp do informacji, które są przed opinią publiczną ukrywane, i są ukrywane nie bez powodu. Ale powróćmy do tematu. Otóż w latach 2011 i 2012 w naszym kraju wybuchła euforia a jej hasło przewodnie to gaz łupkowy i świetlana przyszłość Polski, ponieważ badacze wprost mówią o licznych złożach znajdujących się na terytorium naszej Ojczyzny. Polska zaczyna być nazywaną przyszłą Arabią Saudyjską Europy.

Co dzieje się dalej? Nasz kraj zaczyna udzielać koncesji na masową skalę, było ich ponad 140, takim hegemonom jak Talizman Maraton Oil czy Exxonmobil i jeszcze innym, w celu przeprowadzenia licznych odwiertów w poszukiwaniu złóż, innymi słowy rozpoczyna się rekonesans energetyczny w Polsce. Nie jest tajemnicą, że takie ruchy na surowcach w naszej Ojczyźnie nie są po myśli Moskwy czy Berlina. Dziś wiemy, że po upadku komunizmu nasz kraj nie do końca odzyskał niepodległość i w gruncie rzeczy nadal znajdował się pod pręgierzem służb specjalnych Rosji i Niemiec.

Dlatego też Rosja używając wszelkich możliwych sposobów działała na rzecz przystopowania Amerykańskiego rekonesansu surowcowego w Polsce przy aprobacie Niemiec. Robiła wszystko, aby sabotować i utrudniać dochodzenie do prawdy. Dodatkowo należy zauważyć, że ówczesny rządy PO-PSL także delikatnie rzecz ujmując nie sprzyjał dochodzeniu do prawdy w kwestii ujawnienia informacji na temat ewentualnych bogactw naturalnych, które mają znajdować się na terytorium Polski.

Według niektórych specjalistów, tutaj możemy między innymi wymienić Pana Profesora Andrzeja Łodzińkskiego, na terenie III RP znajdują się złoża takich surowców jak węgiel kamienny oraz brunatny, fosforyty, ropa naftowa, sól potasowa, gaz ziemny oraz gaz łupkowy, sól kamienna, żelaza, siarka, miedz oraz cynk i ołów. To jeszcze nie wszystkie, jednak te najważniejsze. Jeżeli dziś zapytalibyśmy zwykłego przechodnia o Polskie bogactwa mineralne to z pewnością usłyszelibyśmy odpowiedz węgiel kamienny oraz sól, a co z resztą? No właśnie, elity Europejskie nie chcą, aby Polacy zostali uświadomieni, co do wartości, jaką mają pod swoimi stopami.

Teraz powróćmy nieco do przeszłości a konkretnie do czasów PRL. W roku 1971 Edward Gierek zainicjował prace poszukiwań geologicznych na terenie Polski. Prace potrwały kilka lat a raport został ukończony w roku 1985. Okazało się, iż na terenie naszego kraju nie ma zbyt wielu złóż, a jeżeli już są to głównie węgiel. I tutaj warto zauważyć drobny szczegół, o którym się nie wspomina. Prace obejmowały poszukiwanie złóż tylko do głębokości czterech kilometrów, ponieważ Sowieci zakazali poszukiwań na większej głębokości. Zatem dlaczego? Czyżby obawiali się, że Polacy dokopią się do naturalnego bogactwa?

Ostatecznie w roku 2013 najwięksi potentaci wycofali się z Polski i zaprzestano odkrywania tego, co ukryte pod naszymi stopami. Późniejszy raport NIK stwierdził, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy był informacyjny bałagan, przewlekłość postępowań i chaos prawny. Natomiast nieoficjalnie wspomina się także o tym, że Amerykanie rzeczywiście dowiercili się do licznych złóż i obecnie ta informacja jest ukrywana i analizowana, co z tymi faktami zrobić dalej.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *