Biblijna Lilith: wielka tajemnica Biblii zarysowująca widmo mrocznej siły.

,,W tym momencie legenda o Lilith jako pierwszej Ewie łączy się z wcześniejszą legendą babilońską, pochodzącą z około 3500 roku przed naszą erą, z Lilith jako skrzydlatym demonem, który zabija niemowlęta i zagraża kobietom w czasie porodu. Jako żeński demon jest blisko spokrewniona z Lamashtu, którego szatańskość obejmowała zabijanie dzieci, picie krwi mężczyzn i spożywanie ich mięsa. Lamashtu powodował również, że kobiety w ciąży poroniły.’’

Historia się toczy, autorstwa Dr. Christophera Witcombe, będąca interpretacją Sepher Ben Sira.

W internecie coraz częściej można trafić na artykuły o kobiecie o imieniu Lilith, która była pierwszą żoną Adama w Biblii, a fakt ten został pominięty w zwykłej dyskusji na ten temat. Pochodzenie teorii istnienia Lilith wydaje się być rzeczą, która powstała w żydowskiej literaturze, próbując wyjaśnić niespójności w opowiadaniu Starego Testamentu. Nazywano je Midrasz, rodzaj szczegółów pomiędzy opowieściami. Mówi się, że pisma midraszowe, z których Lilith wydaje się pochodzić, są wyobrażeniowe, to pisma, które mogą być interesujące, ale nie mają znaczenia dla faktycznych relacji, a jedynie alegorie.

Pisma midraszowe miały wpływ na późniejsze interpretacje Biblii przez chrześcijan. Żydowska Kabała, mistyczna literatura, która jest podobna do pism midraszowych, może być porównywalna do nich. Tak, więc według niektórych z tej literatury midraszowej, Lilith była pierwszą żoną Adama, a zatem nie była nią Ewa. To wskazuje, że historia ludzkości zawarta w Starym Testamencie toczy się, dopiero od momentu stworzenia Ewy przez Boga po tym, jak Lilith zbuntowała się przeciwko partnerstwu z Adamem i opuściła go.

Jeśli o tym pomyślisz, odpowiedziałoby to na główne, oczywiste pytanie o Stary Testament, w jaki sposób jedna para posiadająca tylko dwóch synów, Kaina i Abla, była w stanie położyć prokreacyjne fundamenty pod resztę ludzkości? Oczywiście jest to istotne tylko wtedy, gdy uważasz te historie za rzeczywiste fakty, a nie za alegorie. Należy również dodać, iż według niektórych badaczy pism starożytnych, Adam i Ewa nie byli sami.

Otóż twierdzi się, iż na początku Bóg stworzył kilkaset par, a historia Adama i Ewy jest jedynie tą, która została opisana w Starym Testamencie i nie wyklucza istnienia innych ludzi. Niemniej jednak, wydaje się, że niektóre historie biblijne są historycznymi relacjami, niektóre są alegoriami, a niektóre są mieszanką obu. W przetłumaczonej kabale z XIII wieku, zwanej Sefer ha-Zohar, hiszpański człowiek o imieniu Mojżesz de Leon napisał:

,,W tym samym czasie, gdy Jehowa stworzył Adama, stworzył kobietę, Lilith, która jak Adam została zabrana z ziemi. Została dana Adamowi jako jego żona. Ale między nimi toczył się spór o sprawę, o której przed sędziami trzeba dyskutować za zamkniętymi drzwiami. Mówiła niewymowne imię Jehowa i zniknęła.’’

Fragment pochodzący z Sefer ha-Zohar.

W XI wieku skompilowano to, co wydaje się być anonimowym archiwum przysłowia midraszyzmu, zatytułowanym Sepher Ben Sira. W nim wyjaśniono, że źródłem konfliktu między Adamem i Lilith, niezależnie od tego, czy historia ma być interpretowana jako alegoria czy fakt historyczny, była dominacja Adama nad nią. Adam nalegał, aby podczas stosunku Lilith leżała pod nim, czyniąc ją mniej niż on, a nie równą. Czy to może być odpowiednik opowieści beletrystycznych sprzed tysiąca lat, czy może to był brakujący fragment opowieści?

,,Adam, zrozpaczony i bez wątpienia także rozgniewany jej bezczelnym zachowaniem, chciał ją odzyskać. Na prośbę Adama, Bóg posłał trzech aniołów, zwanych Senoy, Sansenoy i Semangelof, którzy znaleźli Lilith w Morzu Czerwonym. Pomimo groźby ze strony trzech aniołów, że gdyby nie powróciła do Adama, setka jej synów umrze każdego dnia, odmówiła, twierdząc, że została stworzona wyraźnie, by zaszkodzić noworodkom.

W tym momencie legenda o Lilith jako pierwszej Ewie łączy się z wcześniejszą legendą babilońską, pochodzącą z około 3500 roku przed naszą erą, z Lilith jako skrzydlatym demonem, który zabija niemowlęta i zagraża kobietom w czasie porodu. Jako żeński demon jest blisko spokrewniona z Lamashtu, którego szatańskość obejmowała zabijanie dzieci, picie krwi mężczyzn i spożywanie ich mięsa. Lamashtu powodował również, że kobiety w ciąży poroniły.’’

Historia się toczy, autorstwa Dr. Christophera Witcombe, będąca interpretacją Sepher Ben Sira.

A zatem, czy Lilith była Bogiem śmierci lub ofiary składanej z dzieci? Główne pytanie dotyczące Biblii i naszej historii leży właśnie w tajemnicy ludzkiej ofiary. Stary Testament zdaje się przedstawiać Mojżesza jako protagonistę przeciwko przerażającej praktyce rytualnego mordu na dzieciach. Starożytni Fenicjanie składali w ofierze niemowlęta, przerażająco rozpowszechniając tę ​​tradycję na drodze swego imperium, które dotarło do współczesnego Libanu i Izraela.

Kiedy Rzymianie zaczęli niszczyć swoje imperium, składali w ofierze jeszcze więcej niemowląt, próbując zadowolić swojego boga Baala lub Saturna. Tak wiele rzeczy o Fenicjanach wydaje się wiązać z Rzymem, masonami, templariuszami i innymi zdumiewającymi obszarami badań,. To niewiarygodne jak historia ludzkości krąży w jakimś stopniu dookoła mrocznej czeluści, pragnącej posiąść życie najbardziej niewinnych i nakłaniającej człowieka do strasznych zbrodni. Jakaś przemożna mroczna siła, od samego początku istnienia człowieka, żądała od niego ofiary składanej z niemowląt.

Obecnie badania naukowe opublikowane w recenzowanym czasopiśmie Antiquity dostarczyły wszechstronnych dowodów na to, że Kartagińczycy rzeczywiście poświęcili swoje własne dzieci. Wykopaliska archeologiczne w Afryce Północnej, Sycylii i na Sardynii odkryły tophety na obrzeżach, co najmniej dziewięciu osad Fenickich. Kamienne stele, które oznaczały miejsca pochówku niektórych urn z terakoty, nosiły inskrypcje, które mówiły o ofiarach dla bogów punickich Baala, Hamona i Tanita.


Autor. Zespół salon-informacyjny.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

1 thought on “Biblijna Lilith: wielka tajemnica Biblii zarysowująca widmo mrocznej siły.

  1. nie ma jak skuteczna broń bakteriologiczna na podstawę społeczeństwa czyli dzieci,tak na poważnie to NWO wymyślono po raz drugi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *